Ülkemiz ilginçlikler ülkesi oldu.

Konuya geleceğim.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın ne modeli, ne icra ettiği bir program, bir satır veya birkaç dakika dahi olsa, ne etkin medyada, ne devlet kanallarında hiçbir zaman verilmemiştir.

Koskoca Rusya gibi bir ülke, devlet olarak davet edip meclisinde (Duma’da) konuşturdu. Türkiye’de yine tık olmadı!

Devletin kanalları her partiyi seçim döneminde vermek mecburiyetinde olduğu halde, Sayın Baş’ın partisi yine verilmedi. Öyle ki, Türkiye’deki partiler sayılırken, “Bağımsız Türkiye Partisi” hep es geçildi.

FETÖ Darbesi’nde ölüm listesinin başında olması dahi, haber konusu olmadı.

Görmedik, duymadık!

Sayın Baş, “kaynaklar” dedikçe, yerlerinden hop hop zıpladılar ama tek satır duyurmadılar.  ‘5 Bin Lira Asgari Ücret’i, tiye aldılar ama asla tartıştırmadılar, tartışmadılar.

En azından “arkadaş nasıl vereceksin?” diye dahi, sormadılar. Çünkü eğer sorarlarsa, Haydar Baş duyulur ve oyunlar bozulur.  Kaynakların varlığı duyulur.

Bu yüzden, işi şansa bırakmadılar “Kaynaklar Lozan’da verildi” dediler. Tuttu da, ne yazık ki… Kimsenin içeriğini bilmediği, “2023” hikâyesi içine “madenleri” tıkıştırdılar.

Yandaşa ait kömür ve altın madenlerinde arızalar çıkınca, “hani madenler 2023’e kadar yabancılarındı?” sorusunun sorulmasına müsaade edilmedi bile.

Sayın Baş’ın tezi 4 milyar insanın ülkelerinde uygulanırken, dünya iktisatçıların onun “Kaynaklar Sınırsız, İhtiyaçlar Sınırlı” tezini tartışırken, “Türkiye’de kaynak yok” diye bağırdılar adeta. Rusya tarafından önlerine konan Baş Model’in ‘Milli Paralarla Ticaret Tezi’nin Haydar Baş’a ait olduğunu bile bile sustular.

Korktular ki, Haydar Baş hatırlanacak, korkular ki vatandaş, “Bu Haydarizm’dir” diyecek.

Fakat korkunun ecele faydası yok. Eninde sonunda görülecek, eninde sonunda bu tezin dizi dibine çökülecek!

Kim ne derse desin!

Nasıl jeopolitik şartlar bizi “Rusya ile ve komşu ülkelerle dostluk” içinde olmaya zorladıysa, ekonomik şartlarda Türkiye’yi Prof. Dr. Haydar Baş ile olmaya mecbur bırakacak.

Buna ister “takdir” deyin ister “rastlantı”, isterse “ilahi hesap” deyin… Ne derseniz deyin, bu kaçınılmaz…

Az çok bunu gören, dâhili ve harici bedhahlar, Baş Tezi ve Baş Modeli engelleme adına çeşitli oyunlar içerisine girmeye başladılar.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın İstanbul Bahçelievler’deki evinin önünde, daha yeni bir tezgâh kurdular.

Her yerde bombalı araçlar ihtimaline karşı, güvenlik güçleri alarmda iken, Genel Başkan’larının evinin güvenliğini gönüllü olarak sağlamaya çalışan ‘Bağımsız Türkiye’li gençlere satır ve bıçaklarla saldırdılar.

Tek yönlü ilerleyen trafiğin sol tarafına parkta ısrar edip, gençleri tahrik etmek için Genel Başkan’a sinkaflı küfürler eden ve oraya çağırdığı eli satırlı kişilere iki insanı adeta doğratan bu kadın ve ailesi, hangi işte kullanıldı dersiniz.

İktidar, bütün vatandaşlarını korumakla mükellef değil mi? Prof. Dr. Haydar Baş değil de, başka bir parti genel başkanı olsaydı emin olun, Türkiye’de tek gündem, bu saldırı olurdu.

Ama söz konusu Sayın Baş olunca, tık yok.

Neden dersiniz?

Çünkü Haydar Baş denmesin de, ne olursa olsun!

İsterse değil ağır yaralanmak, onlarca insan ölsün!

İki ilçe emniyet müdürü olayları bastırmak evin önüne geliyor, bu kadar büyük bir olay oluyor ve ülkede haber değeri dahi olmuyor. Geçtik haberi, ne bir telefon, ne bir “geçmiş olsun” nezaketi…

Sanki böyle bir olay olmamış. Sanki tomalarla evin önüne gelinmemiş ve günlerce ev kuşatılmamış…

Pes doğrusu!

Bu saldırı, Bağımsız Türkiye’nin can evine yapıldı.

Bu saldırı, Bağımsız Türkiye’nin Baş evine yapıldı.

Ülkeye yapılan bir saldırıdır. Devlete, millete ve bağımsızlığa yapılan bir saldırıdır. Piyonların veya tetikçilerin bir önemi yok.

Devlet bunu aydınlatmak zorundadır. Failleri yakalayıp, haddini bildirmelidir.

Adalet ve insanlık bunu gerektirir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Memduh TOPRAK 2016-11-16 16:03:17

Bağımsız Türkiye Sevdalılarına, Büyük Geçmiş olsun.

Avatar
Nihat acar 2016-11-16 18:12:12

Büyük geçmiş olsun.gazi arkadaşlara Allah şifa versin.sorumlular bulunup adalete teslim edilmeli.

Avatar
tonguç yavuzer 2016-11-16 14:56:34

geçmiş olsun hocam Allah korumuş

Avatar
Hüsamettin Çalışkan 2016-11-17 05:52:01

Geçmiş olsun..Allah yardımcınız olsun

Avatar
Ali ŞAHAN 2016-11-17 06:43:02

Çok geçmış olsun. Devlet büyüklerimizin her ne kadar gizlense de birlik-beraberlik ve çözüm için artık olmazsa olmaz bir değer olduğu ortaya çıkan Prof.Dr.Haydar BAŞ beye sahip çıkacaklarına inanmak istiyorum. Hakk'ın tecellisi dileğiyle...

Avatar
Eyüp DEMİRCİ 2016-11-19 10:45:29

Geçmiş olsun.Adalet herkes içindir eyer adalet varsa.Güneş balçıkla sıvanmaz o güneş her gün yine doğar ve doğacak inşaAllah.

banner137