08 Ocak 2009 Perşembe 00:00
AB ve ABD ülkemizin tasfiyesini istemektedirler
AB süreci üzerinden global sermaye sahipleri ve ABD, ülkemizin tasfiyesine neden olacak kararları hükümetlere aldırmaktadırlar. Özetle AB süreci, beş bin yıllık Türk tarihinin, binbeşyüz yıllık İslam medeniyetinin ve 85 yıllık Cumhuriyet mirasımızın tasfiye edilmesinden başka bir şey değildir. ~|~

 

AB İlerleme raporları gerçekleri göstermektedir
AB meselesini, "2006 yılı İlerleme Raporu, 23 Haziran 2003 tarihli Ulusal Program ve 8 Mart 2001 Katılım Ortaklığı Belgesi" kapsamında detaylı olarak incelendiğinde, AB gerçek niyetini çok daha rahat görmek mümkündür. Maalesef Türk hükümetlerinin de onayladığı bu temel AB belgeleri, "AB'nin Türkiye'yi değil, Türk topraklarını istediği" husunda birçok deliller ve resmi veriler sunmaktadır. Bu önemli verileri kısa kısa ele alalım.

Türkiye işgale karşı tepki gösteremeyecek
? "Yunanistan'ın karasularını değiştirmesini savaş sebebi sayan 1995 yılına ait TBMM kararı kaldırılmalıdır. Çerçeve ve Katılım ortaklığı belgelerinde meselenin Uluslar arası Adalet Divanı'nın yargı yetkisi dahilinde olduğu kabul edilmiştir".
Bu madde ile Türkiye'nin sınırlarının işgal edilmesinde herhangi bir tepki vermesine dahi müsaade edilmeyeceği belirtilmektedir.
Türkiye'den İsrail işgaline ses çıkarmaması istenmektedir
? "Türkiye Ortadoğu barış sürecini desteklemeye devam etmiştir. AB ortak hedeflerini paylaşacağını ve ulusal politikalarını AB ortak tutumu ile uyumlaştıracağını açıklamıştır. Hamas bu ortak kapsamdadır".
AB'nin Ortadoğu hedefleri, ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi adlı işgal planı örtüşmektedir. ABD, bölge ülkelerinin sınırlarını Türkiye de içinde olmak üzere, değiştirmeyi, gerekirse askeri olarak işgal etmeyi hedeflemektedir. Türk hükümetinin son yıllardaki tutumu, hem bölgede yapılan katliamları destekleyici mahiyette, hem de Türkiye Cumhuriyeti devletinin toprak bütünlüğüne zarar verecek biçimdedir.


SOSYAL DEVLET - MİLLİ DEVLET  /
Prof. Dr. Haydar Baş'ın kaleminden


SOSYAL DEVLET - MİLLİ DEVLET İÇİN NE DEDİLER

Prof. Dr. Ahmet Kaşamoğlu / Azerbaycan Bilimler akademisi

Dökülen kanları durduracak tek proje
Prof. Dr. Haydar Baş'ın eserlerini değerlendirirsek. "Sosyal Devlet Milli Devlet" ve "Milli Ekonomi Modeli" kitaplarının özü nereye dayanmaktadır diye düşünürsek şunu görmekteyiz. Prof. Dr. Haydar Baş'ın bu kitapları insanlık tarihine dayanır ve insanlık kültürüne dayanmaktadır. Bir şeye daha dikkatinizi çekmek istiyorum. Bu kitap dünyanın istifade edeceği bir kitaptır. Dünyanın farklı farklı ülkelerinden gelerek özünüz gördünüz ki burada, batılı bilim adamları diyor ki, "bizim, içimiz özümüzü yandırır dışımız başkalarını yandırır." Yani bizim içimizde de problemlerimiz çok demektedirler. Bu kongreye birçok bilim adamı Almanya'dan geldi. Bu akademisyenler, "Türkiye'deki siyasiler, gidip Avrupa Birliğinden ve Avrupa'dan ne yapalım diye sorunca Avrupalı profesörlerin de Prof. Dr. Haydar Baş'a soralım size cevap verelim" dediklerine orada şahit oldular.  Bu da Prof. Dr. Haydar baş'ın ortaya koyduğu bu kitabın dünyanın kitabı olduğunu göstermektedir. Son olarak ifade etmek isterim ki, bu kongre dünyanın her yanında kan döküldüğü bir zamanda dünyayı daha iyi yönetmek mümkün demenin adıdır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100