ABD-Rusya savaşının yeni cephe ülkesi Ortadoğu ve Türkiye oldu… Gürcistan’da, Ukrayna’da, Kırım’da ve Suriye’de Rusya’nın kararlı askeri ve siyasi hamleleri ABD’yi püskürttü.
Özellikle Rusya’nın Suriye’de ağırlığını koyması, ABD-İsrail-İngiltere eksenli batı bloğunu tedirgin etti. BOP projesinin duraklamasını ve de Büyük İsrail Devleti’nin kurulmasının ertelenmesini kabullenemediler.
Seremonik olmayan, uygulayıcı bir rol olan BOP eş başkanlığını aktif devreye soktular. Obama adına Ortadoğu’da eşbaşkanlık aktif devreye girdi. Türkiye, ABD ne isterse onu yapıyor…
Türkiye’nin Esad’a ve Suriye’ye karşı politikası, Rus uçağının düşürülmesi, Musul’daki hamle, yerli-milli siyasetin değil, Amerikancı siyasetin ve alınan görevin gereğidir. Tam bu noktada Rusya ve müttefikleri ile tamamen ters düşen Türkiye, otomatikman askeri, siyasi, ekonomik ve her alanda oluşan dinamik sorunların çözülmesi için ABD’ye ve Nato’ya daha da muhtaç hale getirildi.
Yetmedi, kanatılan Suriye coğrafyasından kaçarak Türkiye üzerinden Avrupa kapılarına dayanan mülteciler ve Avrupa’yı saran terör dalgası nedeniyle, Avrupa Türkiye’ye muhtaç gibi lanse edilse de gerçekte Türkiye AB’ye daha da muhtaçmış zeminine çekilerek, fasıllar açılmış, hayal olan para ve vize vaatleriyle, Türkiye Avrupa’nın talimat alan şamar oğlanına dönüştürülmüştür.
Maalesef, daha çok ABD’ye muhtaç hale gelmek, askeri olarak NATO emrine daha da çok girmek, AB kapılarında “fasıl dinlemek”, AKP hükümetinin Yeni Türkiye vizyonudur, açıkça manda olmaktır. Tek müsebbibi de milletin kendisidir.
Bu millet “Müslüman ve Türk kimliğini mi kaybetti ki, başında oluşturduğu tercihle, etrafında dost ülke-millet kalmadı.
Barzani ve İsrail bize dostluk (!) eli uzatıyor !  Hristiyan batı dünyası, ABD ve AB ülkeleri, NATO’suyla, ABD mandası Suud ve Katar’ı ile sadık (!) dostlar edinildi. Vahhabi Suud’un önderliğinde sadece Sünni ülkelerden oluşan-Türkiye’nin de katıldığı-teröre karşı İslam ittifakı, nasıl da Amerika kokuyor. Vay be Müslümanların haline…
İlahi buyruk çok açık ve net olmasına rağmen…
“Ey inananlar! Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır (Yahudi ve Hristiyan olur)… Kalplerinde bir hastalık (nifak) bulunanların “Başımıza (Küresel) bir felaketin gelmesinden korkuyoruz” diyerek onların arasında koşup durduklarını görürsün. Ama Allah, yakın bir fetih veya katından emir getirir ve onlar içlerinde gizledikleri şeye (nifaka) pişman olurlar. O zaman iman edenler “sizinle beraber olduklarına dair var güçleriyle Allah’a yemin edenler şunlar mı? derler. Bunların çabaları boşa çıkmıştır. Böylece ziyan edenler olmuşlardır.” (Maide:51-53)
İsrail, Yahudi Barzani, Hristiyan Haçlı ABD-AB ve Vahhabilik-Radikalizm-Sünniciliğin sentezi ile ittifakın sonu hüsrandır.
Millet bir anlasa Allah’ın buyruğunu…
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100