19 Temmuz 2009 Pazar 00:00
Vatandaşların gıda ihtiyacının karşılanması devletin görevidir
Vatandaşların gıda ihtiyaçlarının karşılanması devletin asli vazifelerindendir. Devlet vatandaşını açlığa mahkum edemez; vatandaşı beslemek ve doyurmak, devletin aslî vazifesi ve boynunun borcudur. Bugün Türkiye'de ve dünyada milyonlarca kişi açlık sınırının altında yaşam savaşı vermektedir. ~|~

 


Tüketici kesim güçlendirilecektir
Sosyal Devlet ? Mili Devlet projelerimizin ve ekonomi modelimizin temelini oluşturan "tüketici kesime destek" veren yaklaşımımız ve "tüketim yanlısı analiz" üzerine temellendirdiğimiz Milli Ekonomi Modelimiz, bireylerin her türlü ihtiyacını karşılayacağı gibi, gıda sorununu da çözecektir.

Milli devlette her kesime 'aş' vardır
Çünkü, sınırsız kaynakları ülke insanına dağıtacak olan Milli Devlet'te; işçi ve memura yapılacak maaş artışı; ev hanımlarının işçi statüsünde emekli edilmeleri; doğum yapan her anneye bir maaş ikramiye verilmesi; çocuk maaşı uygulaması; emeklilerin maaşlarından vergi ve kesintilerin alınmaması; kimsesiz yaşlılara maaş bağlanması; geliri 100 bin YTL'nin altında olan kesimden vergi alınmaması; öğrencilere karşılıksız burs verilmesi;
Çiftçiden vergi alınmaması; tarım kesimine ürününe karşılık avans verilmesi; şehit yakınları, dul ve yetimlere devletin sahip çıkması; esnaf, küçük esnaf ve her türlü ticaret mensubuna proje mukabili faizsiz kredi imkanı tanınması; KOBİ'lere ve sanayicilere faizsiz ve uzun vadeli proje mukabili kredi verilmesi projeleri ile toplumun her kesimi, devlet desteğine kavuşturulacaktır.

Herkesin cebinde para olacaktır
Bu, herkesin cebine devletin para koyması demektir. Yani, karnının doyması, sırtının giydirilmesi, ihtiyaçlarının karşılanması ve hayat standardının artması demektir. Kısaca Sosyal Devlet projeleri ile donanmış Milli Devlet, vatandaşının gıda ihtiyacını karşılamakla kalmamakta, topyekûn hayat seviyesini yükseltmektedir.

SOSYAL DEVLET - MİLLİ DEVLET  /
Prof. Dr. Haydar Baş'ın kalemindenSOSYAL DEVLET - MİLLİ DEVLET İÇİN NE DEDİLER

Prof. Dr. Suphi Saatçi / Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Üyesi
Milli Devlet tezi bizlere zengin bir ufuk açmaktadır
Dünyanın en medenî ve ekonomik yönden en güçlü toplumu olarak tarihte yaşayan milletimizin en büyük başarısı, bize göre güçlü devlet geleneğine sahip oluşudur. Bütün bu tarihî akışı çok iyi kavrayan ve belirli bir sistematik içinde ele alarak tahlil eden Prof. Dr. Haydar Baş'ın "Sosyal Devlet Milli Devlet" adlı yeni eseri, bu açıdan bizlere zengin bir ufuk açmaktadır.
Milletimizin tarihini bilmeyenler, Tanzimat döneminden beri Batı karşısında yaşanan aşağılık kopleksinin ezikliğinden bir türlü kurtulamamışlardır. Kendine güveni kalmayan ve fikir adamı sıfatı ile ortada dönüp dolaşan sömürge aydınlarının yaşadığı sefalet, millî devletine yabancı olmasından kaynaklanıyor. Türklerin devlet geleneği ve bu geleneğin gücü hakkında fikir sahibi olmayan sadece sömürge aydınları değildir. Ne yazık devletin en önemli ve en yetkili makamında görev alanlar da, ne yazık aynı fikir sefaletinin içinde kıvranıyorlar. Onlara da ilk elden tavsiyemiz, Prof. Dr. Haydar Baş'ın bu kitabını dikkatlice okumalarıdır.
Prof. Dr. Haydar Baş, ömrünü Türkiye'nin sorunlarını çözmeye ve milletimizin daha iyi bir geleceğe kavuşmasına vakfetmiştir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.