23 Mayıs 2015 Cumartesi 00:29
Ruslara ‘ne mutlu Türküm diyene’ dedirten lider
YENİ MESAJ / İSTANBUL
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Habertürk TV’de yayınlanan ‘Türkiye’nin seçimi 2015’ programına konuk oldu. BTP lideri programda seçim sürecine damga vuran projelerini anlattı, Türkiye gündemini değerlendirdi. Projelerine kaynak gösteren tek parti olduklarını ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, “Biz bir vaatte bulunmuyoruz. Biz Milli Ekonomi Modeli’mizin bir gereği olarak verilmesi gerekeni anlatıyoruz. Sistemde olanı anlatmak başka, vaat etmek daha başka bir şey. Biz Türkiye’de asgari ücreti 5 bin lira verebilecek bir partiyiz. Her ev hanımına bin 500 lira maaş verecek iktidarı olan bir partiyiz. Her vatandaşımıza bin lira Vatandaşlık Maaşı verebilecek durumdayız. Doğum yapan kadınlara 15 bin lira doğum ikramiyesi verebilecek bir partiyiz. Çocuklarımıza her ay 
250 TL maaş verebilecek durumdayız” dedi.

Projelerimizin kaynakları hazır
“İnsanlar gırtlağına kadar borçlanmışlar. Eskiden bakkallara borçlanırdı şimdi plastik kartlarla bankalara borçlanıyorlar. Onun için bunun önünü açmamız lazım” diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, “Nasıl vereceksiniz, kaynağınız ne?” sorusuna şu cevabı verdi: “Batılı kaynaklara göre Türkiye’nin 3 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağı var. Maalesef bu kaynaklar ecnebi şirketlere ve birkaç yandaşa peşkeş çekildi. Biz şimdi bu kaynakları yabancılardan alıp yeniden millete vereceğiz. Yani milletin parası milletin olacak. Bu, kaynaklarımızdan sadece bir tanesi. Diğeri de senyoraj hakkının kullanılması, yani devletin milli geliri karşılığı kendi parasını basması. Türkiye’nin şu an itibarıyla 2 trilyon TL yıllık kazancı var, ama bu para değil mal cinsinden. Bizim uyguladığımız mevcut sistem gereği bu 2 trilyon gelirin karşılığında paramızı devreye koyamıyoruz. Global güçler bize ‘kendi paranızı basamazsınız’ diyor. 36 yıldan bu yana kendi paranızı basamıyoruz. ‘Benim dolarımı alacaksınız merkez bankanıza koyacaksınız, paranızı bunun mukabilinde ancak basabilirsiniz’ diyorlar. Bu bir esarettir. Cebimizde bulunan para bize ait değil. Kime ait? Doların sahibine aittir. Biz ne kadar para kazanıyoruz, o kadar fazla borçlanıyoruz. 5 lira kazanınca 5 lira, 10 lira kazanınca 10 lira borçlanıyoruz.”

Ruslar neden ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ diyor?
“Biz vaatte bulunmuyoruz Milli Ekonomi Modeli’mizin bir gereği olan projelerimizi anlatıyoruz” diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Dünya bizim modelimizi uyguluyor” dedi ve Rusya örneği verdi. TV ekranlarında yayınlanan ve Rus parlamenterlerin ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ dediği reklamlarla ilgili soruya cevap veren Haydar Baş, “Ben Rusya’nın Meclisi’nde 5 saat konuştum. Rusya Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Vladimir Jirinovski ile -Türkiye’de Türk düşmanı olarak bilinir- görüştüm. Benimle görüştükten sonra Jirinovski, ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ dedi. Oldu bir Türk dostu. Neden? Çünkü benim tezimden dolayı. Onları ayağa kaldıran benim. Rus parlamenterler ‘Dünya, Rusya Haydar hocaya muhtaç’ diyor.” dedi.

Batının soykırımdan kastı çok başka
Programda Türkiye’ye yönelen sözde soykırım suçlamalarına da değinen Haydar Baş, “Batının soykırımdan kastı aslında Anadolu’nun Müslüman olmasıdır” dedi. BTP lideri şunları söyledi,”Anadolu yaylası Hacı Bektaş-ı Veli hazretleriyle yani Ehl-i Beyt nefesiyle Müslüman olmuştur. Bu arkadaşlar tarihimizi, medeniyetimizi, sosyolojik yapımızı bilmiyor. Hacı Bektaş Hazretleri Anadolu’da bulunan 36 etnik grubu Müslüman etti. Bu etnik gruplar Müslümanlığı kabul ettikten sonra ‘Biz Türk olduk’ dediler. Batının aslında soykırımdan kastı budur. Onlar ‘Türkler soykırım yaptı’ derken Müslüman olan Ermenilerin, Rumların, Süryanilerin, Keldanilerin, Yezdanilerin ‘Biz Türk olduk’ demesini kast ediyor. Bu etnik gruplar Türk İslam medeniyetine duydukları hayranlıktan dolayı Müslüman oldular ve ‘Biz Türk olduk’ dediler. Gönülden Türk oldular. Açılım politikası bu birliğin dağılmasıdır. Açılım bu kültürün, medeniyetin, mananın yok olmasıdır. Bu millet dağılsın, yok olsun, tarihten silinsin mi demek istiyorsunuz” dedi.

Milli Ekonomi Modeli terörü de bitirecek
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş on binlerce cana mal olan ve Türkiye’ye ağır bedeller ödeten PKK terörü üzerine de çarpıcı açıklamalarda bulundu. “ Kürtlerin bile ‘bebek katili’ dediği Apo’yu iktidar meşru hale getirdi” diyen BTP lideri şunları söyledi: “Siyasiler ecnebilerden aldığı talimatla ülkeyi idare etti. Millet birbirine girmedi, dış destekli teröristler milleti birbirine soktu. Bu terörizmi doğuran siyasilerdir. Bizim idaremiz döneminde dağdakiler aşağı inecektir. Neden? Çünkü cebi para görecek, annesi, babası, karısı, çocuğu devletten para alacak. İşte biz bunun için bu açılım süreci yanlış diyoruz. Ekonomi ile birlikte kültür çalışması olacak. Bir tarih derinliği var bu işin. Kürtler aslında bizim kardeşimizdir. Araştırın bakın Kürtler aslında Türk’tür. Sen şimdi özü bir olan bu insanları birbirinden ayırıyorsun. Kimin adına iş görüyorsunuz? Kürtler ile Türkler düşman değil ki. Kürtler hatırlarsanız Apo’ya ‘Bebek katili’ diyordu. Onu meşru hale getiren bu iktidardır. Dolayısıyla iktidarın yaptığı çok yanlış. Açılım suretiyle güya hak verme adına imtiyazlar tanınacak ve bu adım toplumun bölünmesine, dağılmasına neden olacak. Şimdi Kürt arkadaşlar imtiyaz sahibi olursa aynı imtiyazı Laz istemez mi, Çerkez istemez mi, Boşnak istemez mi? Türkiye’de her etnik gruptan insan var. İşte biz bunun önüne sistemimizle geçiyoruz. Karnı doyacak, cebi para görecek. Bu adam niye ayrılsın, niye gitsin? Kim ona 5 kuruş para verecek. Selahattin Demirtaş Kürt kardeşlerime ne verecek? Bir şey verme imkânı yok ki!”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100