02 Mart 2017 Perşembe 19:22
Mikrofonlarda Farklı Seçenekler infomusicshop.com Fırsatlarında!

Description: Mikrofon çeşitlerini genel olarak; vokal, enstrüman, kablosuz, yaka ve stüdyo mikrofonları gibi kullanım alanlarına göre ayrılmaktadır
Etiket: mikrofon, mikrofon çeşitleri, shure, shure mikrofon, yaka mikrofonu, kablosuz mikrofon, dinamik mikrofon

Mikrofonlarda Farklı Seçenekler infomusicshop.com Fırsatlarında!

Mikrofonlar stüdyo kayıtlarının vazgeçilemez ve en önemli araçlarıdır. Yalnızca profesyonel çalışmalarda kaliteli bir mikrofon tercih edilmesini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.İnfomusicshop sayasinden amatör ya da yarı amatör ses kayıt kullanımlarında dahi daha iyi bir sonucun alınabilmesi adına kaliteli mikrofonların tercih edilmesi gerekir. Mikrofonlar ihtiyaçlara ve teknik farklılıklara göre farklı çeşitlerde piyasaya sunulur. Mikrofon çeşitlerxini ana başlıklar altında toplarsak bunlar; vokal mikrofonlar, enstrüman mikrofonları,  kablosuz mikrofonlarYaka Mikrofonu, stüdyo mikrofonları gibi kişi ve kullanım alanlarına göre ayrılmaktadır. Kullanıcı ihtiyacı doğrultusundaki mikrofonun kaliteli markaların ürünlerini satın alarak daha iyi bir deneyim elde edebilir.

Mikrofon Çeşitleri nelerdir?

Kondansatör (condenser) mikrofonlar ve dinamik mikrofonlar

Mikrofonları temel olarak iki kategoriye ayırabiliriz: Kondansatör (condenser) mikrofonlar ve dinamik mikrofonlar. Kondansatör mikrofonlar çoğunlukla stüdyo ortamında, yani ses izolasyonu ve akustik düzenlemesi yapılmış kapalı mekânlarda, dinamik mikrofonlar ise çoğunlukla açık mekânlarda kullanılıyor. Ancak tersi de doğru: Örneğin bir açık hava tiyatrosu veya konserde dinamik mikrofonların yanı sıra kondansatör mikrofon kullanılabileceği gibi, stüdyo ortamında da dinamik mikrofon kullanılabilir. Bunlar çok katı kurallar değil.
Kondansatör mikrofonlar çok daha detaylı kayıt yapabiliyorlar. Daha uzak mesafelerden daha güçlü kayıtlar ve frekans içeriği açısından daha zengin kayıtlar yapmaya izin veriyor. Örnek vermek gerekirse bir kondansatör mikrofon yarım metre ile bir metre mesafeden dahi kaliteli kayıt yapabiliyor. Oysa dinamik mikrofon mesafesi 5-10 cm dir. Bundan daha uzak mesafelerden kaliteli sinyal almak mümkün değil.  Bunu da avantajımıza kullanıyoruz. Neden mi:  Örneğin sahnede bir solist için dinamik mikrofon kullanıyoruz çünkü hassas olduğu alan 5-10 cm bir mesafe. Eğer bir soliste sahnede kondansatör mikrofon koysak sahnedeki bütün enstrümanların sesi, solistin sesi kadar kayda eklenip, miksere gidecektir.

Geniş diyaframlı mikrofonlar ve dar diyaframlı mikrofonlar

Kondansatör mikrofonlar kendi aralarında ikiye ayrılır: Geniş diyaframlı mikrofonlar ve dar diyaframlı mikrofonlar diye. Geniş diyaframlı kondansatörlerin birinci amacı insan sesini kaydetmektir. Seslendirme, vokal, müzik kayıtları gibi… Aynı zamanda enstrümanlar için de kullanılabilir. Küçük (dar) diyaframlı kondansatörle ise çoğunlukla tiz frekans içeriği olan enstrümanlar için kullanılıyor. Mesela akustik gitar, keman gibi… Ama buradan geniş diyaframlı kondansatör ile akustik keman veya diğer akustik sazları kaydetmek mümkün değildir anlamı çıkmasın. Frekans aralığı açısından üst frekansları küçük diyaframları kondansatörler daha iyi kaydediyor, alt frekansları kaydetme kabiliyeti daha zayıf. Oysa geniş diyaframlı kondansatörler daha geniş bir frekans aralığında kayıt yapabiliyorlar.
Mikrofonlar için yapılacak bir tercih de kablolu ya da kablosuz olmasıdır. Kablosuz mikrofon daha pratik bir kullanım sağlayacağından dolayı kişilerin ihtiyaçlarına göre mevcut seçenekler arasından tercih yapması yeterli olacaktır. 
Mikrofon satın almak isteyenlerin özellikle internet üzerinden yapacağı araştırmalar daha kolay bir şekilde seçim yapılmasını sağlayacaktır. Online olarak yapacağınız işlemler ile birlikte özellikle farklı markaların ürünlerini karşılaştırmak ve en iyisinin hangisini olduğunun belirlenmesi noktasında işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Sunulan hizmetlerde kişiler online olarak pek çok farklı bilgiye erişim sağlayabilir. Bu açıdan eğer mikrofon ihtiyacınız varsa sizler de internet üzerinden yapacağınız araştırmalar ile birlikte mikrofon ya da kablosuz mikrofon gibi farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. 

Shure Mikrofon Fırsatlarını Değerlendirin

En çok ön plana çıkan markalardan bir tanesi Shure marka mikrofonlar olurken bu konuda yine internet üzerinden gerekli desteği elde edebilirsiniz. Online olarak yapacağınız araştırmalar ile birlikte Shure Mikrofon farklı modellerini görüntüleyebilir ve her modelin kendine has özelliklerinin neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Yapacağınız bu inceleme ile birlikte işiniz için ihtiyaç duyduğunuz mikrofona sahip olabilirsiniz. 

Hangi Mikrofonu Alacağım?

Mikrofon ile iş yapacak fakat bu konuda yeterli teknik bilgiye sahip olmayan kişiler ise satın alma aşamasında iyi bir destek almak zorundadır. Yapılacak işlemlere göre tavsiye alacak kişiler bu konuda daha iyi bir şekilde seçim yapabilecektir. Bu açıdan hangi ürünün alınacağının yanı sıra ürünün nereden alacağına da oldukça önemlidir. İnternet üzerinden eğer bu konuda araştırma yapmak ve destek elde etmek istiyorsanız infomusicshop adresini ziyaret edebilirsiniz. Site üzerinden yapacağınız incelemelerde farklı mikrofon modellerine ulaşabilir ve tüm mikrofonların özelliklerini detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Böylece ihtiyacınıza yönelik olarak kolay bir şekilde ürünleri inceleyebilir ve ardından satın alma aşamalarına geçiş yapabilirsiniz. 
Satış öncesi ve sonrasında sizlere gerekli olan destekler müşteri temsilcileri aracılığıyla sunulacağından dolayı satın alma aşamasının hiçbir bölümünde sorun yaşamanız söz konusu olmaz. Bu bakımdan özellikle teknik konuda detaylı bilgi sahibi olmayanlar ve yardıma ihtiyaç duyanlar bu adres üzerinden kolay bir şekilde ihtiyacını karşılayabilecektir. Üstelik internet üzerinden sunulan hizmetlerde kişiler için diğer bir avantaj ekonomik açıdan daha iyi fiyatların sunulmasıdır. İnternet sitesi üzerinden sunulan hizmetlerde fiyatlar oldukça ekonomiktir ve hızlı bir şekilde gönderi yapılmaktadır. Böylece bir mağazaya gidip alışveriş yapmak yerine pek çok farklı seçeneği tek bir ekrandan inceleyebileceğiniz internet alışverişini tercih ederek işlerinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

 

Son Güncelleme: 03.03.2017 03:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.