Herkes, Erdoğan’ın “Atatürk” demesini konuşuyor. Tabi herkes bir yorum yapıyor, haklı olarak. Yorumlar doğrudur, yanlıştır, eksiktir fazladır, önemli değil.  Ama bir hakikat!..
Sayın Erdoğan “Atatürk” dedi.  Ve tam bir yıl önce demiştim, hepsi “Atatürk” diyecekler diye. Çünkü Prof. Dr. Haydar Baş’ın yazdığı kitap,  “Ilımlı” ve Siyasal İslam’ı bitirecek. AKP iktidarı, Gülen’in temsil ettiği Ilımlı İslam ile Erbakan’ın başlatıp Sayın Erdoğan’ın devam ettirdiği Siyasal İslam’ın koalisyonuydu. 
Bu iki anlayışta “Atatürk Düşmanlığı” üzerine bina edilmişti. Sait Nursi’nin “Deccal” dediği Atatürk için, talebesi Gülen de aynı şeyi düşünüyor. Ve zaten AKP iktidarının varlığı, Atatürk’e karşıtlık üzerine kurulu. “İki Ayyaş”tan kastedilen biri İnönü ise diğeri kim, takdirlerinize bırakıyorum.
Neyse, siz anladınız ne demek istediğimi. Belli ki, Sayın Erdoğan bundan sonra Atatürk posteri kaldıracak. Siyasi çizgisi, Kur’an kaldırmakla başladı, bayrak kaldırmakla devam etti ve nihayet Atatürk posteri kaldırıyor.
Bir başka olaya, dikkatinizi çekmek isterim. Suudi Arabistan Radikal İslam’dan, Ilımlı İslam’a geçmişti ve geçiş, çok kanlı oldu gördüğünüz gibi. Suud Ilımlı İslam’a geçerken, Türkiye Atatürk'e geçti. Yani Ilımlı İslam’ı da, siyasal İslam’ı da iktidar, terk etti.
Siyasal İslam, en büyük prensini kaybetti. Daha dirilmesi imkânsız… Çok önemli gelişmeler bunlar, bölge ve İslam coğrafyası için. Suud, ahırın birinden çıkıp ötekine geçerken, Türkiye doğru bir adrese geçti. Yalnız bunda, samimiyet varsa tabi…
Peki, AKP, neden durup durdu da, bu 10 Kasım’da “Atatürk dedi? İşte en önemli nokta burası… 10 Kasım 2017’de AKP’nin ekseni niye kaydı?
Esasen AKP’nin hayatı kaydı da, bu şimdi konumuz değil. “Ilımlı” ve  “Siyasal İslam” gidecekte AKP ayakta kalacak, bu hiç mümkün değil.  “10 Kasım 2017”duyurusu aylar önce yapılmış, Prof. Dr. Haydar Baş’ın “Hoş Geldin Atatürk Kitabı” o gün çıkacak diye.   Sen kalk, o gün iktidar olarak Atatürk’ü keşfet!
Sen bunu külahıma anlat!
Bu olay, AKP’yi de aşan bir durum, her şeyi burada söyleyemeyeceğim. Güzel bir gelişme gibi görünse de “Hoş Geldin Atatürk”  gerçeğine “sabotaj” görüyorum. Bu Atatürk’e dönüş değil tam tersi, gerçek Atatürk’ü perdelemedir.
“Ebu Süfyan Müslüman olacaktı da, Peygamberin Mekke’ye gelişini bekledi!” tarzı bir düzenbazlıktır. Ne yaparsa yapsınlar, hiç şansları yok. 
Bundan sonra Türkiye’de, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Artık Atatürk ile İslam’ı, İslam ile Atatürk’ü kimse çarpıştıramayacak. Kimse İslam arkasına geçip Atatürk’ü, Atatürk arkasına geçip İslam’ı hedefe oturtamayacak.
Oyun bitti. Prof. Dr. Haydar Baş oyunları bitirdi. 
Bundan böyle ne olacak biliyor musunuz: Gerçek Atatürk ile İnönü Atatürk’ü çarpışacak.  Atatürkçü görünen İnönücüler düşünsün! “Hangi Atatürk?” sorusu her geçen gün, geçerliliğini koruyacak.  Attila İlhan merhumun, amacı gerçekleşti.
Hangi Atatürk sorusunun cevabı, Hoş Geldin Atatürk’te bulunacak.
Ve çok ayrı başka bir olay: ABD’nin İslam dünyasındaki tezleri bir bir çöküyor.
Radikal, Ilımlı ve Siyasal İslam bütün bir Müslüman coğrafyasından çöküyor. Yani ABD tezleri, bu coğrafyadan çöküyor. Ya Erdoğan bunu gördü, altında kalmadan, Atatürk’e “bir gece ansızın” geçiş yaptı. 
Sayın Erdoğan bunu kendi iradesiyle mi yaptı? Mühim olan bu… Ben Sayın Erdoğan'ın 36 danışmandan hiç birinin, bu kadarını düşünebileceğine ihtimal vermiyorum. Eğer kendi iradesiyle yapıyorsa Erdoğan,  Sayın Haydar Baş’ı taklit etti.
Her konuda Baş’ın dediğine geldi ve her fırsatta Baş Hoca’nın söylemlerine sarıldı. Bunu bütün bir Türkiye görüyor. O yüzden bunu tivit olarak atmıştım: Erdoğan aslında “Atatürk” demedi, “Haydar Baş” dedi diye.
Tabi ülkeye büyük bedeller, ödettikten sonra. Zaten bizim arzumuz, Türkiye’den herkesin Atatürk ortak paydasında “Ne AB, Ne ABD, Bağımsız Türkiye” demesidir.  “Atatürk” dedikten sonra yanında, “AB ve ABD”  veya “NATO” diyen varsa, işte bu aldatmacadır.
“Atatürk” diyenin bunları reddetmesi, “Allah” demek için “La İlahe” demesi gibi şarttır. Göreceğiz NATO’ya, AB ve ABD’ye “la” deyip demeyeceklerini ama hiç sanmam.
Baş Hoca’nın “Atatürk”, “Ekonomi” ve “Ehl-i Beyt” kitapları, devrim yapmıştır. Biri İslam dünyasında “Ehl-i Beyt “ devrimi yaparak ABD İslamlarını sonlandırdı, diğeri iktisatta devrim yaptı A
BD dolarının dünyayı soymasına engel oldu. Atatürk kitabı devrimini de, yaşıyoruz. İktidarı bir gecede Atatürk’e döndürdü!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
halil zafer 2017-11-14 10:27:31

Sayın KARACA
Her zaman olduğu gibi durumu çok çok iyi ifade etmişsiniz. Teşekkür ederiz.
Zannederim ki Devletimizi yönetenler, ATATÜRK’ün ebediyete intikalinden 10.Kasım.2017’de haberdar oldu. Adama öğleden sonra günaydın derler. Baktık, herkes ANITKABİRE koşuyor. !!! Bakalım, ANITKABİRE koşan devlet, ATATÜRK’ün TÜRK MİLLETİ’ne bıraktığı emanetlerine sahip çıkmada ve DEVRİMLERİNİN sürdürebilirliliğini sağlamada da, koşar adım halde görecekmiyiz. ??? !!! Takipteyiz.
Saygılarımla

Avatar
Mehmet Ali Gunaydin Karabük 2017-11-15 13:13:43

Çok sağol eline gönlüne sağlık