23 Kasım 2004 Salı 00:00
ABD AKP'den cesaret aldı
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, başta Felluce olmak üzere Irak'ın tamamında yaşanan Amerikan vahşetinin en büyük sorumlularından birinin, ABD'yi Irak'ı istila konusunda cesaretlendiren AKP iktidarı olduğunu söyledi

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, umreden döndü. BTP lideri mukaddes topraklara yaptığı Umre ziyareti dönüşünde İstanbul Atatürk Havalimanında partililer tarafından karşılandı. Prof. Dr. Haydar Baş'ın umre dönüşü verdiği ilk beyanatın konusu ise Irak'tı. ABD'nin 11 Eylül saldırılarının ardından Afganistan işgali ile başladığı Haçlı saldırılarının bugün Irak'ta devam ettiğini söyleyen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, "Irak'ta yaşananlar Haç Hilal kavgasından başka bir şey değildir" dedi. Felluce'de yaşanan Amerikan vahşeti nedeniyle İslam dünyasının kan ağladığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, Amerika'yı Irak işgali konusunda cesaretlendirenin AKP iktidarı olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: "Burada asıl sorumluluğu olan millet ve devlet de biziz. Ç~|~ünkü bu çıkarmada Wolfowitz'in 'Aslında biz Irak'a çıkarma konusunda cesaretli değildik. Bizi bu konuda cesaretlendiren sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır' açıklaması hatırdadır. Mevcut iktidarın cesaretlendirmesiyle Irak'a çıkarma yaptıklarını bizzat Amerikalı yetkililer ifade ediyorlar."

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, umreden döndü. BTP lideri mukaddes topraklara yaptığı ziyaret dönüşünde İstanbul Atatürk Havalimanında partililer tarafından karşılandı. Prof. Dr. Haydar Baş'ın umre dönüşü verdiği ilk beyanatın konusu ise Irak'tı. ABD'nin 11 Eylül saldırılarının ardından Afganistan işgali ile başladığı Haçlı saldırılarının bugün Irak'ta devam ettiğini söyleyen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, "Irak'ta yaşananlar Haç Hilal kavgasından başka bir şey değildir" dedi. Felluce'de yaşanan Amerikan vahşeti nedeniyle İslam dünyasının kan ağladığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, Amerika'yı Irak işgali konusunda cesaretlendirenin AKP iktidarı olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: "Burada asıl sorumluluğu olan millet ve devlet de biziz. Çünkü bu çıkarmada Wolfowitz'in 'Aslında biz Irak'a çıkarma konusunda cesaretli değildik. Bizi bu konuda cesaretlendiren sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır' açıklaması hatırdadır. Mevcut iktidarın cesaretlendirmesiyle Irak'a çıkarma yaptıklarını bizzat Amerikalı yetkililer ifade ediyorlar."

Tarihte bir ilk

Amerika'yı Irak'ı istila ve işgale götüren süreçte Türkiye'nin rolünü böyle dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş, tarihi bir tespit daha yaptı. BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, "asırlarca Haçlı ordusunun karşısına en önemli güç olarak çıkan Türk milleti tarihte ilk defa AKP iktidarı döneminde, bir İslam ülkesine karşı Haçlı saflarında yerini almıştır" dedi. Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Bu konuda tezkere çıkmamasına rağmen havadan, karadan yolların açılmasıyla Irak'ın bugünkü hale gelmesinde tek müsebbip şu andaki iktidardır. Çıkarma başladığı günlerde sayın Tayyip Bey, 'Kahraman Amerikan askerlerinin sağ salim evlerine dönmesi için dua ediyorum' demek suretiyle de Türk Silahlı Kuvvetlerini, Türk milletini ve şahsını ilgilendiren bir cümle ile birlikte ilk defa Müslüman Türk milleti Haçlı saflarında yer almıştır."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.