Türk milleti 2018 bütçesinden vergi ve zam dışında hiçbir şey beklemesin… Bütçe müflis tüccar bütçesi!
Gelir olarak öngörülen 698.8 milyar TL’nin 599.4 milyar TL’si vatandaştan alınacak vergi… Kalan kısım ise elde-avuçta kalan son vatan parçası ve işletmelerin satışından elde edilecek gelir.
Daha baştan, kağıt üstünde 65 milyar TL açık var.
72 milyar da faiz ödemesi.
Bu liberal-kapitalist-faizci ekonomi anlayıştan bundan gayrı bir netice çıkmaz. 
Başka bir netice bekleyen ya ahmaktır, ya çok cahil yahut da millet, devlet ve Cumhuriyet düşmanı…
Gazi M. Kemal Atatürk, siyasi ve askeri zaferler ne kadar büyük olurlarsa olsunlar, iktisadi zaferlerle taçlandırılmaz ise, payidar olmazlar, sönerler, diyor (17 Şubat 1923, İzmir I. Milli İktisad Kongresi, Açılış konuşması).
Bu bağlamda BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın 2005 yılında dünyanın önüne koyduğu ve BRICS ülkeleri başta olmak üzere 4 milyar nüfusun uygulayıp ekonomilerini şahlandırdıkları Milli Ekonomi Modeli, millet, devlet ve Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olmasının teminatıdır.
Cumhuriyet demek, milletin iradesi demektir.
Millet iradesinin ekonomideki adı ise Milli paradır.
Milletin iradesinin ekonomide tecelli etmesi ise, Prof. Dr. Baş’ın iktisat literatürüne kazandırdığı Milli paradır. Milli para ekonomide bağımsızlık bayrağıdır.
Prof. Dr. Baş, Milli parayı, devlet ve milletin bir yıllık emek, üretim, hizmet, GSMH ve kaynaklarının karşılığında, devletin bağımsızlık hakkı-senyorajı kullanarak kendi parasını basıp piyasada devreye koyduğu para, olarak tarif eder. Milli paranın formülünü ve iktisadi şartlara göre piyasada bulunması gereken oranların matematiğini ortaya koyar Prof. Dr. Baş.
İktisat tarihinde milli para formülü bir devrimdir, kapitalizmin tarihe gömülmesidir. 2005’ten bu yana 4 milyarlık Yeni Dünya bu modele dönmüştür.
Liberal-kapitalizmin kaleleri ve Amerika’nın kâğıttan imparatorluğu ise deprem geçiriyor.
Türk siyaseti ise “milli para tiyatrosu” oynayarak milleti avutuyor, devleti batırıyor, Cumhuriyeti bitiriyor.
Türkiye gibi liberal-kapitalizmine kuyruk olmuş, İngiliz-Amerikan emperyalizminin peşine takılmış ekonomiler, milletlerinin sırtından topladıkları vergilerle ve vatan topraklarını karşılıksız banknotlara satarak küresel para baronlarını semirtiyorlar.
AKP, CHP, MHP ve diğer diğerleri, iyisi-kötüsü hepsi bu anlayışta!
Kasaya konan ABD doları ve hard currency karşılığında basılan TL ise milli para değil, tercüme paradır. Amerikan uşağı olmuş paradır. TL’nin bugünkü vaziyeti budur. 
Prof. Dr. Baş, tek kuruş milli paramız yoktur, diyor.
Tek kuruş Milli paramız olmadığı için 950 milyar Doları aşkın borç yükümüz var. Tek kuruş Milli paramız olmadığı için, 2017’de 65 milyar TL faiz ödedik, 2018’de ise 72 milyar TL faiz ödüyoruz.
Tek kuruş milli paramız olmadığı için, hükümet, anası ağlamış milletin sırtına 599.4 milyar TL vergi salacak.
Sonunda yüzümüz gülecek mi? Hayır… Amerika’ya eşekliğimiz, para baronlarına uşaklığımız yanımıza kâr kalacak!
Sadece ödediğimiz 72 milyar TL faiz, dört tane bakanlığın ödeneğinin toplamı… Bütçedeki faiz yükü, dört bakanlığı devre dışı bırakıyor!
Sağlık Bakanlığı 34.4 milyar TL, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 26.6 milyar TL, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 21.7 milyar TL, Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı 14.9 milyar TL… Bu kadar bakanlığın ödeneklerinin toplamı yıllık faize gidiyor.
65 milyar TL bütçe açığı var, 7 milyar TL de köprü-otoyol zarar parası ödeyeceğiz... Bunları da toplayınca 4 bakanlığın daha bütçesi sıfırlanmış oluyor 2018 bütçesinde.
Faize, bütçe açığına ve zarar ödemesine gidiyor en az 8 bakanlığın bütçesi… 8 bakanlığın bütçesi uçmuş. 
Ortada bakanlık kalmıyor!
Hangi bakanlık, sıfır bütçe ile, millete, nasıl hizmet edecek!
Böyle batmış bir ekonomi Cumhuriyet’i koruyabilir mi? Böyle kapitalist-liberal-faizci bir ekonomi anlayışı ve delik-deşik bir bütçe Türk milletine huzur, refah, sosyal adalet, onurlu hayat temin edebilir mi? Edemez… Hayır, eder diyen ya yalancıdır yahut Deccal!
Bu kısır döngüyü ve müflis anlayışı, zenginliğe, onurlu yaşama, hayra ve berekete çevirmenin yegane adresidir Milli Ekonomi Modeli, Prof. Dr. Haydar Baş ve Bağımsız Türkiye Partisi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erdinç 2017-11-02 12:26:44

şehitlerimize Allah'dan rahmet, ailelerine sabır diliyorum.

nefes filimde izlediğimiz üzere şehit haberleri 60 saniye sürüyor ve bitiyor.

yöneticiler saray ve lüks konutlarında nefislerinin istek ,arzularını ve davalarını nasıl başarabilirim derdinde. söz de efendi̇ dedikleri halkin kötü durumda olmaları umurlarında bile değil.

halk bitirilmeyen terör belası yüzünde çocuklarını toprağa veriyor.
halk borçlu,mutsuz, umutsuz, sinirli ,öfkeli ,
kaliteli eğitimden yoksun gençlerimiz i̇şsiz hayalleri, hedefleri yok, evlenemiyor evlenen de boşanıyor. alkol,kumar,uyuşturucu,fuhuş bataklığı ve cinayetler, intihar haberleri.
1.000 aile zengi̇n olsun ve öyle kalsın diye 79 milyon insan iyice yoksullaşıyor.
i̇nsanın eli ve ayağında pranga yok sırtında kamçı yok ama kölelik kalkmadı aynen devam ediyor. borç ve kredi kartları ile.

i̇nsanlarda maneviyat,ahlak ve erdem çöktü.

ülke nereye gidiyor. tekrar karanlıklar içine döndük. ahlaklı,dürüst,namuslu, yalan söylemeyen, makama ve servete ön

banner137