“Türkiye’yi iyi günler beklemiyor”. 
Bir okurumun yorumu böyle.
Türkiye’nin son 3 aylık işsizlik rakamlarının açıklandığı paylaşımım üzerine yaptığı yorumu bu cümle ile bitiriyordu okurum. İşsizlik, referandum sonrasına büyük vaatlerle girilen yeni rejimin önündeki en büyük sorun değil elbette. İç ve dış politikadaki gelişmeler, devam eden BOP kapsamında Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler, Rusya ile ilişkiler, Suriye ve Suriyeli mülteciler, ihracat ve ithalat rakamları ile dış ticari açığın büyümesi, yükselen enflasyon rakamları vs... Onlarca sorundan işsizlik şüphesiz. 
Bugün okuyucumun yaptığı bu yorumu, aslında aylar önce Prof. Dr. Haydar Baş şöyle dile getirmişti: “İslam dünyasının karşısında fiili bir cephe oluşuyor. İsrail ortada, sağında Türkiye, solunda ABD, namlu ise İslam dünyasına çevrili. Bütün bunlar Büyük İsrail kurulması için. Bu devam ediyor yani bütün bu savaşlar bunun için. Biz gerçekten vazifemizi yaptık. Bunda benim kalbim mutmain. Benim niyetim Allah şahit bir koltuğa oturmak, şan şöhret sahibi olmak değildir. Ben Allah rızası için hizmet etmek istedim. Biri çıksa bana Allah senden razı olsun derse bana yeter. En büyük servet budur. Hele de milleti idare ederken bu duayı almak büyük bir şereftir, lütuftur. Ben ve kadrom bunun için yola çıktık. Akıllara, vicdanlara hitap ederek insanları hayırlı bir noktaya taşımaktır.”
***
Bugüne kadar AKP’sinden SP’sine, BBP’sinden MHP’sine, CHP’sinden İP’sine (VP oldu), DP’sinden HDP’sine, hemen hemen her siyasi görüşü temsil eden partilerle meselenin parti meselesi değil, Türkiye’nin geleceği olduğunu, T.C. devletinin bekasının sözkonusu olduğunu, Türkiye’de Sağ-Sol, Alevi-Sünni, Kürt-Türk, Caferi-Sünni-Şia ayrımcılığı meselelerinin, aslında devletin bekasını tehdit eden yabancı ajanlar eliyle tezgahlanan oyunlar olup, devleti ve milleti bölmeye yönelik olduğunu, günün birlik ve beraberlik günü olduğunu hep O ifade etti. 
Mutlaka başkaları da bunları ifade ettiğini söyleyecektir. Ancak, 30 yıllık süre içinde izlediği siyasette milim sapma olmadan, büyük bir feraset ve cesaretle, AB’nin yıkılışı, ABD’nin Ortadoğu Politikası, PKK, Sağ-Sol, Alevi-Sünni, Kürt-Türk sorunu, FETÖ, Dinlerarası Diyalog, BOP, Milli Ekonomi Modeli Tezi, Faizsiz Ekonomi, Ehl-i Beyt açılımı gibi onlarca konudaki tespitlerin toplamında dosdoğru ve temel noktalardaki can alıcı tespitleriyle, geleceğe ışık tutan vizyoner bakışıyla, birleştirici, bütünleştirici açıklamalar hep O’ndan geldi. 
Yıllarca siyasi parti liderlerinin veya bir şekilde tuttukları partilerinin politikalarından başını kaldırmayarak, hatta çoğu yerde körü körüne parti politikalarına göre hayata bakanların artık acı gerçeklerle yüzleşme günü... Başkanlık rejiminin oylandığı ve tartışmaları devam etse de, fiilen başkanlığa geçildiği bu günlerde, siyasi partiler fiilen 2 partiye indi. BOP’un hızlı bir sürece girdiği, bu projenin önünde Suriye, İran ve Türkiye’nin bölünmesinden başka mani kalmadığı bugünlerde, siyasi partiler ve liderlerin etrafında toplanarak, temel meselelerde bölünmek yerine, milli ve manevi değerlerde birleşmek günü geldi. 
Bugüne kadar hep birlik ve beraberlik meşalesini taşıyan, tüm siyasi görüşlere ideolojik cephe yerine, prensipler cephesinden kapılarını açan tek bir lider var. Bu lider, ekonomi konusunda dünya çapında uygulanmış ve sonuç alınmış, dünya liderleri tarafından da “Vatansever Model” olarak adlandırılan tek ekonomi modelinin sahibi olan Prof. Dr. Haydar Baş... 
Artık bu gerçeği görmenin günüdür... 
Muhterem Prof. Dr. Haydar Baş, yıllardır söylüyor; son 30 yılda kendisinin olacak deyip de vuku bulmayan bir konu kalmadı. AB’nin 15 yıl içinde yıkılacağını, Avrupa ve Türkiye Euro’nun kabulü akşamı herkes bayram yaparken söyleyen de kendisidir. 
FETÖ konusunda daha AKP kurulmamışken destek isteyen Erdoğan’ı uyaran ve “bu şekilde biz size destek olmayız” diyerek, FETÖ ve Dinlerarası Diyalog konusunda her türlü maddi-manevi baskıya rağmen yıllarca mücadele eden de kendisidir.
“Milli ekonomi Modelini uygulayan Dünya Lideri olur” dedi, Rusya lideri Putin, MEM’i uygulayacağını deklare ettiği 2013 yılından beri üst üste “Dünya Lideri” seçildi. 
Türkiye’de siyasilerin “asla yapılamaz” diyerek reddettiği 5.000 TL asgari ücret ve Vatandaşlık Maaşı, şu anda bazı Avrupa ülkelerinde uygulanıyor artık... 
Biz, 30 yıllık upuzun bir zamana yayılan bu sürecin içinde, hep Hak tarafında, hep milletin barış ve esenliği tarafında yer aldık... Yıllardır her dediği konuda haklı çıktığı halde, bu millet kendini kandıranlara ve kandırıldığını defalarca itiraf ederek siyaset yapanlara kulak verdi, her sözü dosdoğru ve isabetli çıkana sırt çevirdi.  
Yıllarca Prof. Dr. Haydar Baş Hoca’ya kulak verilmedi, okuyucumun da tespit ettiği gibi bugün itibariyle yumurta kapıya dayandı. 
Allah herkese kolaylık versin... 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.