Bunlarda utanma, arlanma, sıkılma, Allah’tan korkma olmaz. Güç ve kudret neredeyse oradadırlar. Dansöz gibi kıvrım kıvrım kıvrılırlar. Dün dediklerini bugün yutarlar. Bukalemun gibi anında başka bir kimliği bürünürler. Fikir namusundan, kalem ahlakından zerresini bulamazsın.
Akit’in Serdar Arseven’i bunlardan biri.
Şu sıralar hakkında, Kocaeli’ndeki bir öğrenci yurdunda 4 kıza tecavüz ettiğine dair haberler dolanıyor. Kendisi “bana iftira atıyorlar” diyor. Olabilir, belki iftiradır belki değildir bilemem.
İşte bu adam, twitter hesabına “Haydar Baş’ın FETÖ ile ilişkisinin araştırılmasını” isteyen bir cümle yazmış. 
Nasreddin Hoca fıkrası gibi değil mi?
20 yıldan beri Türkiye’de yazılarıyla, konuşmalarıyla, ekibiyle, hazırladığı raporlarla Fethullah cemaati konusunda herkesi uyaran, Erdoğan’dan Bahçeli’ye kadar bütün siyasetçilere bu konuda dosyalar veren, kendi yazdığı Akit’in patronuna dahi heyet gönderen tek isim olan Haydar Hoca’nın, “Fethullah’la ilişkisinin araştırılmasını istiyor.
Çünkü bunların gazetecilikten anladıkları tek şey b.k atmaktır.
Yazılarına kalplerini yansıtırlar. Kalpte pislik varsa, kaleme de o yansır.
Pensilvanya’daki çete başı Serdar’ın mesajını okumuşsa tebessüm ederek “aferin oğlum, görevini iyi yaptın” diyecektir.
Oysa soyadındaki “ar”dan başka “ar” ile alakası olamayan bu gazetecinin geçmişine baktığınızda tam bir Fethullah aşığı, yalakası, şakşakçısı olduğunu görürsünüz.
Arşiv önümüzde duruyor. Arseven’in bugünün çete reisi FETO’yu göklere uçuran, alkışlayan yazıları “bütün pisliği ve haşmetiyle” karşımıza çıkıyor.
Geçmişin FETO yalakası Serdar, FETO’nun yazdığı Kırık Testi adlı kitaptan aldığı feyzi ve muhabbeti bakın nasıl anlatıyor:
“Bayramın sakin atmosferinde... Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından yayımlanan 'Kırık Testi Seti'nden istifade ettim. 'Kırık Testi' Gülen'in sevenlerine mektubu. Bir dostunun anlatımıyla, "Bu mektup, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin üzerine gurbet çökmüş gönül dünyasını aksettiren sohbetlerden oluşuyor." Bu sohbetlerde, 'deprem ve rahmeti ilahi', 'yurt dışına asker gönderme', 'yenilenme -yenileşme fantezisi', ''Filistin ve İntihar saldırıları', gibi kritik meselelere ilişkin düşüncelerini yansıtıyor, Hocaefendi. Bir de, sınırının nasıl belirlendiğine akıl erdiremediğim 'hoşgörü tatbikatı' var... Meseleye bir rüyanın ışığında açıklık getirmeye gayret etmiş, Hocaefendi... Serdar Arseven, Dünden Bugüne Tercüman Tarih: 16 Kasım 2004 Gülen Hocaefendi'nin Endişesi”
Kripto  Feto’cu Serdar, Kırık Testi’den nasıl istifade ettiğini böyle anlatıyor. 
Bir başka yazısında diyor ki Arsever;
“Türkiye’nin gündeminde hangi konu yer alıyorsa, bir bakıyorsunuz temelinde bir HOCAEFENDİ çalışması var. Türkiye’ye açılımı anayasayı da ilk tanıştıran oydu.” (Akit, 21 Haziran 2011)
Arseven bu yazının devamında cemaatin başarısını şöyle özetliyor:
“Ekibiniz sağlamsa, işinizi usulüne uygun yapıyorsanız, başarılı olursunuz.”
“Gülen ve Hocafendi’yi beğenmeyenler gitsin daha sağlam bir ekip kursun!”(22 Haziran 2011)
Arseven, 28 Ocak 2012 tarihli yazısında da “cemaatle AKP’nin fitneye sebep vermeden birlikte hareket etmesi gerektiğini” öğütlüyor ve “durmak yok, yola devam” diyor.
Yani “cemaatle yola devam!”
Türkiye’de hangi konu varsa Hocaefendi sayesinde!
E doğrudur a Serdar! Darbe bile FETO’nun işi!
FETO’ya böylesine derin bir aşk besleyen, methiyeler düzen, Türkiye’deki her başarılı işin arkasında onu gören bu ahmak takımı, bu gaflet ve ihanet günlerinde kendilerini uyaran Haydar Hoca’ya “seni gidi kıskanç! Sen Hocaefendi’ye iftira atıyorsun” diyorlardı.
Şimdi her şey ortaya çıktı. Onların geçmişleri de Haydar Hoca’nın geçmişi de ortada iken aynı pis karakterlerini devam ettiriyorlar ve hiç utanmadan, sıkılmadan ve büyük bir aymazlıkla Haydar Hoca’nın Fethullahla ilişkisi olduğunun araştırılmasını istiyorlar.
Ulan ne ilişkisini araştıracaksın!
Aynaya bak, ilişkiyi göreceksin!
Peki, neden bu panik ve telaş?
Çünkü Cumhuriyet savcılarının geçmişte FETO’yu adeta putlaştıracak seviyede yazılar yazan bir çok yazarı gözaltına aldığı şu günlerde bu kripto FETO’cular sıranın kendilerine geleceğinde korkuyorlar.
Ne kadar hedef şaşırtırsak o kadar iyidir diye düşünüyorlar. 
Serdar Efendi! Sen araştırmacı gazetecisin, sana iki araştırma konusu vereyim. Hele bir araştır da bunları okurlarınla paylaş:
Bir: FETO’nun ülkeye ve dine verdiği tahribatları anlatmak için, yıllar önce Haydar Hoca’nın arkadaşlarından Sabri Terzi başkanlığında bir ekip senin PATRONUNU ziyaret etmiş ve ona bir sürü belge, bilgi aktarmıştı.
Sor bakalım PATRONUNA, Haydar Hoca’nın arkadaşlarına “çok doğru söylüyorsunuz ama bizim Fethullah ekibiyle çok iyi reklam anlaşmalarımız var. Çizgimizi değiştiremeyiz” dedi mi, demedi mi?  
İki: 15 Temmuz darbesinde ABD parmağını ararken CIA ajanı Graham Fuller’in darbeden bir gün sonra Türkiye’de ayrıldığını söylüyorsunuz.
Peki, bu Fuller’in Türkiye’de geçmiş yıllarda en sık görüştüğü hangi gazeteci sizin köşe yazarınızdır?  
Bu köşe yazarı, geçen yıl ölen ve 12 Eylül darbesinin de arkasındaki isim olarak bilinen CIA ajanı Ruzi Nazar’ında çok samimi dostu mu idi?
Ruzi Nazar’la ta 1990’lara varan bir dostluğu var mı idi?
AR varsa bunları da yaz bakalım.
Merak etme, ben senin tecavüz dosyanı araştırmayacağım, o benim işim değil.
Cemaat size yeterince tecavüz etmiş zaten.
(Yanlış anlama, fikri tecavüzü kastediyorum.)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
cemal 2016-07-28 02:39:21

Fetonun beslendigi kaynak belli Hak belli batil belli. Prf Dr Haydar Bas beye iftira fitnelik yapanlarin akibetleri hic hayir olmadi. Üzme kendini Muharrem bey

Avatar
cemal 2016-07-28 03:04:55

Prf Dr Haydar Bas beye fitnelik iftira dedikodu yapanlarin son duragi Hacli FETO rihtimi. Orada vatikan var israil var varda var.

Avatar
Kemal Koymat 2016-07-28 09:38:34

Herhangi bir yazinizi okumaya basladigimda insAllah hemen bitmez diyorum.Muthissin sn Bayraktar. Sayende aydinlaniyoruz.

Avatar
Cemal 2016-07-28 11:54:39

HAYDAR HOCA'YA İFTİRA ATANLAR HUKUKEN VE MANEN BEDELİNİ ÖDEDİLER. BU ÜLKENİN ADALETLİ SAVCILARI VE HAKİMLERİ VAR ELBETTE OLMASA ŞİMDİYE KADAR BU VATAN AYAKTA KALMAZDI. Prof.Dr. Haydar BAŞ MİLLETİMİZİ İÇ VE DIŞ TEHLİKELERE KARŞI AÇIK VE BİR ŞEKİLDE ÖZELLİKLE 1980 Lİ YILLARDAN BERİ UYARDI. O İFTİRACILARDA BİLİYOR HAYDAR HOCANIN PIRIL PIRIL BİR İNSAN OLDUĞUNU AMA GAZETELERİNDE CİNNET GETİRİYORLAR. HAYDAR HOCANIN VESİLESİYLE RUSYA'DA MİLYONLARCA İNSAN MÜSLÜMAN OLDU ALLAH C C NURUNU TAMAMLAYACAK. EY! BAKALIM GÖRECEĞİZ ALLAH C C KULLARI ÜZERİNDE BİR VERİLDİ.

Avatar
yusuf reşit beyazal 2016-07-28 12:15:58

Muharrem Bayraktar'ın bu yazısını AR-sever Serdar okuyunca "tüh ya benim de gizli FETÖ'cü olduğum ortaya çıktı nereye kaçayım" dediğini duyar gibiyim. Serdar unutma dünyada rezil rüsvay olacaksınız, ahırette de hüsran siz ve sizin gibileri bekliyor.

Avatar
Yusuf 2016-07-28 12:50:57

Kaleminize sağlık Muharrem bey.

Avatar
ali 2016-07-28 19:26:38

Fetocu oldugunu gizlemeye mi calisiyo bu aptal uyanik, bu arseverin acilen gozaltina alinmasi gerekiyor

banner137