İslam tarihi maalesef Emevi siyaseti ile yanlışlar üzerine yazılmıştır.
Bugün Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in Ehl-i Beyt Külliyatı çalışmaları ile Sünni dünya için doğru kabul edilmiş yanlışları tek tek görüyoruz.
Muaviye zihniyetinin İmam Ali Efendimize karşı yaptıkları buna örnektir.
Sakife’deki toplantı ile İslam’da yer almamasına rağmen demokratik usulle halife seçimini gerçekleştirenler; bu seçimden 2.5 ay önce Hz. Peygamber’in Gadir-i Hum denilen yerde 124 bin sahabeye ilan ettiği Hz. Ali’nin hilafetini gizlediler.
Sayın Baş, Gadir-i Hum hakikatini ve burada irad edilen hutbenin Hz. Ali’nin hilafeti için yapıldığını 220 Sünni âlimin eserinden alıntılarla ortaya koydu. 
Bir başka yanlış, Sünni dünyanın, yıllarca İmam Ali’nin babası Ebu Tâlib’in imanla ölmediğini kabul etmesidir.
Hatta Sünni bir âlim olan Prof. Dr. Haydar Baş Bey dahi Rahmetenli’l-Âlemin adlı eserinin ilk baskılarında bu konuyu aynı şekilde ele almıştı.
Ancak Ehl-i Beyt Külliyatı çalışmaları esnasında Ebu Tâlib’in imanı hakkında pek çok bilgiye ulaşınca Rahmetenli’l-Âlemin eserinin yeni baskısına ve İmam Ali eserine Ebu Tâlib’in imanı konusunda bir bölüm koydular.
- İmam Sadık (as) şöyle buyuruyor: “Cebrail, Resûlallah’a (s.a.v.) gelerek şöyle dedi: ‘Ey Muhammed, Rabbin sana selam gönderiyor ve Seni dünyaya getiren sulbe, sana hamile kalan kadına ve seni yetiştiren ve sorumluluğunu üstlenen şahsa ateşi haram kıldım, diyor.’ Sonra, ‘Mezkûr sulb baban Abdullah b. Abdulmuttalib’dir. Ve sana hamile olan Amine bint-i Veheb’dir. Ve seni terbiye eden ise Ebu Tâlib’dir’ diye buyurdu.”
- Ebu Tâlib, Hz. Ali’ye “oğlum seçtiğin bu din nedir?” diye sordu.
Ali (a.s.), “Baba, ben Allah’a ve Resulüne iman ettim. Peygamberin elçiliğini tasdik ettim. Allah için O’nunla namaz kıldım ve kendisine tâbi oldum” dedi. 
Ebu Tâlib ise kendisine cevaben şöyle buyurdu: “İyi bil ki Peygamber seni iyilikten başka bir şeye davet etmemiştir. O halde O’na tâbi ol.”
- Şeyh Mufid şöyle demiştir: “Ebu Tâlib’in iman ettiğinin bir delili de oğlu Ali ve Ca’fer’e Resûlullah’a itaat etmelerini emretmesidir.” (Prof. Dr. Haydar Baş, İmam Ali eserinden derlenmiştir).
Sünni dünyanın Şiileri reddediş gayeleri onların bâtılda olduklarını söylemeleridir.
Aleviler, Hz. Ali’yi sevenlerdir. Hz. Ali’nin hayatında bulunamayan yanlış, babasına atılan iftira ile temellendirilmek istenmiş ve maalesef asırlarca bu kanı yerleştirilmiştir.
Sayın Baş, bir ezberi daha bozarak Ebu Tâlib’in imanı hakkındaki bu lekeyi silmiştir.
Aleviler ile Sünnileri birbirinden ayırma konusunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde ikinci adım Atatürk’tür.
Bektaşi olan Atatürk, Aleviler tarafından sevilir, Ehl-i Beyt soyundandır ve hafızdır.
Bu büyük lidere de Sünni Müslümanlar arasında annesi üzerinden büyük iftiralar atılmıştır. Bir Osmanlı paşası olan Mustafa Kemal’in annesine ‘ahlaksız’ denmiş, yıllarca bu iftira ağızdan ağıza dolaşmıştır.
Sayın Baş, Zübeyde Hanım’ın Nakibü’l-Eşraf olduğunu, Ehl-i Beyt’e dayanan pak bir soydan geldiğini ortaya koydu.
Düşünebiliyor musunuz; Kurtuluş Savaşı’nın mimarı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal dinsiz; Ehl-i Beyt soyundan geldiğini gizleyen, iftiralar ile namusunu karalamaya çalışanlar dindar…
Sayın Baş’ın Atatürk açılımı, gerçek Atatürk’ü anlatan yaklaşımı bugün Zübeyde Hanım’ı da temize çıkarmıştır. Ezberler bozuldukça Sünniler ile Şii dünya arasında kaynaşma sağlanıyor.
Ezber bozan liderin vazifesi de bu değil midir:
Ülkede birliği-dirliği sağlamak, dış güçlerin oyununa gelmeden bütünlüğü korumak…
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MALCOLM-XX 2017-06-17 21:23:31

Sayın Başın Atatürk açılımı, gerçek Atatürk'ü anlatan yaklaşımı bugün Zübeyde Hanımı da temize çıkarmıştır. Ezberler bozuldukça Sünniler ile Şii dünya arasında kaynaşma sağlanıyor.
Ezber bozan liderin vazifesi de bu değil midir:
Ülkede birliği-dirliği sağlamak, dış güçlerin oyununa gelmeden bütünlüğü korumak

--------------

KULLARIN HUZURUNDA, ALLAH'A YEMİN EDEREK SÖYLÜYORUM Kİ, SN. HAYDAR BAŞ, DÜNYA VE AHİRETİNİ KURTARAN CENNETLİKLERDENDİR !!!...

NE MUTLU ONA !!!...

banner137