Pazar günü gerçekleştirdiğimiz Ehl-i Beyt Sempozyumu hayırlara vesile olsun. Neredeyse on yıla yakın zamandır Ehl-i Beyt ve onun etrafında bir olmayı anlatıyoruz. Bu anlatış, gerek İslam tarihi kadar eski, rayından çıkmış değerleri yerine oturtmak manasına geldiği gibi; Batı oyunları ile savrulan Müslüman dünyayı kardeş yapma gayesine de hizmet etti.
Malum, İslam dininde nübüvvet ve velayet olarak iki yol vardır. Nübüvvet yolu Hz. Peygamber'in rıhletinden sonra kapanmış ve İmam Ali Efendimizle başlayan velayet yolu açılmıştır.
Bugün için, bir insanın hidayete ulaşmasının tek yolu İmam Ali'ye uzanan velayet yolundan gitmektir.
"Ehl-i Beyt, İslam dininin yaşayan canlı numuneleridir" diyoruz.
Bu bize ait bir tespit olmayıp, sevilmişlikleri ve seçilmişlikleri Cenab-ı Hakk'ın ayetleri ile sabittir.
Cenab-ı Hakk, Kur'an-ı Kerim'de TATHİR ayetinde, “Yüce Allah ancak ve ancak siz Ehl-i Beyt'ten her türlü pisliği gidermek ve sizi tertemiz yapmak ister.” (Ahzab, 33)
MEVEDDET ayetinde, "De ki: Ben bu (peygamberliğimi tebliğime ) karşılık sizden yakınlarıma sevgiden başka hiç bir ücret istemiyorum.” (Şura, 23)
Ki İmam Şafi, Ehl-i Beyt'i sevmenin farz olduğuna işaret etmektedir.
MÜBAHALE ayetinde, "Kim sana gelen ilimden sonra seninle tartışmaya girişirse de ki, 'gelin oğullarımızı ve oğullarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı, kendimizi ve kendinizi çağıralım ve sonra dua edelim de Allah'ın laneti yalancıların üzerine olsun." (Al-i İmran, 61)
Ve EBRAR ayetlerinde İnsan suresi... İnsan suresinin 8. ayeti de Ehl-i Beyt hakkındadır, “Ve ona ihtiyaçları olduğu halde yemeklerini yoksula ve yetime ve tutsağa verirler, onları doyururlar" Ehl-i Beyt'i övmekte ve onları işaret etmektedir.
Şiilik İmam Ali'yi sevmekse, biz de İmam Ali'yi seviyoruz.
Esasen Ehl-i Beyt külliyatımız ile 1700'lü yıllarda İngilizlerin ve günümüzde de ABD'nin üstlendiği Şii-Sünni savaşı çıkarma misyonunu bozuyoruz. 
İngilizler 18. yüzyılda İslam dünyasında fitneyi başlatmak üzere bilhassa İstanbul, Bursa, Kayseri, Konya gibi şehirlerdeki medreselere çocuklar göndererek mollalar yetiştirdiler. Yetişen bu ajan mollalar, İngiliz Sömürgeler Bakanlığı’nın talimatıyla İslam dünyasına gönderildi.
 İngiliz Sömürgeler Bakanlığı’nın Hicaz bölgesinde uyguladığı projelerden bazıları şöyleydi:
1. Sünni ve Şii düşmanlığı türetip Müslümanları savaştırmak,
2. Müslümanları cahil bırakmak her türlü eğitim ve öğretim merkezli kurumların önünü kesmek,
3. İçki, kumar, fesat, fuhuş, faiz ve domuz etini yaymak, 
4. Din âlimlerine iftira etmek, din âlimleri arasında İngiliz Sömürgeler Bakanlığı’nın elemanlarını yerleştirmek,
5. Müslümanları, “Peygamberin dinden maksadı yalnız İslam dini değildir” düşüncesine inandırmak,
6. Müslümanları ibadetlerinden alıkoymak,
7. Müslüman kadınları tesettürden vazgeçmeleri için çaba sarf etmek,
8. İmam Hüseyin Türbesi gibi Müslümanların mübarek kabul ettiği türbeleri ziyaretten alıkoymak,
9. Evlenme işlerini zorlaştırmak.
Bunların yanında ajan mollalar, gittikleri yerde “Osmanlı her ne kadar Müslümansa da Peygamber soyundan değildir; bu sebeple Arap âlemi ile özellikle de Şii dünyayla bunların beraber olması mümkün olamaz” görüşünü işlediler.
İngilizler İslam dünyasında açıktan savaş olmasını çok arzu ettiler ancak Şii mollalar ve Osmanlının halifesi buna izin vermedi, muvaffak olamadılar.
Bölgede İngiltere hakimiyetini kaybedip, ABD söz sahibi olmaya başladığında bu sefer de ılımlı İslam, Medeniyetler İttifakı, BOP ve Arap Baharı devreye girdi.
Maksat yine aynı: Şii-Sünni kavgasıyla İslam birliğine mani olmaktı. 
Suriye'nin, Irak'ın, Lübnan'ın, Libya'nın, Tunus'un kısaca 22 İslam ülkesinin coğrafyasının ve halkının perişan edilmesi ABD'nin hakimiyeti döneminde yapılan işlerdir.
İşte Ehl-i Beyt dememizin, “Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt'tir” çıkışımızın anlamı bu işgale karşı duruştur.
İngilizin ve Yunanın ajanları bu hizmette elbette önümüzü kesmek için, “çamur at izi kalsın” mesabesinde yorumlarda bulunuyorlar.
Ancak biz milletimiz için giriştiğimiz bu çalışmada onun bizi yalnız bırakmasını anlayamıyoruz.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
remzi karabulut 2016-04-20 01:07:08

Allah sizden razı olsun hocam ömrünüze bereket iyiki varsınız bize yol gösteriyorsunuz

Avatar
TCK 2016-04-20 05:04:39

Unutmayın iki emanet bırakıldı biri Kuran diğeri Ehl-i Beyt

Avatar
Şeyhmus Elçi 2016-04-20 07:09:17

Muhterem hocam Allah sizden razı olsun.siz Allahın şu zamandaki ipi'siniz. Size sarılan hem madde'de hem mana'da asr-ı saadeti yaşar,sizden uzak duran asr-ı bedbaht dönemi yaşar.ne kadar çamur atarlarsa atsınlar kendi çamur olmayan müfterilerin çamur tezgazına bulaşmaz.siz deryayı muazamsınız sizden beslenen katre uman olur.

Avatar
FATİH 2016-04-20 09:34:52

Muhterem hocam, elbette güneydoğumuz,islam coğrafyası sizin elinizle sizin fikirlerinizle huzur bulacaktır.Siz bu millet için bir lütüfsunuz.

Avatar
eyüp 2016-04-20 10:06:46

ALLAH sızden razı olsun sn prof dr haydar bas hoca, su dönemde muslumanların parçalandıgı,,batılın neredeyse tum muslumanları kapladıgı bır dönemde cıkıp hakkı dogruyu söyluyorsunuz, tevhıdın merkezının ehl-i beyt oldugunu söyluyorsunuz ,muslumanları bırlestırıyorsunuz ALLAH cc sızden razı olsun ömrunuze bereket versın

Avatar
cemal 2016-04-20 11:38:19

Muhterem Hocam Kerbelada Hz Hüseyin efendimize sirtini dönlerden olmak istemiyoruz. SIZIN le olmak sizi sevmek saymak kurtulusimuz olacak insaAllah. Cünkü Ehlibeyt kokusunu sizde bulduk Allah razi olsun.

Avatar
ALİ KEMAL KAMBUROĞLU 2016-04-20 11:39:46

HOCAM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN,ÖMRÜNE BEREKET VERSİN..SİZ OLMASAYDINIZ 1400 SENEDİR BIRAKIN AĞIZLARINA ALMAYI AKILLARINDAN BİLE GEÇİRMEKTEN KORKAR İKEN SİZ BU HAKKANİYETİ ORTAYA KOYUP MİLLETİMİZE ARZ ETTİNİZ..BENCE BU OLAYINIZ İNSANLIK ADINA YAPILMIŞ EN ÖNEMLİ VAKALARDAN BİRİDİR..CEDDİNİZE RAHMET...

Avatar
AKÇAKOCA 2016-04-21 01:41:52

Muhterem hocam Allah sizden razı olsun.siz olmasaydınız bizim ne resullullahı nede ehlibeytini bu denli tanımamıza imkan yoktu.Mevla'yı zül celal dünya ve ahirette sizden ayırmasın bizi.AMİN........

banner100