Türkiye’de bir seçim süreci “Bay Recep” ve “Bay Muharrem” tartışmalarıyla geldi geçti. Ülkenin asıl gündemi ne tartışıldı, ne konuşuldu. Ekonomi nedeniyle “seçim” diyen iktidar, ağzına ekonomiyi almadı.
“İttifak”ın ikisinin de, gündeminde ekonomi olmadı. Sayın Haydar Baş’tan çalarak “Vatandaşlık Maaşı” diyen Meral Hanım dahi, “ekonomi” konusunda tek cümle etmedi. Vatandaşlık Maaşı’nı, “lüksü keserek” verecekmiş.
Nasrettin Hoca’nın alacak tahsili kadar komik.
Lüks araçlara devlet erkânı binmeyecek, bundan tasarruf edecek, gençlere iş buluncaya kadar 500 lira verecek. Bunun adı Vatandaşlık Maaşı olmaz ki, işsizlik maaşı olur. Kopya çekmeyi dahi beceremiyorlar.                            ***
Prof. Dr. Haydar Baş’a soramıyorsunuz, bari bunu uygulayan Rusya’ya sorun. Milli Ekonomi Modeli’ni ülkelerinde kanun yapan ve “asgari ücret, yoksulluk sınırının altında olamaz” diye kanun çıkaran Rusya’ya sorun.
“İnsan merkezli ekonomiye geçtiğini” dünyaya deklare eden Çin’e sorun. Vatandaşlık Maaşı vermek için referanduma giden İsviçre’ye sorun. Bu kavramı dünyaya kazandırana, neden sormazsınız? “Dünyada iki model savaş halinde, biri ABD’nin başını çektiği kapitalizm, diğeri Rusya’nın başını çektiği Haydarizm” diyen Le Pen’e sorun bari!
“Vatandaşlık Maaşı’nı pilot bölgeler seçim buralarda uygulayan ve çok önemli sonuçlar elde eden, insanların daha huzurlu, ticaretin daha canlı, öğrencilerin daha başarılı, asayiş olaylarında azalma olduğunu” rapor eden Hindistan içişler bakanlığına sorun yahu!
***
Prof. Baş, ülkesinde gizlenen, yok sayılan, görmezden gelinen bir isim oldukça, Türkiye dışında daha çok gündem olmaya devam ediyor. Rusya haber siteleri, ülkelerini ayağa kaldıran Baş Hoca’yı “ikinci Atatürk” diye bahsediyorlar.
Rusya’nın büyük felsefecisi ve İslam âlimi Haydar Cemal, Putin’in yeni misyonunun Prof. Dr. Haydar Baş’a ait olduğunu, genişçe anlatıyor, kendi sitesinde. Birkaç ay önce hakkın rahmetine kavuşan bu güzel, Cemal insan, Haydar Baş’ın Rusya’nın kaderini değiştirdiğini ifade ediyor.
"Gülen’in CIA misyonuna sahip olduğunu, Dinlerarası Diyalog’un İslam dünyası için büyük bir tehdit olduğunu, dünya Baş Hoca’dan öğrendi" diye ifade ediyor. Haydar Cemal,  Putin’in Müslümanlara kucaklayıcı politikalarının sebebinin de, Baş Hoca’nın ekonomi tezlerinde yattığını söylüyor.
“Kaynaklar sınırsız, ihtiyaçlar sınırlı”, “Milli Paralarla Ticaret” tez ve görüşlerini, Rusya’nın devlet politikası haline getirdiğini anlatan Haydar Cemal, dünyada yeni bir devrin başladığını söylüyor. 
***
Rusya’nın, İslam-today-ru gibi ünlü İslam siteleri de Baş Hoca’nın Rusya Duma’sında anlattığı ekonomi görüşlerine geniş yer vererek, Jirinivoski’nin Haydar Baş’ın fikir ve ideallerini, kendi partisinin programlarına aldığından bahsediyor.
Elin adamı bizimkiler gibi görgüsüz değiller, tezlerini değil, önce Baş Hoca’nın kapısını çalıyorlar. Ruslar kadar nezaket sahibi olmayanların, “Türk” diye ortada dolaşmamaları rica olunur.
Rusya’nın Newsland. Com haber sitesi ise  “tasavvuf ehli kâmil bir insan” diye söz ettiği Prof. Dr. Haydar Baş’ın, kapitalizmin sonunu getirdiğini yazıyor. Ve yine Rusya’nın Trinitas.ru akademik bilgiler sitesinde, Prof. Dr. Haydar Baş’ın İslam Sosyalizmi’ni başlattığından söz ederek, çok geniş akademik bilgiler veriyor, Baş Hoca hakkında.
Rus dili vikipedyada Prof. Baş’ın tam biyografisi yer alır. Rusya’nın ünlü âlimi Âmin Ramin, kendi sitesinde, Haydar Baş’ın İslam Peygamberinin gerçek sünnetini yaşattığını ifade ederek, “Türkler yeni Atatürk’ünü bulmuştur” diye anlatır.
Rusya’nın Trudros.ru ve Newtimes.az gibi siteleri ise Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’nin dünyanın yeni ekonomi modeli olduğunu yazıyorlar. Daha yüzlerce site saymak mümkün…
***
Dünyayı etkisi altına alan ve dünyanın yarısında uygulanan, kalan yarısında ise muhalefet partilerinin programlarına parçalar halinde giren, Milli Ekonomi Modeli, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu çaresizliğe rağmen, yok sayılması ne ile izah edilmeli.
Eğer Baş Hoca’nın tezlerinin bir değeri yoksa neden seçimden seçime çalıyorsunuz, yok eğer değeri varsa, neden uygulama yoluna gitmiyorsunuz?
Türkiye, dünyayı saran Milli Ekonomi Modeli’ne karşı kendine tam bir “koruma” sağlıyor. Öyle bir kapitalist-siyonist-emperyalist izolasyon içinde ki, Haydar Baş duyulmasında ne olursa olsun! 
Dünyayı bir tsunami gibi sarmış, sen önüne bentler inşa etsen ne olur. Üstelik ekonomik görüşler, Baş Hoca’nın diğer görüşlerini de taşıyor.
***
Elin adamı düşünüyor: Bu insan nasıl oldu da, bu işi buldu? 
Tezin matematiğini çıkardılar, doğru mu değil mi diye, hayran kalıp şapka çıkardılar. Yüzlercesi ekonomist Müslüman oldu, binlerce Rus, sırf bu sebepten Müslüman oldular. “Ne Mutlu Türküm Diyene” dediler. 
Bugün ülkenin yarısı nerdeyse “Ne Mutlu Türküm Diyene” demeye karşı, ne yazık ki… Türkiye’de doğdular, Türkiye’de okudular ama bu sözü söylemekten kendilerini men ediyorlar. 
Haydar Baş, ne kadar büyük bir insan ki, bu sözü Rus vekillere, Rus akademisyenlere söyletti. Türkiye, ona teslim edilsin, 80 milyon canı gönülden “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyecektir.
***
Hodri meydan!
Ülkede, ne ekonomik sorun kalır,  ne rejim sorunu… Ne sistem kavgası olur, ne de senlik benlik derdi. Ülke kaynakları küresel ecnebi kasalara akmak yerine, Hasso’nun Husso’nun cebine girer ve herkes “Elhamdülillah Türk’üm” der. 
Yani Müslüman’ım der.
Olay bu… Türkiye seçime değil ekonomiye odaklanmalı… Daha doğrusu Türkiye seçime değil, Haydar Baş’a odaklanmalı. Çünkü ülkenin derdine Baş derman belli. Kapitalizmin tek alternatifi ortada. Döviz-borsa- faiz üçkağıt oyununu bozacak el, dünyada bir tane.İster inanın, ister inamayın, sürünün!
Nasıl olsa, bir gün sürünerek geleceksiniz!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erdal 2018-06-20 00:46:22

Bj millete ne lazim.milli ekonomi turbo kapitalizme devam,kolellige devam.bu millet anlamaz sayin hocam