Dağ fare doğurdu. 
Tahminlerim beni yanıltmadı. 
İstanbul’da gerçekleşen, İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında bir şey çıkmadı. Batı tezleri tekrar edildi.  “İki devletli çözüm” dedikleri, Hem Filistin’in, hem İsrail’in Kudüs’ü başkent ilan ettiği ve İsrail’in aslında çokta itiraz etmediği bir ABD tezidir…
* * *
İİT’nin kararı, Kudüs’ü “doğu” ve “batı” diye ikiye bölüyor. Doğusu Filistin’in başkenti ise batısını kime veriyorsunuz? “İsrail 1967 sınırlarına çekil!”diyerek, zaten baştan İsrail işgalini meşrulaştırıyorsunuz. 1967 sınırlarında Doğu Kudüs Filistin’in başkenti demek, Batı Kudüs İsrail’in, istediğini yapar demektir.
* * *
İsrail, tüm Filistin’de işgalcidir. 57 üyeden 48’i temsilci gönderdi ama 48 Müslüman lider, bir Kuzey Kore lideri Kim’in dediğini diyemedi: “İsrail devlet mi ki, başkenti olsun!”
48 “Müslüman” bir komünist etmedi diyeceğim, olmuyor. Allah yerine ABD ve İsrail’den korkan liderlerin hepsi, bu ikiliden korkmayan bir komünist etmezler. Şekil A’da olduğu gibi…
* * *
Suud ve Mısır toplantıya katılmadı. Bu iki ülkenin katılmadığı bir İİT toplantısı, zaten anlamsız. Onlar Trump’ın ‘küre çevirici’leri oldukları için gelmeyecekleri belliydi zaten.
Türkiye samimi olsa hepsini sürükler ama Türkiye en samimiyetsiz ülkelerden biri. Filistin konusu onlar için, Allah ile kandırmanın, İsrail ile kandırma versiyonudur. 2019 seçimlerini düşündükleri kadar Kudüs’ü düşünmezler. 
* * *
İsrail düşmanı ne ülke bıraktılar ne lider, BOP’tan projeler peşinden koşarak. Saddam ve Kaddafi olsaydı, bugün her şey daha farklı olurdu. Saddam’ın attığı füzelerle İsrail kedi gibi sinmişti hatırlayın.
ABD’nin ‘diktatör’ dediklerini, keşke kendi menfaatlerimiz için ‘demokrat’ kabul etmek gibi bir stratejiye sahip olsaydık. ABD, şimdi bizimkilere de ‘diktatör’ diyor, şimdi ABD’ye mi inanalım!
Dünya da, ABD’den daha diktatörü olamaz.
* * *
Türkiye’nin son 15 yılda uyguladığı bir tek politika söyleyin bana ki İsrail aleyhine olsun. Bulamazsınız. 
Suriye politikası mı? 
Irak mı? 
Libya mı? 
Yemen mi?
Hangi politikası?.. 
* * *
Prof. Dr. Haydar Baş uyardı: Sırada Mekke ve Medine var diye… 
İslam’ın kutsallarına sahip çıkmak Bağımsız Türkiye ile olur. Türkiye bağımlı. İsrail’e de bağımlı, ABD’ye de bağımlı. 
AKP, Kudüs için Papa’dan yardım istiyor. İslam tarihinde görülmüş müdür, İslam’ın kutsalına sahip çıkmak için, gayrimüslimden yardım ve destek istemek. Bir tek AKP’ye ait bir özellik…
Papa’ya “Kudüs sizin için de önemli” diyorlar. 
Allah’ım, ört ki ölem!
* * *
Müslüman dünyası Yahudi’yi çıkarmalarını bekliyor, bu beyler, Hıristiyanları da çağırıyor.  İslam yerine sahiden “Diyalog” a inanıyorlar. Sanki içlerine “Gülen” kaçmış!
“Müslüman dünyası bu mu?” diye şoklar geçiriyoruz. Hepsi birbirine düşman… Yahudi ve Hıristiyanlarla dost olmaktan, Müslümanlar birbirleriyle dost olmaya hiç fırsat bulamamışlar.
Mısır, Türkiye ile kavgalı. Türkiye Suriye ile… İran, Suud ile kavgalı. Suud, Yemen ve Katar ile kavgalı ve hatta savaş halinde. 
Özellikle Suud, sadece İsrail ile dost olmaya Kâbe yemini etmiş sanki. Türkiye ve İran birbirlerine mezhep takıntılarıyla bakıyorlar. Suriye, Arap Birliği’nden atılmıştı, İsrail razı olsun diye.
Hal böyle iken İslam’ın kutsalları, kim veya kimlere emanet… 
* * *
Rusya, Kudüs konusunda Türkiye gibi düşünmediğini açıkladı. Bu konuda, ABD ve İsrail ile aynı düşünürse şaşırmam. Bu kadar Müslüman ülke ABD ve İsrail gibi düşünürken, Rusya’ya diyecek sözümüz kalmıyor. 
Türkiye, emperyalizme tavır almak zorundadır. Kapitalizmle, NATO, ABD ve AB ile yollarını ayırmak zorundadır. Türkiye kendine ait bir ekonomi ve siyaset anlayışı ile yeni bir merkez olmak zorunda. 
Bunu başarmak mümkün… 
* * *
ABD ve Rusya’dan oluşan iki kutuplu dünyaya, Türkiye’nin oluşturacağı üçüncü kutup lazım... Dünya üç kutuplu olursa, barış dengesi sağlanır. Şartlar Türkiye’yi buna mecbur ediyor. Bunu yapabilecek güç ve yapacak lider var içimizde: Prof. Dr. Haydar Baş…
Türkiye, içinde yeni bir Atatürk çıkarmak zorunda… Bu Atatürk var, yaşıyor aramızda. Kimse Atatürk olmaya heveslenmiyor. Hamaset yapmıyor, gerçeği haykırıyoruz. Atatürk olunmaz doğulur. 
Allah, bir insana Türkiye’yi kurtarma, İslam’ın kutsallarına sahip olma elbisesi giydirmişse, bunu görmeliyiz. Bu kadar öngörü, bu kadar tez ve model sahibi, dünya da ikinci bir insan var mı?
* * *
Rusya ve Çin’i güçlü kılan, “devletçi”, “insan odaklı”, “vatansever ekonomi” modeli uygulamalarıdır. Bunlar “Milli Para” kavramını, Türkiye’den aldılar. Haydar Baş’tan aldılar. İki eski sosyalist ülke Haydar Baş ekonomisi uyguluyor ve dünyaya ihraç ediyorlar. Hem de bize ait olanı, Baş Hoca’ya ait olanı...
Türkiye’nin ekonomisi düzelmeden, kendine faydası olmaz. Bırakın Kudüs’ü, kurtarmayı, İzmir’i, Diyarbakır’ı dahi verir. 
* * *
“Milli Ekonomi Modeli” Türkiye’yi bağımlı yapmaktan kurtarır, Bağımsız Türkiye yapar. Bağımsız ve güçlü bir Türkiye, Müslüman ülkelerin bağlanacağı bir merkeze dönüşür. İslam’ın kutsallarına ancak o zaman sahip çıkar. 
Baş Hoca’nın “Mescid-i Aksa Müslümanların başkenti ilan edilmeli” tezi, ne kadar stratejik ve dâhiyane idi. Sorumluluk 1.7 milyar Müslüman ile paylaşılır, ABD ve İsrail hop oturup hop kalkardı.
Kudüs’ü bir avuç Filistinliye havale edip İsrail ile anlaşın demek, kuzulara kurtlarla anlaşın demeye benzer. Adına İslam İşbirliği Teşkilatı denen ama kendi İsrail İşbirliği teşkilatı gibi çalışan bir kurumdan kimse bir şey beklemesin. Hele de merkezi Suud’da iken…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
halil zafer 2017-12-15 13:54:13

Sayın KARACA
Ne acıdır ki, Müslüman olduklarına inananlar, binmişler bir İman tahtasına Nehirde sürüklenen yığınlar gibi meçhule akıp gidiyorlar. Sanki doğru sözler ve gösterilen yollar hava da uçan kar taneleri gibi üst üste birikip donmayı bekliyor. ! Taki bütün karları eritecek, her damlası dereleri, çayları, nehirleri, gölleri, denizleri, okyanusları oluşturacak !!; Sayın BAŞ gibi doğan güneşi görmek için, gözünü dört açmayan TÜRK Milleti, sonunu karanlıklara gömmüş bekliyor.!!??
Saygılarımla