19 Ocak 2009 Pazartesi 00:00
Devlet erklerinin AB'ye devri milli egemenliği tarumar etmektedir
? Yasama, yürütme ve yargı erklerinin AB'ye devri, aslında devlet iradesinin ve milli egemenliğin AB'ye devri demektir. Bu durumda ise, bağımsız bir devletin varlığından artık söz etmekte mümkün değildir. ~|~

 

AB'nin talepleri Sevr'den farksızdır
? AB' nin talepleri Sevr'in ta kendisidir. Gerek Katılım Ortaklığı belgesindeki maddeler, gerekse ilerleme raporlarında Türkiye'den istenilen hususlar, Birinci Dünya savaşının akabinde önümüze konulan Sevr antlaşmasının maddeleri ile nerede ise cümle cümle aynıdır.
Dün bir savaşın kaybedilmesi sonucunda Sevr'i imzalamaya zorlanan milletimizin bugün hangi savaşı kaybettiği için AB sürecinde yukarıda ifade ettiğimiz yasaları çıkardığını anlamak mümkün değildir.

AB, Ermenilerin yanındadır
? AB, sözde Ermeni soykırımına onay vermektir. 17 Aralık 2004 tarihli raporda, "trajik olaylarla ve özellikle de 1915?1916'da bölgede yaşanan insani acılarla ilgili olarak Türkiye'nin AB'ye katılım sürecinde Ermenistan'la bu olaylarla ilgili olarak bir iyileşme yaşanmalıdır" denmektedir. Bu, sözde soykırımın tanınması anlamındadır.

AB'nin amacı Ege'yi elimizden koparmaktır
? AB, Ege'yi Yunan gölü haline getirmektir. 12 Aralık 1999 tarihli raporunda "Ege sorunu için Lahey Adalet Divanı'na gidilebilir" denmektedir.
17 Aralık 2004'de ise, söz konusu talebe, "karşılıklı görüşmeler yoluyla çözülecek" ibaresi konulmuştur. Bugüne kadar Lahey'den, en haklı davasında bile Türkiye lehine tek bir karar çıkmadığı hatırlanırsa; Ege meselesinin nereye varacağı açıkça görülecektir.

AB, sur içinde devlet kurulmasını destekliyor
? AB, İstanbul sur içinde din temelli bir devletin varlığını kabul etmek demektir.
İlerleme raporunda AB, açıkça Patriğin Ekümenik sıfatını kamusal alanda kullanmasının önünün açılmasını talep etmektedir. Heybeliada Papaz Okulunun açılması da raporda istenmektedir.

 

SOSYAL DEVLET - MİLLİ DEVLET  /
Prof. Dr. Haydar Baş'ın kaleminden


SOSYAL DEVLET - MİLLİ DEVLET İÇİN NE DEDİLER

Prof. Dr. Vugar Seidov / Budapeşte Üniversitesi, Macaristan
Milli Devlet tezine hayran kaldım
"Sosyal Devlet Milli Devlet" kongresi son derece önemli bir kongredir. Gelecekte daha önce Almanya'da yapılan Milli Ekonomi Modeli kongresi gibi bir kongrenin tekrar Avrupa'da yapılmasını istiyorum. Beni Avrupa'da bir elçiniz olarak kabul ederseniz bundan büyük şeref duyacağımı ifade etmek isterim.  Prof. Dr. Haydar Baş'ın "Sosyal Devlet Milli Devlet" tezi son derece cesur bir girişimdir. Bu kongre küreselleşme hegemonyasını kıracak bir girişimdir.
Bilim dünyasının sahip çıkıp, istifade etmeleri gereken bir modeldir. Bu model teorik bir temeli olan ve pratikteki yolları da açıkça göstermiş yeni bir modeldir. Tez bana özet halinde getirildiğinde, hayran kaldım ve defalarca okudum. Bu kongreyle birlikte yeni bir devlet anlayışının doğuşuna sahne oluyoruz. Bu model, diğer devletlere karşı ekonomik sömürü politikaları uygulayan güçlerin ayaklarını adeta yerden kesmiştir. Tezin ve modelin tüm dünyaya açılıp uygulamaya geçirilmesi için birlikte hareket etme ve çalışma çağrısında bulunuyorum.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137