18 Mart 2015 Çarşamba 00:06
Adil paylaşım MEM’le sağlanır

YENİ MESAJ / ŞIRNAK

Yeni Mesaj’ın Şırnak’ta düzenlediği “Türkiye’nin Geleceği, Geleceğin Türkiye’si” konulu panel, Şırnaklılar tarafından büyük ilgi gördü. Panel’de, araştırmacı Alaiddin Özkar, Ergün Günel ve Şeyhmus Elçi birer konuşma yaptı.

İlk olarak söz alan araştırmacı Ergün Günel, Ehl-i Beyt’in insan ve toplum hayatındaki önemine vurgu yaparak; Müslüman milletlerin şuan ki hali, ülkelerinin işgal altında oluşu, tecavüzlerin, katliamların ve Müslüman’ın Müslüman’ı gözünü kırpmadan vurmasının altındaki sır perdesinin İslam’ın özünü teşkil eden Ehl-i Beyt’ten uzaklaşmaktan ve anlamamaktan kaynaklandığını vurguladı.

Rum’un, Laz’ın, Boşnak’ın, Acem’in Süryani’nin, Ermeni’nin, Kürt’ün kısaca otuz altı etnik parçanın yaşadığı bu coğrafyaya gelen Ehl-i Beyt soyundan Horasan erenlerinin, Hacı Bektaşi Velilerin, Sarı Saltukların nakış nakış işlediği, Müslüman yaptığı, kardeş yaptığı, halk grupları halinde yaşarken tek bir millet yaptığı bu coğrafyayı bir arada tutan sırrın Ehl-i Beyt ortak paydası olduğunu ve ortak paydada milletimizi tekrar bir ve beraber yapacak olan kişinin Prof. Dr. Haydar Baş olduğunu anlattı. 

AKP’nin eylem ve söylemleri birbirinin zıttı

Panelde konuşan araştırmacı yazar Alaiddin Özkar da, AKP hükümetinin milletimizin milli ve manevi zırhını delen içinden çıkılması güç hadiselere imza attığını, söylemlerle eylemlerinin zıt istikamette olduğunu belirtti. 
Prof. Dr. Haydar Baş’ın, ‘milletimiz bunlara kanmaya devam ederse özellikle Kürt kardeşlerim ciddi bir mağduriyetin mahkûmu olur’ sözünü hatırlatan Özkar, “Şırnak ilimize birkaç yüz metre uzaklıktaki komşumuzun başına eş başkanlık yaptıkları BOP’la terörü bela eden hükümet, bölge halkına da başkanlık sistemiyle terörü bela edecek” dedi. 

Sağ kolumu kesseniz Kürt kanı akar

Konuşmasına Prof. Dr. Haydar Baş’ın, “Kürt kardeşlerime kucak dolusu selam ve sevgilerimi götür. Onlarla bir ve beraber olacağız, milletimizi tek yürek tek bilek yapacağız, onlar benim kardeşimdir. Sağ kolumu keserseniz Kürt kanı akar, sol kolumu keserseniz Türk kanı akar, biz bir tek milletiz ayrımız gayrımız yok” sözleriyle başlayan araştırmacı Şeyhmus Elçi, Prof. Dr Haydar Baş’ın Mili Ekonomi Modeli’nden önemli başlıklar sundu.
Elçi, “Şu anda dünyada 150 ülkenin hayatına geçirdiği Milli Ekonomi Modeli; insanlığın hasretle beklediği adaleti, adil paylaşımı, kaynaklardan eşit şekilde istifade etmeyi sağlayan, yarınlara güvenle bakmayı sağlayan, insanlara gelecek kaygısı yaşatmayan tek ve alternatifsiz modeldir” dedi. 

Maden cenneti Şırnak

Elçi konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kağıdın üzerine mürekkeple rakam yazıp 1 milyar dolar paraya dönüştüren Amerika, Şırnak’a geldiğinde dağı toprağı altın olan bu ilimizin verimli arazilerinin neredeyse yarısından fazlasını alabilmektedir. Aynı şekilde yer altı kaynaklarını madenlerini almaktadır. Şu anda Şırnak’ta petrol, kömür, asfaltit madenleri mevcuttur. Sadece 87 milyon ton asfaltit rezervimizle bütün Doğu ve Güneydoğu’ya onlarca fabrika kurulabilir, vatandaşlık maaşı dağıtılabilir, gençlerin dağa çıkması engellenebilir. Öyle çok yönlü bir maden ki sadece Şırnak’ta var. 

Öte taraftan Şırnak’a bakıyoruz çöpten ekmek çıkaran insanımız var, karışıklık, işsizlik ve terör hakim. Bu duruma dur diyen bir tek lider var o da Haydar Baş Bey’dir. Dikkat edin, nerede karışıklık var orada kaynak var, orda zenginlik var ama yaşayanları hep fakir.

İşte bu ve bunun gibi kağıtla mürekkeple ve terörle dünyayı ve ülkemizi sömüren düzenin çarkını kıran Prof. Dr. Haydar Baş, 13 yıldan bu tarafa ülke insanına ben dünyada bu işi bilen tek kişiyim demek suretiyle özelikle Doğu ve Güneydoğu halkına bir baba şefkati ve merhametiyle yaklaşarak içinde bulunduğu sıkıntıları çok iyi analiz edip, Kürt vatandaşlarımız için geliştirdiği vatandaşlık maaşıyla terörü kökten kaldıracağını ilan etmişti.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137