Doğru söyleyeni dokuz köyden kovdular.
Dolayısıyla dokuz köyün dokuzu da yalana teslim oldu.
Ey doğruda, doğrulukta ve doğruyu söylemede ısrarcı olan arkadaş! Birinci köyde azınlıktaydın, belki de yalnızdın, ikinci köyde iki kişi, üçüncü köyde üç kişi, dördüncü köyde dört kişi olmalıydınız.
Gittiğiniz her köyde, yalancılarla, talancılarla, bil cümle fırıldakçılarla mücadeleye devam ederken, sizler gibi doğru, dosdoğru, delikanlı ve omurga sahibi insanlarla buluşup bir sonraki köye hep beraber gitmeliydiniz ki bari onuncu köyde doğrular konuşulsun ve doğruluk hakim olsun.
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovmuşlar, tamam ama, orada da meydan, orada da mikrofon yalancılara terk edilirse sizin sürüleceğiniz daha bilmem kaç dokuz köy daha var demektir.
Dünya gündemi de Türkiye gündemi de şahittir ki; doğru söyleyenler seslerini yükseltmedikleri için yalancıların sesleri çok çıkmaktadır.
Haysiyetli ve şerefli insanlar gerektiği kadar bağırıp-çağırmadıkları için haysiyetsiz ve şerefsizler meydanlara ve zihinlere hükmedebilmektedirler.
Haksızlığa uğrayanlar, ekmek paralarını gaspçılara kaptıran mağdurlar, bütün güçleri ile haklarını aramadıkları için, emeklerinin ve alın terlerinin peşine düşmedikleri için gaspçı haydutlar saltanatlarını fütursuzca sürdürmektedirler.
Zalim ve zorbaların hışmına uğrayanlar, haklı oldukları için aynı zamanda o zalimlerden de zorbalardan da her zaman güçlü olduklarını kavrayamadıkları ve ona göre davranmadıkları için zalim ve zorbalar da kan ve gözyaşı üzerine kurdukları saraylarında günlerini gün etmektedirler.
Çalış, davran, gayret et ki bari onuncu köyde doğrular konuşulsun, doğruların sayısı artsın ve doğruluk hakim olsun ki yalancılar da rahat etsin, fırıldakçılar da rahat etsin.
Çünkü, doğruların hakim olduğu yerden yalancılar ve fırıldakçılar kovulmazlar, sadece ‘dosdoğru hayata’ şahit olarak eğitilir ve hizaya gelirler.
Doğruluk fıtridir, yalancılık arizidir; delikanlılık fıtridir, yalakalık-yamaklık arizidir; mazlumdan yana olmak fıtridir, zalimlere yardakçılık yapmak arizidir; dolayısıyla doğruluk hakim olursa onlar da fıtratlarına dönüp rahata erecekler hem de ahiretlerini de kazanmış olacaklar.
Çalışalım  da bari onuncu köyde doğruluk hakim olsun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.