04 Temmuz 2004 Pazar 00:00
SPK'dan GS'ye uyarı
SPK'nın Haftalık bültenine göre Kurul, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.(Şirket) ile ortakları olan AIG Blue Voyage Fund L.P. ve AIG Global Sports and Entertainment Fund, L.P. (beraberceAIG) ve Galatasaray Spor Kulübü Derneği arasında yapılan 14 Şubat 2004tarihli "Sulh Anlaşması" kapsamında bir takım kararlar aldı.

Buna göre, şirket tarafından yapılan 9 milyon dolarlık tazminat ödemesinin Galatasaray Kulübüne dekont edildiği ve Kulübün borcunun temettü hakkı ile mahsup edileceğinin kamuya duyurulduğu ve Şirket, Kulüp ve Futbol A.Ş. tarafından temettü mahsubu için verilen beyan dikkate alınarak; bu aşamada Kulüp hakkında SPK'nın 15'nci maddesinin son fıkra hükmü kapsamında işlem yapılmasına gerek bulunmadığı kararı alındı. Ancak bundan sonra Şirket ve Kulübün, SPK'nın 15'inci madde son fıkra hükmüne uyum hususunda gerekli dikkat ve özeni göstermesi hususunda uyarılması kararlaştırıldı. Yapılan düzeltmenin yansıtılacağı 31 Mayıs 2004 tarihli mali tabloların bağımsız ~|~denetimden geçirilerek henüz kamuya duyurulmadığı da dikkate alınarak; Şirket tarafından yapılan ödemenin Kulübe aktarılması işleminde, Şirket'in her ne ad altında olursa olsun zararauğratılmamasını teminen gerekli tedbirin alınmasının Şirket'e bildirilmesi kararı verildi.

Şirket'in kar dağıtımı sonucu yapılacak mahsup işleminin yapılacakolağan genel kurulunda mali tablolara etkisi de belirtilmek suretiyle ortakların bilgisine sunulmasının Şirket'e bildirilmesi kararlaştırıldı.

Kulüp'ün, AIG'nin elinde bulunan yüzde 21,05'lik B grubu ile C ve D grubu hisseleri devralmasının SPK'nın ilgili tebliği çerçevesinde değerlendirilmesi sonucunda; Kulüp için çağrı yükümlülüğünün doğmadığına karar verildi. Kulübün sahip olduğu A ve B grubu payların Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş'ye (Futbol A.Ş.) devri ve bu çerçevede Futbol A.Ş'nin çağrıdan muafiyet talebine ilişkin olarak; Futbol A.Ş'nin SPK'nın ilgili Tebliği çerçevesinde yönetim kontrolünde değişiklik olmaması nedeniyle çağrıda bulunmadan muafiyet talebinin olumlu karşılanması kararlaştırıldı. Şirket esas sözleşmesinin ilgili maddesi uyarınca, A grubu paylarda devir yasağı bulunması hususunda, Şirket'e gerekli esas sözleşme değişikliğinin, imtiyazlara ilişkin Kurulun 1 Temmuz 1998 tarihli Kararı dikkate alınarak ivedilikle yapılacak ilk genel kurul toplantısında, A grubu paylarının devri, bu devrin gerekçesi, Şirket'eetkisi ve yatırımcıların kararları açısından önemli olabilecek diğer konular hakkında bilgi sunulmak suretiyle, ortakların onayına sunulmasının bildirilmesine karar verildi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137