15 Ekim 2001 Pazartesi 00:00
ABD içten vuruldu
ABD Başkan adaylarından Le Rouch'un 11 Eylül'den iki ay önceki tespitleri aynen çıktı. "Birileri" ABD'ye saldırdı. ABD'de de Afganistan'a

Bugüne kadar ABD'deki saldırı ile ilgili bizim yazıp söylediklerimize kimileri komplo teorisi demiştir kuşkusuz.

Bugün biz konuşmayacağız. Amerika'nın içinden biri konuşacak. 2004 yılındaki seçimlerde ABD Demokrat Parti Başkan Adayı Le Rouch'un 11 Eylül saldırısından bir buçuk ay önce, 24 Temmuz tarihinde kaleme aldığı satırları aktarmak istiyorum sizlere.

24 Temmuz 2001 tarihinde Le Rouch, Amerika'yı ve dünyanın geldiği noktayı şöyle tahlil ediyor. Amerika'nın "vahşi icraatlarının sonucunda dünyayı bekleyen tehlikeyi" şöyle kaleme alıyor:

"Mali kriz içindeyiz. Sistemimiz iflas etmiş durumda. Ulaşım, enerji, eğitim, sağlık sistemlerimizin tamamı, altyapı ve sanayiimiz çöküş halinde. Halkın yüzde 80'ini dar gelirliler oluşturuyor ve bunların durumu 1977'dekinden çok daha kötü. IMF ve halihazır politikalar devam ettiği, Wall Street ve Federa~|~l Rezerv Sistemi mevcut hakimiyetini sürdürdüğü sürece, ABD'de kimse kendisi için iyiye doğru bir gidiş beklemesin.

Sadece ABD değil, Batı Avrupa, İngiltere'si, Almanya'sı, Fransa'sı ve İtalya'sı ile iflasın eşiğinde.

Oysa, dünyada ABD'nin, Avrupa'nın da kalkınması, diğer ülkelerin de kalkınmasına bağlıydı. Şimdi de aynı. Fakat biz ve Avrupa iflasın eşiğine geldiğimiz gibi, Güney Amerika'yı da mahvettik. Meksika eskisi gibi değil; Panama, Ekvator artık yok; Kolombiya mahvoldu. Venezüella yıkımın eşiğinde. Peru aynı şekilde; Arjantin, Brezilya bölünüyor. Şili'de malî çöküş kapıda; Bolivya, Paraguay, Uruguay hepsinde büyük problemler var.

Afrika, ABD'nin gözleri önünde İngilizler ve ABD'deki bazıları tarafından kitle ölümleriyle resmen ortadan kaldırılıyor. Afrika halkını birbirine kırdırıyorlar. Bu şekilde hem Afrika'nın zenginliklerini çalıyor, hem de nüfusunun azaltıyorlar.

Öte yandan, Asya'da yeni oluşumlar var. Rusya, Çin, Hindistan hatta bunlarla birlikte Japonya yeni oluşumlar içinde. Şanghay İşbirliği Örgütü kuruldu. Burada Çin'den başlayıp, Asya'dan Avrupa'ya uzanacak ulaşım hatları üzerinde çalışılıyor. Güneydoğu Asya ülkeleri benzer tarzda işbirliği planlıyor. Asya'da çok büyük bir nüfus var. Biz bu oluşumların dışında kalarak fakirleştik.

Böyle dönemlerde dünya savaşları çıkarılır. I. Dünya Savaşı'nı Asya'daki benzer oluşumların önünü kesmek isteyen İngilizler çıkardı. Önce Balkanları tutuşturdular, sonra dünyayı. II. Dünya Savaşı'nı aynı maksatla Almanlar çıkardı. Şimdi, ABD ve İngiltere içindeki güçler ?Brzezinski bunlara dahildir? Asya'daki oluşumları engellemek için dünya savaşı çıkarmak istiyorlar. Ağustos bunun için en uygun aydır.

Bu savaşın adını da Batı ile İslâm'ın savaşı olarak koyacaklar. Bu savaşı engellemeliyiz. Bunun için önce İsrail'deki Şaron'u durdurmalıyız. Bu adam savaş sevdalısı, başka derdi yok. Onu durdurmalı, Orta Doğu'da barışı sağlamalıyız."

Le Rouch, bu sözlere Dünya Ticaret Merkezine yapılan saldırıdan 49 gün önce söyledi.

"Anlama özürlüler için "(!) tekrar özetleyelim. ABD Demokrat Parti Başkan Adayının itiraflarını:

"Amerika batıyor. Amerika ile birlikte Batı Avrupa da batıyor. Vahşi politikalarımız yüzünde bir çok ülke mahvoldu. Sadece Asya'da bir diriliş var.

Bu dönemlerde dünya savaşları çıkarılır.

1. Dünya Savaş'ı bu yüzden İngilizler tarafından çıkarıldı. Yeni Savaş Batı ile İslam'ın savaşı olacak.

Ve Şaron başrolü oynayacak."

Le Rouch'un dedikleri aynen çıktı. "Birileri" ABD'ye saldırdı. ABD'de de Afganistan'a.

Dünya bir anda çok ciddi bir savaşın eşiğine geldi. Le Rouch Ağustos dedi, bomba 1 ay farkla Eylül'de patladı!

Ve daha ilginci, Le Rouch'un 11 Eylül saldırısından sonra kendisiyle yapılan bir mülakatta söylediği sözlerde gizliydi:

"11 Eylül hadisesi, bir makyaj operasyonudur. Ve tam da uluslararası mali ve parasal çöküşün yaşandığı dönemde yaşanmıştır.

Bunu yapan katiyen ABD dışındaki güçler değildir. Başka ülke insanları kullanılmış olabilir. Fakat bunu yapanlar, ABD içindeki güçlerdir. Hedef, ABD'de yönetim darbesi yapmak, olur veya olmasa da ABD'yi bir savaşa sürüklemektir. Bunu yapanlar, hedeflerine ulaşmak için ileri hareketlerine devamla, başka operasyonlar da yapacaklardır. Halk kışkırtılacak, hükümet savaşa sürüklenecektir. İsrail ve ABD mutlaka durdurulmalıdır. Buradaki kriz Asya'da verilmesi planlanan savaşın bir parçasıdır."

Le Rouch'un, 11 Eylül saldırısından önce ve sonra söyledikleri ortada.

Amerika'nın İsrail'in desteği ile Asya'yı yutmak isteyişinin ve batağa giden ekonomisini Batı Avrupa'yı da arkasına alarak "Af Kan" gölünde düzlüğe çıkarmanın stratejik bir tezgahıdır diyor 11 Eylül saldırısı için Le Roush.

Biz demiyoruz bu defa; onlar diyor!

Yarın bu konuya devam edelim.

Muharrem BAYRAKTAR'ın değerlendirmesi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137