Büyük allame(!), kutb-u tarih(!), ekber-i mütefekirîn(!)  olan Kadir Mısıroğlu hazretleri sonunda Atatürk’ü sevenleri de “kafir” ilan etti.
Duyunca siz de hayretler içinde kalmışsınızdır. Aynen şöyle söyledi Mısıroğlu hazretleri Atatürk’ü kastederek:
“İltizamı küfür, küfürdür. Unutmayın. Bir kafiri beğendin mi namaz kılsan da kafir olursun. Oruç tutsan da kafir olursun. Hacca gitsen de kafir olursun. İman hassas bir şeydir."
Tarihçilerin medarı iftarı olan Kadir Bey’ e göre:
Bir: Atatürk kafirdir.
İki: Atatürk’ü seven de kafirdir.
Dolayısıyla bizim gibi namaz kılan, oruç tutan, hacca giden ama Atatürk’ü de seven milyonlarca insan külliyen kafir olmuş oluyor. Yatacak yerimiz yok yani!
Ben hep şunu merak ediyorum:
Hayatı boyunca Atatürk’e en büyük düşman olan ve onu yok etmek, onun milli ordusunu mağlup etmek için yüz binlerce askerle Anadolu’yu işgal eden kimdi?
Yunandı.
İngilizlerin kullandığı ve Anadolu’ya saldığı Yunan’ın yakıp yıktığı, kadınlarının kızlarının ırzına geçtiği Anadolu insanını bu işgal ve zulümden kurtaran Gazi Mustafa Kemal’e karşı Kadir Mısıroğlu’nun böylesine saldırmasının, küfretmesinin, kafir demesinin sebebi ne olabilir?
İşte bu sorunun cevabını sonunda buldum.
Kadir Mısıroğlu’nun 4 sene evvel yaptığı ve Milli şairimiz Akif’e pezevenk dediği konuşmasını İstanbul 23.Asliye Hukuk Mahkemesi bilirkişi raporuyla deşifre ederek yayınlamıştı. Bu konuşmanın bir yerinde 12 Eylül’den sonra Türkiye’den kaçmasını şöyle anlatıyor Mısıroğlu:
“İmkanım olsa idi Yunan’a bile sığınırdım. Yunan gâvuru bile sizden daha iyidir.”
Şifreyi çözen cümle bu: ”Yunan gâvuru bile sizden (yani Türk askerinden ve Türk yöneticilerinden) daha iyidir.”
İstiklal Harbi’nde Yunan gâvuruna sığınan ve onlarla işbirliği yapan bütün haysiyetsiz, satılmış vatan hainlerine hesap soran kişi Mustafa Kemal’di. Çoğu 150’lik olarak sınır dışı edildi. Teali İslam adına dağıttıkları bildirilerle “Yunanla savaş yapmak caiz değildir, Yunanla savaşırken ölen kuvayi milliye ordusu askerleri ölünce kafir olarak cehenneme gider” diyen İngiliz aşığı hocalara zaferden sonra hesap soruldu.
Görülüyor ki Kadir Mısıroğlu da “Yunan gavuruna” sığınmayı marifet sayanların zümresine dahil imiş.
E dolayısıyla da şifre çözülüyor!
Mesele Atatürk’ü sevmek değil, Yunan’ı sevmemek olsa gerek!
Soralım bu büyük zata:
Atatürk’ü sevmek küfür oluyor da ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’ne “büyük bir nimet “diyen zat-ı alileri, acaba ne oluyor?
Yunan gâvuruna sığınmayı kendine yediren bir Müslüman’ın hükmü acaba ne oluyor?
“Tayyip’i Amerika’nın Irak’ı işgal etmesi fikrine ben ikan ettim” diyerek, bir küfür devletinin Müslüman’ı yok etmesi projesine “öncülük” etmek acaba ne oluyor?
Kâbe’yi yerle bir eden Yezid’e “kahraman” demek acaba ne oluyor?
Kadir Mısıroğlu Yunan’a sığınmaya can atan, Yezid’e kahraman diyen, Akif’e pezevenk diye küfreden “bir safta.”
Atatürk’ü sevenler ise “o safta” değil.
Kadir Bey’e “bravo!” diyenler de saflarını belirlemiş oluyor!
Atatürk elbette herkes gibi hayatı boyunca birçok günah işledi, hata yaptı eksiği oldu. Ama bütün hatalarına ve eksiğine rağmen bir mümin olarak öldü, cenaze namazı kılındı, Kuranlarla, dualarla defnedildi. 
Ve İslam dinine göre “her hangi bir kişi din kardeşine kafir derse, o kişi mümin ise o söz kendi aleyhine döner.” (Müslim,1/319)
Belki bir gün Kadir Bey’in emekli müezzin olan babasının cenaze namazında olanları da kaleme alırım!
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Memduh TOPRAK 2016-04-12 08:48:10

Sayın Mısıroğlu, “Atatürk’ü seviyorsanız kafirsiniz!” diyorsunuz. Peki “Kutsiyetpenahları Papa!” yani gölgesine sığınılacak kutsal adam dediğiniz papayı seviyorsanız o zaman sizler nesiniz? Lütfen söylermisiniz?

Avatar
Sorunlu İnsan 2016-04-12 12:35:03

Bu kadar Atatürk düşmanı varken bu ülkede sorunda bitmez BOP çukurundan kurtulamaz

Avatar
İsmailk Arslan 2016-04-12 11:38:47

Boyle aşagılık melunların hezayanlarını güzel köşenize yazıpta sahifeninizi kirletmeyin.Bunları nesebi bozuk kanları cekiyor gavuru sevmeyi.

Avatar
Emin 2016-04-12 12:09:45

İkinci dünya savaşında stalinin askerleri kuma ayetel kürsü okuyup almanların üzerine atmış diyen bir adam bu mısıroglu çok kayle almayın.

Avatar
cemal 2016-04-12 14:41:44

Aynada kendini görmüs. ölcü yanlis olunca ingilizi yunani kurtulus kapisi sanarmis insan

Avatar
Yasemin Derya 2016-04-13 09:03:00

Hakikat nedir anlatalım, kadınlara seçme ve seçilme hakkı kendi vatanımızda şerefimizle yaşamak Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir.
Aziz ruhunun önünde saygı ile eğiliyorum.

Avatar
Güven 2016-04-13 13:04:05

Boynunda kravat (Hırvat Buluşu) başında fes bu nasıl din adamı.

Avatar
Yusuf Reşit Beyazal 2016-04-13 13:40:04

Müslüman müslümanı sever, Kadir Mısıroğlu neden yunan rum'umu seviyor? Mısıroğlu Kadir'in Rum'lar ile ne gibi derin bağı var?
Ben Atatürk'ü severim, çünkü Atatürk ve dava mücahitleri olmasaydı belki de babalarımızın adı Mehmet, Ali, Hasan yerine Rum Yorgi olurdu.

banner137