01 Eylül 2005 Perşembe 00:00
Acı bir gerçek
L'ACTİON Française'in ? Fransız Hareketi? bir sloganı vardır: ? İnsanlığa ayırdığımız her sevgi payı, vatanseverliğimizin bir parçasını götürür.
Fransız egoizmasının aşırılığını taşıyan bu söz, bizim AB hayranlığımızın, AB sevdamızın ve bu sevda ve hayranlıkla verdiğimiz her tavizin ülkemizin güvenliğinin, milletimizin egemenliğinin, kültürümüzün temellerinin bir kısmını alıp götürdüğü katı gerçeğin çok güzel bir anlatımıdır.
AB için her hayranlığımız, milletimizden nefretimizin, AB için girdiğimiz her fedakârlık milli varlığımızdan, haysiyetimizden ve güvenliğimizden bir parçanın kopmasının ifadesi demektir. ~|~
Nazarî konuşmayalım ve somuta inelim...
AB isteğinin mânâsı
AB'nin istediği insan ve azınlık haklarının asıl mânâsı, Türk Milleti'nin târihi ve insâni haklarını kısıtlamaktır. Hangi millet, insan hakları ve adalet namına kırkbin ferdinin katilini idam etmekten mahrum edilmiştir. Böyle soytarılık nerede görülmüş ve bu soytarılık insanlığa ve adalete ne kazandırmıştır? Türkiye'ye de anarşiden başka ne kazandırmıştır?
AB'nin din hüriyetinden muradı, 1919' da Anadolu'yu istila eden güruhu İzmir Limanı'nda utanmadan, hâşâ Hazreti İsâ namına takdis eden bir kiliseyi ekümenik yaparak mükâfatlandırmaktır. Allah, Allah haykırışlarıyla kimisi şehit, kimisi gazi olarak vatanımızı kurtaranların manevi huzurunu takdis değil. Bilhassa yüz seneden beri Anadolu'yu Türkler'den koparmak için yürüttükleri misyonerlik faaliyetlerine yeni bir hız vermek içindir.
Ermeni Soykırımı iftirası ise Azeri kardeşlerimize tam bir soykırımı uygulayan Ermenistan'a karşı haklı olarak alınmış bazı tedbirlerin üzerine asılmış bir Damokles Kılıcı'dır. Bir güvenlik kapımızı yıkarak açmaya çalıştıkları apaçık ortada.
Irak'ta yapılanlar, bölgede Talabanî? Barzanî ikilisini kiralayarak zaten pamuk ipliğine bağlı bir birliği yıkmak ve bölgeyi talan etmek, üstelik Türkiye'nin güvenliğine, bu talana mâni olmaya kalkmasın diye çok ağır bir darbe indirmek, bunu yaparken de Kerkük Türkleri'nin bütün insanî ve Türkiye'nin târihî haklarını ayaklar altına almaktan başka nedir?
Yaralar henüz sıcak
IRAK'ta Bush, demokrasiyi yerleştirmeye çalışıyor, Tayyip Bey de Diyarbakır'da.
Ya Kıbrıs?
Ya Annan Planı ve seçimlere AB ve ABD müdahalesi?
Kıbrıs'ta Türkiye'nin de güvenliği için bulunan Türk askerinin altını oymak için değil mi?
Türk Devleti'nin iyi kötü kurup bugüne getirdiği bütün şirketler özelleştiriliyor ama ya bir yabancı şirkete yahut da en azından yabancı ortaklı bir yerli şirkete satılıyor.
Bütün bunların, Türkiye'nin birliğine, güvenliğine, beraberliğine, geleceğine, ekonomisine, diplomasisine ne ilâve edip neleri de tenzil ettiğinin bir hesabını yapan var mı?
En tepeden en alttaki tırnağa kadar...
Millet susmakta. Çünkü olanlara inanamamaktadır. Yâni acı gerçek henüz sıcak yaralar halindedir ve yaralar daha soğumamıştır. Soğuduğu zaman... İşte o zaman, milletin kafası kızacaktır.
Açıkcası, AB için ne verdik, ne fedakârlık yaptıysak milli, tarihi ve manevi varlığımızdan ve ekonomik menfaatlerimizden kopararak verdik ve yaptık.
Ergun Göze/Tercüman
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100