19 Ekim 2002 Cumartesi 00:00
70 milyonun umudu

İktidara geldiklerinde 70 milyonu değil 700 milyonu bakacak kaynakları harekete geçireceklerini söyleyen BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, "Anahtar avucumuzun içinde. BTP, senelerden beri kapalı olan ekonominin kapısını açacak. Memleketimizde bolluk bereket olacak" dedi

"3 Kasım'da iktidar" yürüyüş mitinglerine devam eden Bağımsız Türkiye Partisi, Karabük'te de bir miting düzenledi. BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ı görmek, Türkiye'yi kısa zamanda bir dünya devi yapacak projelerini dinlemek için Albay Karaoğlanoğlu Caddesini dolduran onbini aşkın Karabüklü, adı geçen meydanı, "Bu vatan bu millet seni bekliyor", "İşte lider işte başbakan", "Üstad nerede biz oradayız" sloganlarıyla inlettiler.

Kardemir'e hayat suyu

BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, buradaki coşkulu kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, "Kardemir'in sıcağında nefsindeki bütün karaları eritip aşk ateşine çev~|~iren Karabük'ün sevda ve sevgi dolu insanları" olarak nitelediği Karabüklülere, Karabük'ün can damarı Kardemir konusunda;

"Nasip olur 3 Kasım sonrası BTP tek başına iktidar olursa, ilk yapacağımız icraat Kardemir'i harekete geçirip işçi sayısını en az 20 bine çıkartmaktır. Emeklilerinden de bir tek kuruş vergi almayacak, maaşlarını % 100 arttıracağız. Kardemir'in faiz ve devlet borçlarını sileceğiz" müjdesi verdi.

Kırk yıllık yani olur mu kâni?

Prof. Dr. Haydar Baş, burada da niçin AB'ye karşı olduğunu anlattı. "Avrupa, Türk milletinin, Türk dünyasının ezeli rekabetini yapan ve bizi Haçlı zihniyeti ile tarih sahnesinden silmek isteyen tek dünyanın adıdır. Bu dünya, bir zamanlar itilaf güçleri adı altında yurdumuzu işgal etmiş devletlerdir. Bunlar 40 yıllık Yanidir, nasıl Kâni oluyorlar? Bu insanların üzerimizdeki emellerini görmezlikten gelen siyasilerimize hayret ediyorum. Nasıl olur da gözü Anadolu'mda, İstanbul'umda, Karadeniz'imde, Ege'mde, İçanadolu'mda olan bu dünyaya sen, 'Ben de dahil olacağım' diyebiliyorsun?" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, AB adı altında oluşturulmak istenen birliğin, hem kültür, hem medeniyet, hem siyaset, hem örf, hem adet, hem gelenek birliği olduğunu; Avrupa ile Türk dünyasının ayrı ayrı dünyalar olduğunu; bizim medeniyetimiz, örfümüz, adetimiz, siyasetimiz, geleneğimiz Tevhid akidesinden, Avrupanınkinin ise Teslis akidesinden beslendiğini; birisi doğu, birisi batı bu iki coğrafyayı nasıl biraraya getirmek mümkün değilse Avrupalıyı Türk İslam, Türk İslam'ı da Avrupalı yapmanın mümkün olmadığını söyledi. Prof. Dr. Haydar Baş, Şayet ondan olmak istiyorsan, bütün bu kimliklerini bir tarafa atacaksın. O da senden olmak istiyorsa kimliğini bir tarafa atacak. Bunun her ikisi de mümkün olmadığına göre Türk milletinin, Türk devletinin AB'de olması mümkün değildir" dedi.

Emekli memurlara ayda bir maaş müjdesi

Milletin duasını almak için yola çıktığını belirttiği konuşmasında, tarım, hayvancılık, ormancılık, denizcilik, sanayi, KOBİ, esnaf, şoför, nakliyeci, işçi, çiftçi, memur, köylü, topraksız, ev hanımları, öğrenciler, kimsesiz yaşlılar, özürlüler, şehit aileleri, evsizler, parasızlıktan yuva kuramayanlar, mahkumlar, hastalar, hekimler ve hatta mezardakiler dahil toplumun bütün kesimlerini ilgilendiren devrim niteliğinde projelerini açıklayan Prof. Dr. Haydar Baş, projelerinin emekliyi ilgilendiren bir boyutunu da arzederek, maaşlarını iki katına çıkarmak bir yana üç ayda bir maaş aldığı için mağdur olan memur emeklilerinin maaşlarının da ayda bir verileceğini söyledi.

Derviş'li CHP'nin halkçılıkla ilgisi kalmadı

Merhum Mustafa Kemal Atatürk'ün 1923 ila 1938 yılları arasında hayata geçirdiği sosyal devleti hayata geçireceklerini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle dedi: "1938'den sonra siyasilerimiz merhum Atatürk'ün yolundan ayrıldılar. Sözde Atatürkçüler sosyal devleti ihmal etti. Atatürk, 'Köylü milletin efendisidir' derken, IMF'den gelenler köylüyü inim inim inlettiler. Sayın Baykal'a hürmetim sonsuzdur, ama bir yanlış yaptı. Aldı Derviş'i başına taç etti. Bu Derviş kimdir? Kimin Dervişidir. Bu milletin dervişi midir, Amerika'nın dervişi midir? IMF ve dünya bankalarının Türk bankalarında alacakları vardı. Tahsil edemediler. ABD talimat verdi. 'Bu borçları ödemeniz için ben size bir adam gönderiyorum. Bu benim dervişim' dedi. Bu derviş kimi düşündü? 15 günde 15 yasa çıktı. İşçinin, memurun cebine bir tek kuruş girdi mi? Hayır. Bankacıların cebine milyar dolarlar girdi. Bunu o ceplere indiren, CHP'nin başına taç edilen Derviş değil midir? Şimdi CHP'nin halkçılıkla bir ilgisi kaldı mı? Nasıl halkçılık bu ki, köylüyü düşünmez? Çiftçiyi, işçiyi, memuru düşünmez? Gerçek halkçı BTP'dir. Halk partili kardeşlerimizin yeri burasıdır. Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan gidip işçiyi, memuru, çiftçiyi düşünen tek parti BTP'dir."

AK Parti'ye verilen oylar Yılmaz'a gidecek

BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, CHP konusunda yaptığı tahlilin bir benzerini de AK Parti konusunda yaparak AK Parti'ye verilecek oyların gerçekte Yılmaz'a yarayacağını belirtti. Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Bir arkadaşımızı kahraman yaptılar. Partisine tam 155 adet ANAP'tan adam koydular. Mesut Yılmaz, 'Şu Ak Partiyi bir deneyelim. Meclise koyalım bakalım' diyor. Bununla, 'Ben nasıl olsa milletin sillesini yiyeceğim. Ama milli iradeyi böyle kandıracağım. Bu 155 kişiyi tekrar transfer yapıp, Yılmaz'ı başbakan yapacağım' demek istiyor. Onun için Ak Partiye vereceğiniz bütün oylar ANAP'a gidiyor. Bu oyuna dur diyecek misiniz? Bu oyunun önünü kesecek misiniz? 'Biz seni dinlemeyiz' derseniz varın, yarınki çileye siz hazırlanın."

700 milyon insana bakacak kaynak

Projeleriyle, Türk milletini dünyanın en yüce milleti, devletini kâinat devleti yapmaya geldiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, bütün partilerin projelerini çaldığına işaret ederek kanmaması ve kanarak memlekete vakit kaybettirmemesi gerektiği konusunda vatandaşı uyardı. Onların kendi projeleri ile bir yere varmalarının mümkün olmadığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, bunun gerekçelerini de ortaya koyduğu konuşmasının bu bölümünde şöyle dedi:

"Çünkü benim projeleri kendi içerisinde bir bütündür. Bunları kendi içerisinde değerlendirirseniz bir yere varırsınız. IMF'den alacağınız borçla hiç bir yere gidemezsiniz. Siz bana bu partilerden bir tane gösterin ki AB'ye, IMF'ye hayır, desin. Bir tane var, o da BTP'dir. Biz, yaşayacağız, göreceğiz ve şahit olacağız. Bu memlekette 70 milyon değil 700 milyon insanı bakacak kaynak var. Bu kaynakları harekete geçireceğiz. 70 milyon insanımızı bir eli yağda, bir eli bağda geçindireceğiz. Projelerimi çalanlar şimdi de kaynak konusunda ne söyleyeceğimi bekliyorlar. Elimde 635 milyar dolarlık kaynak var. Detayını anlatırsam yine çalacaklar. Duyurmayı seçimden 15 gün evveline bırakmıştım. Kaynakları televizyon konuşmalarına bırakmak istiyorum. Çünkü çalarlar. Sizleri kandırırlar. Bizim avucumuzun içinde kapıyı açacak anahtar var. Amma bunlar senelerden beri kapı tapalı, anahtar arıyorlar. BTP, senelerden beri kapalı olan ekonominin kapısını açacak. Memleketimizde bolluk bereket olacak." Proje aşırmanın vatandaşı kandırarak ülkeye zaman kaybettirme boyutu hakkında bu bilgileri aktaran Prof. Dr. Haydar Baş, müspet boyutuna şöyle değinerek her şeyi bütün boyutlarıyla düşünebilen bir devlet adamı olduğunu bir kez daha gösterdi: "Bugüne kadar hep Avrupa'yı çalıyorlardı. Onların dediklerini yapıyorlardı. Şimdi sağ olsunlar, bu milletin evladı Haydar Hocanın dediklerini diyorlar. Onun için onları da mazur görüyorum."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137