Piyasalar

1 Aralık 2015, Salı tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

Tahsin AydınTahsin Aydın
25 Mart 2014

Celladına aşık olmuşsa bir milletTürkiye yıllardır cellâdına âşık olmuş ve bu aşktan gözü kör olmuş durumda.  Komşu ülkelerle sıfır sorun politikası ile yola çıkan Türk dış politikası, gelinen noktada komşuları ile tarihte hiç yaşanmayan büyük sorunlar yaşıyor veya yaşamaya gebe… Peki, ne için? Kimin için? Sorularının tek şıkkı var; ABD’nin BOP’u için…
Amerika, Ortadoğu coğrafyasına hakim olmak için BOP’unu fiiliyata geçirmek istedi. Başkan aradı. Birini ülkemizden buldu. RTE bu projeye eş başkan oldu. Pembe rüyalarla başlayan bu eş başkanlığın gerçek hayata yansıması çok acı oldu. 
Milyonlarca Müslüman katledildi. Bölgemizde lider ülkeydik, saygın ülkeydik. Özellikle İslam coğrafyasında büyük bir itibarımız vardı. Artık saygınlığımızı kaybettiğimiz gibi istenmeyen ülke olduk.    
Müslümanlar artık şu soruyu soruyor; Yüz yıllarca bizleri, Haçlılara karşı koruyan Türklere ne oldu da şimdi Haçlı ile bir olup, bizim kanımızı döküp, namusumuzun kirletilmesine göz yumuyorlar? 
Ortadoğu’nun sancaktarı Türkler ve ülkemiz iken kaderin bir cilvesi herhalde ki şimdi Müslümanları Ruslar koruyor, kolluyor, maddi ve manevi haklarını savunuyor…
Amerika, BOP ile birlikte Karadeniz’i Amerika gölü yapma projesini de devreye koydu. Bu amaçla 21.yy başlarında Gürcistan başta olmak üzere Kafkas coğrafyasında Turuncu devrimler yaparak, Amerikan yanlısı liderleri devlet başkanı seçtirdiler. 
Türkiye’de ise NATO kılıfı altında Karadeniz kıyılarında NATO üsleri kuruldu, Amerikan gemilerinin yine NATO kılıfı altında Karadeniz’e açılmalarına izin verildi.  Türkiye, Amerika’nın bu projesinin hayata geçmesi için yine en ön safta hareket etmeye başladı.
Amerika’nın bölgede rahat hareket etmesinin en önemli iki nedeni vardı. Birincisi Türkiye’nin tam anlamıyla Amerika’nın yanında yer alması. İkincisi ise Rus ekonomisinin o dönemde iflas etmesidir.
2005 yılından itibaren Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in, Milli Ekonomi Modelini uygulamaya koyan Rusya, 2 yıl içerisinde toparlanmaya başlayarak, Amerika’nın karşısında durmaya başladı. Kafkas ülkelerindeki Amerikan yanlısı devlet adamlarının halk tarafından iktidardan indirilmesi Rusya’nın gücünü daha da arttırdı.  
Amerika ile Rusya en son Ukrayna’da karşı karşıya geldi. Türkiye ise yine safını Amerika olarak belirledi. Ukrayna’da karışıklıklar başlayınca, Türkiye’yi olayın içine sokmak için Türkiye, Kırımı alabilir gazı verilmeye başlandı. Rusya, Suriye’de gösterdiği tavrı Ukrayna ve Kırım’da da gösterdi. 
Kırım’da referandum yapıldı ve halkın tamamına yakını Rus yönetimine girmeyi kabul etti. Bu neticenin ortaya çıkmasındaki en büyük sebep şüphesiz Milli Ekonomi Modeli ile Rusya’nın güçlü bir ekonomiye sahip olmasıdır.
Kırım’da seçim yapıldı, demokrasi şartları uygulandı ancak Amerika, AB ve Türkiye bunu kabul etmediğini açıkladı. Peki, adama sormazlar mı? Siz değil misiniz demokrasi adına (!) milyonlarca Müslüman’ın kanını döken! Şimdi niye…
Türk dış politikası unutmamalı ki, biz, Hatay’ı da bu yolla aldık. Hatay halkı seçim yaptı ve Türkiye’ye katılma kararı aldı. Sizin bu kafanıza göre Hatay halkı yanlış yapmış oluyor. Öyle mi!
Bütün bu yaşananlarda en büyük sorumluluk millete düşüyor. Millet ise cellâdına âşık olmuş vaziyette idam hükmünün uygulanmasını bekliyor. Ömer Hayyam’la bitirelim…
Cellâdına âşık olmuşsa bir millet,
İster ezan, ister çan dinlet.
İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
Müstahaktır ona her türlü zillet.


Bu yazı 8,459 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 16 Kasım 2015 Atatürk olmasaydı ne olurdu?
  • 11 Kasım 2015 Muaviye kazandı mı?
  • 6 Ekim 2015 Yeni savunma sistemi: Kandırıldık
  • 21 Eylül 2015 Çözüm çok basit
  • 18 Eylül 2015 Ey Türk Gençliği!
  • 16 Eylül 2015 Bu duaya amin demem
  • 11 Eylül 2015 28 Eylül'de ders zili çalacak mı?
  • 9 Eylül 2015 329 gün önce Saadettin Köpeki hatırlatmıştım
  • 18 Ağustos 2015 Kanla gusül (temizlik) olmaz
  • 14 Ağustos 2015 Karanlık çağ
  • 29 Mayıs 2015 Yalancının
  • 27 Mayıs 2015 Benim sebebim
  • 4 Mayıs 2015 Türk Milleti! Değerlerine sahip çık
  • 18 Nisan 2015 Soykırım yalanı -2-
  • 17 Nisan 2015 Soykırım yalanı -1-
  • 6 Nisan 2015 Haçlılar içimizde
  • 1 Nisan 2015 Vatan toprağına ihanet etmek
  • 16 Mart 2015 Ey Türk Milleti!
  • 10 Mart 2015 Korkun
  • 8 Mart 2015 AKP koalisyonları


  EmlakDevri

  Haber Sistemi eticaret
  İcmal Yayıncılık ve Reklamcılık San. Tic. Ltd. Şti. © 1997 - 2015
  26378 µs