09 Kasım 2004 Salı 00:00
AB'nin ömrü kısa
AB uyum yasaları ile ülkemizin parçalanma noktasına geldiğini belirten Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Oysa Avrupa'nın geleceği hiç iç açıcı değildir. Nüfusu yaşlanmıştır. Kendi öz kaynaklarını bitirmiştir. Hiç kimse Avrupa'ya güvenmesin. 10?15 yıl sonra Avrupa tamamen karanlığa mahkum olacak" diye konuştu

l Ülke parçalanmanın eşiğinde

BTP İstanbul İl Başkanlığı tarafından verilen iftar yemeğinde konuşan Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş, önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Baş, AKP iktidarının icraatları çerçevesinde, AB yolunda uyum yasaları ile ülkemizin bölünme, parçalanma noktasına taşındığını, IMF ve AB dayatmaları ile çiftçinin toprağını ekemez duruma getirilip elinden çıkarmasına sebep olunduğunu, yabancılara toprak satışı kanunu ile de bunun alt yapısının hazırlandığını, böylece Türkiye'nin yedide ikisinin kiralanmasına, satılmasına sebep olunduğunu belirtti.

l BTP iktidarı şart

BTP Genel Başkanı şöyle devam etti: "AB'ye gireceğiz iddi~|~alarının arkasında çeşitli dolaplar döndürülüyor. Oysa Avrupa'nın geleceği hiç iç açıcı değildir. 10?15 yıl sonra Avrupa tamamen karanlığa mahkum olacak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de kâinat devleti olacak. Bunun şartı BTP'nin iktidar olmasıdır. Türkiye eğer kendisini toparlayabilir, BTP'nin projeleri ile eğer ekonomisini düzeltme yoluna giderse biz iki yıl içerisinde Avrupa'yı, 3. yılda ABD'yi yakalar, 4. yılda da kâinatın liderlik koltuğuna otururuz."

BTP İstanbul İl Başkanlığı tarafından verilen iftar yemeğinde konuşan Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş, önemli açıklamalarda bulundu.

Irak'taki sonuçtan

AKP sorumlu

Global güçlerin Saddam'ı bahane edip, "demokrasi, insan hakları getireceğiz" diyerek Irak'ı işgalinin unutulmaması gerektiğini söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Ama Irak sokaklarından, caddelerinden, evlerinden, hapishanelerinden yükselen sesler hiç de böyle demiyor. Bütün Iraklılar, can, mal, namus emniyetinden mahrumiyetlerini ilan ediyorlar" diyerek şöyle konuştu: "Irak'ta işlenen cinayetleri olur hale getiren irade şu anda kendi ellerimizle iktidar ettiğimiz AKP hükümetidir. Eğer AKP hükümeti olmamış olsaydı şu anda Irak'ta olanların hiç biri olmayacaktı. Bir tek insan canı incinmeyecekti. Onbinlerce insanın telef edilmesi, hanımların namusuna tecavüz edilmesi maalesef bizim verdiğimiz oylar neticesinde Türkiye'de iktidar olan AKP'nin açtığı imkanların verdiği bir sonuçtur."

Geleceği karanlık

Avrupa'da işimiz yok

AKP iktidarının icraatlarının bununla sınırlı olmadığını, AB yolunda uyum yasaları ile ülkemizi bölünme, parçalanma noktasına taşıdığını, IMF ve AB dayatmaları ile çiftçiyi toprağını ekemez duruma getirerek elinden çıkarmasına sebep olduğunu, yabancılara toprak satışı kanunu ile de bunun alt yapısını hazırladığını, böylece Türkiye'nin yedide ikisinin kiralanmasına, satılmasına sebep olduğunu, iradenin cumhura devredildiği 29 Ekim tarihinde sayın Başbakan'ın AB Anayasasına imza atarak millet iradesini AB'ye devrettiğini, AB'nin ise Avrupa'nın Türkleri Ortaasya'ya sürme projesi olan Şark Meselesini hayata geçirme projesinden ibaret olduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Bu iktidarın neresini ele alırsanız tutulacak taraf bulamazsınız. AB'ye gireceğiz iddialarının arkasında çeşitli dolaplar döndürülüyor. Oysa Avrupa'nın geleceği hiç iç açıcı değildir. Nüfusu yaşlanmıştır. Kendi öz kaynaklarını bitirmiştir. Hiç kimse Avrupa'ya güvenmesin. 10?15 yıl sonra Avrupa tamamen karanlığa mahkum olacak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de kâinat devleti olacak. Bunun şartı BTP'nin iktidar olmasıdır. Türkiye eğer kendisini toparlayabilir, BTP'nin projeleri ile eğer ekonomisini düzeltme yoluna giderse biz iki yıl içerisinde Avrupa'yı, 3. yılda ABD'yi yakalar, 4. yılda da kâinatın liderlik koltuğuna otururuz."

BTP farkı

Filistinlilerin 2. Abdülhamit'i dinlemeyip topraklarını sattıkları için bugün kendi topraklarında parya muamelesi kaderini yaşamamak için BTP iktidarında bugünkü iktidarların sebep olması yüzünden yabancılara satılan topraklarımızın parasını hem de iki katı vermek suretiyle tekrar geri alınacağını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, iftara katılanlara şöyle hitap etti: "BTP iktidarında karnınız doyacak, et yemekten bıkacaksınız. Cebiniz paradan bıkacak. Emisyonu genişleteceğiz. Ev hanımları emekli edilecek. Çocuklara, yaşlılara maaş bağlanacak. Çalışan ve üreten tüm kesimlere faizsiz krediler verilecek. Üretilen tüm mamullere pazar bulunacak. Devletin geliri de hesap makinasına sığmayacak meblağlara ulaşacak. Türk parası en az 30 ülkede dolaşım hakkına kavuşacak. En az 30 ülkede imparatorluğunu ilan edecek."

Döviz neden artmıyor?

Prof. Dr. Haydar Baş, dövizin bugünkü seviyede bulunma sebebine de değinerek bu konuda şunları söyledi: "Bu hükümet milletin kıymetlerini bedavaya peşkeş çektiği için dövizi olması gereken rakamın altında tutuyorlar. Malum global güçler tutuyor. Sen, Kıbrıs'ı bir kelamda verirsen dolar 1500'de durur. Türkiye'nin yedide birini yok pahasına teslim edersen dolar elbette 1500'de durur. Ege bölgesini Yunan'ın istediği şekilde halledersen elbette durur. Ama bunların Türkiye'den istedikleri bitmiş değil. Onun için dövizi tutuyorlar. İstekleri bittiği an bir de bakacaksın ki döviz birden patlayacak. Biz bunun önüne nasıl mı geçeceğiz? Pimini çıkartacağım, üzerine atacağım, öyle geçeceğim. Güçlü matematiğimiz ferasetimizle de birleşince bomba ellerinde patlayacak."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137