05 Ocak 2016 Salı 15:38
BOP'un en önemli hedefi mezhep savaşı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Büyük Ortadoğu Projesi'nin en önemli hedeflerinden olan mezhep kavgasının tarihi kökenleri olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Baş, şu dikkat çekici bilgileri verdi: "Bilhassa İngilizler Osmanlı'nın son döneminde İstanbul, Konya, Bursa, Kayseri gibi medrese olan şehirlere yüzlerce öğrenci gönderdi. Bunlar medreselerde yıllarca okuyor ve bildiğimiz hoca, molla oluyorlar. Bunlar tefsir biliyor, Kuran biliyor, hadis biliyor, Arapça biliyor, siyer biliyor. Eğitimlerini tamamladıktan sonra İngiltere'ye dönüyorlar.

İngiliz Sömürge Bakanlığı, bunları Hicaz bölgesine gönderiyor.

Niçin? Sünniler ile Şiileri birbirine kırdırmak, savaştırmak için. Bunu senelerce yapıyorlar. Kendilerince ilmi temellerini attılar ama enteresandır Şia mollaları 'Müslümanların arasında nifak çıkartmak batıldır' diyor. Hemen bir cümle de işi bitiriyorlar. Dolayısıyla İngiliz ajanları Şia dünyasında muvaffak olamıyor.

Bu sefer de geliyorlar Sünni dünyasına. Sünni dünyası da halifenin talimatıyla diyor ki, 'Şiiler Müslümandır, Müslümanlara haksız kılıç çekilemez.' Böylece Şiilerden sonra Sünniler de İngilizlerin önüne bir set koydu ve böylece İslam dünyasında istedikleri fitneyi çıkartamadılar.

Bunun üzerine İngiliz Sömürge Bakanlığı yeniden toplantı yapıyor. Humpher denilen adam da bu toplantıya iştirak eden ajanlardan biri. O toplantıda diyorlar ki, 'yapılacak olan iş yeni bir mezhep kurmaktır.' Bunun üzerine Humpher denilen adamı Hicaz bölgesine gönderiyorlar.

Humpher araştırıyor ve Abdulvehhap isminde, hakikaten bilgin, araştırması olan biraz da kara gözlü, mezhep imamlarını tanımayan bir tip buluyor.  Başlıyorlar Abdulvahhap ile birlikte faaliyetlere. Vehhabilik böyle çıkıyor ortaya. O Vehhabiliğin bugünkü sonucu IŞİD'dir."

PARÇALARI BİZ BİRLEŞTİRECEĞİZ

İslam dünyasında birliği beraberliği sağlayacak ekibin BTP kadroları olduğunu ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasına şöyle devam etti: "Şimdi niçin bunları böyle detaylı anlatıyorum. Arkadaşlar bir gölgeden varlık ürettiler ve İslam âlemini parçaladılar. Herhalde bu parçaları toparlayıp bir parça yapmak, bir gövde yapmak, bir baş oluşturmak bize düştü. Esasen Bağımsız Türkiye Partisi kadroları aynı zamanda milletimizin gönlüne bir nur levhalarıdır, nur lambalarıdır. Bunu böyle bilesiniz."

BATI DİYE DİYE BUGÜNE KADAR BATTIK

Kaleme aldığı Ehl-i Beyt külliyatı ve gerçekleştirdikleri Ehl-i Beyt açılımıyla Şiileri ve Sünnileri birbirine düşürmek isteyenleri deşifre ettiklerini ifade eden BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Ekonomi Modeli ile de bu milleti yeniden dünya lideri yapacak, İslam dünyasını ayağa kaldıracak hamle yaptıklarını belirtti.

Prof. Dr. Baş, "Ekonomide Türkiye'yi bir noktaya taşıyacak olan bu kadrodur. Birlikte, beraberlikte, kardeşlikte Türkiye'yi bir noktaya taşıyacak olan bu kadrodur. Bize Batıdan hayır yok. Batı diye diye bugüne kadar battık, bir nefes alamadık, bir sonuç alamadık. Yüce Türk milleti bizimle beraber olursa her gün yükselecek.

Türkiye'nin geleceği Rusya'dadır. Bu coğrafyada Türkiye için büyük bir pazar imkânı var. Rusya'nın bizlere çok ciddi yakınlığı var. Bu dünyanın insanları İslam'ı seviyorlar ve hızla İslam'a koşuyorlar. Bu dünyayı geçmişleriyle yargılarsak yanlış yapmış oluruz" dedi.

Haber Merkezi

Son Güncelleme: 07.01.2016 17:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ben 2016-01-10 12:09:51

mükemmel tespitler...