2016 yılını bomba haberleri ve ölümlerle; kan ve gözyaşı ile geçirdik. Dileriz 2017; tüm insanlığın ve İslam âleminin can, mal, namus, din ve vicdan emniyetlerinin sağlandığı, yurtlarında özgürce, aileleri ve sevdikleriyle beraber yaşamalarının sağlanacağı bir yıl olur.

“Kim, bir can karşılığı yahut yeryüzünde bir fesat çıkarmasından dolayı olmaksızın bir canı öldürürse, sanki bütün insanlığı katletmiş gibi olur. Kim de, bir nefsi ihya ederse, sanki bütün insanlığı ihya etmiş gibi olur” (Maide, 32) düsturuyla hareket ederek; haksız yere bir insanın öldürülmesinin, tüm insanlığın ölümü ile eşdeğer olduğunun anlaşılacağı bir yıl yaşamayı temenni ediyoruz.

Kâinattaki her şey Allah’ın olmakla beraber; Cenab-ı Hak, geçici bir süreliğine istifade etmeleri için bu nimetleri insanoğluna ve özelde de Müslümanların emrine sunmuştur. Sunulan bu nimetlerin helal yolla, hiç kimsenin başına kakmadan ve herkesin hak ettiğini hak etiği kadar alacağı bir yıl istiyoruz, millet olarak.

Emanetin ehline verildiği, insanlar arasında Laz, Kürt, Arap vesaire ayırımı yapılmadan hakların adil olarak dağıtılacağı ve herkesin liyakati esas alınarak hak ettiğinin verileceği, Alevi ve Sünni ayrımı yapılmadan tüm Müslümanların kardeş kabul edileceği, Müslümanlığın da “La ilahe illallah Muhammedün Resûlullah” Kelime-i Tevhid’in dil ile söylenip kalp ile ikrardan ibaret olduğunun anlaşılacağı bir sene olmasını temenni ediyoruz. 

Hakkı yenen insanların haklarının verildiği; meziyetleri gizlenen insanların meziyetlerinin ortaya çıktığı; kahramanların kahramanlıklarının, sahtekârların da sahtekârlıklarının ortaya çıktığı ve herkesin içinin dışına vurduğu bir 2017 yılını yaşamak gerek artık.

Müslüman bir memlekette, İslami kurallar çerçevesinde yaşamayı isteyen biri olarak; gittiğimiz lokantada yediğimiz yemekte, marketten veya bakkaldan alacağımız herhangi bir gıda maddesi veya kullanacağımız herhangi bir malzemede acaba domuz ürünlerinden bir parça var mı yok mu endişesini taşımadan geçirelim 2017’yi.

Televizyonu açtığımız zaman ailemizle; utanmadan, sıkılmadan, acaba bu sahneden sonra ne gelecek endişesi taşımadan, aklın ve gönlün kabul edeceği, sayesinde insanların eğitileceği programlar izlemek istiyoruz. Haberlerin bizi yönlendirmeyip objektif olarak aktarıldığı, ahlak yoksunu dizilerin olmadığı yayın akışının olduğu bir yıl olsun 2017.

Yöneticilerin; vatanımızın ve milletimizin menfaatlerini kendi menfaatlerinden önde tuttuğu, adaletli davrandıkları, konuştuklarının arkasında durdukları, bugünü yarını değil yıllarca sonrasını görebilecek öngörüye sahip, gerçek bir lidere sahip olmak temennisiyle...

2017 ülkemize birlik, beraberlik, huzur, kardeşlik, barış getirsin ve hepimiz için hayırlı bir yıl olsun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.