21 Mart 2014 Cuma 00:07
Akçaabat halkını çok seviyorum

ORHAN DEDE / AKÇAABAT

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Akçaabat’a gerçekleştirilen mitingde yaptığı konuşmada Bağımsız Türkiye Partisi’nin projelerinin başka partiler tarafından çalındığını söyledi. Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: “Arkadaşlar ilmin bir haysiyeti vardır. Siyasetin bir haysiyeti vardır. Bu senin düşüncen ve projen değil. Niçin demiyorsun ki bu proje filana aittir?  Bunu demekten bile çekinen bir insanın ya da kadronun şu veya bu şekilde ayakkabı kutularına paraları doldurması normaldir. Şimdi esasen son vereceğiniz şey bu aşırma zihniyetidir. Nasıl bir zihniyet bu yahu? Sana ait olmayana nasıl el uzatabilirsin, nasıl dil uzatabilirsin? Nasıl bu benimdir diyebilirsin? Bakıyorum benim Sosyal Devlet/Milli Devlet tezimde mevcut olan bütün projeler bunların dilinde. Güzel de kardeşim Haydar Hoca bunları takdim ederken takdim edeceği, ortaya koyacağı bir kaynak var. O’nun getirdiği sistemde bunların hepsi dört dörtlük yapılabilir. Ama senin getirdiğin sistemde böyle bir kaynak yok ki. Sen borç alıyorsun, aldığın borçla bunları yapman hiç mümkün değil.”

Kendimize güvenelim

Hindistan, Çin, Güney Afrika, Rusya ve Brezilya’nın Milli Ekonomi Modeli’ni uygulamaya başladıklarını söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Şu anda benimle Rusya anlaşma yaptı. Liberal Demokrat Parti benimle geldi anlaşma yaptı. Arkadaşlar bu anlaşmanın bir maddesinde şu ifade ediliyor: ‘Haydar Hoca’nın göndereceği mallar Rusya’da pazarlanacak.’ Şimdi tarım kesimi beni iyi dinlesin, korkmasın, yanımda olsun. Vallahi de billahi de bütün mamullerini ben pazarlayacağım. Ben Meclis’in dışında buyum, içine girdiğim zaman siz Haydar Hoca’yı tahmin edin. Kendimize güvenelim. Bir şey beceremeyen insanların eline terk ettiğiniz Türkiye yarın elimizden çıkar Allah korusun” dedi.

Hükümet de cemaat de diyalogcu

Konuşmasında dinlerarası diyalog konusuna da değinen Prof. Dr. Haydar Baş dinlerarası diyalog konusunun tehlikesini Türkiye’de ilk ifade eden kişinin kendisi olduğunu ifade etti. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: “Başbakan Erdoğan’la 2000 yılında bir sabah kahvaltısında biraraya geldik ve öğle namazına kaar görüştük. Orada ‘Biz parti kuruyoruz, bize destek verin’ dedi. Siz hakikaten kabiliyetli ve çalışkan bir kişisiniz. Ancak Sayın Erbakan’ın yaptığı bir yanlış oldu. Sayın Erbakan bu kadar milleti kucaklaması gerekirken cemaatlerden bir cemaat oldu. insanımızın içine fitne soktu. bu yanlışı yapmayacaksanız, bütün insanımızı kucaklayacaksanız bir bekçilik dahi istemem, ben sizinle beraber olurum. mutabık kaldık. İkinci olmazsa olmaz şartım benim, Türkiye’ye Avrupa Birliği dinlerarası diyalogla oyun oynuyor. Dinlerarası diyalog yoluyla Türk insanını görünüşte Müslüman, dıardan cübbe giyecek, şalvar giyeceki sarık giyecek ama içine Haç takacak. Bunlar dinlerarası diyalog faaliyetinin bir sonucu oluyor, dedim. Benim şartım bu diyalog faaliyetine son vermeniz olacak. bu görüşmenin üzerinden 3 ay geçti, Of’ta bir miting sırasında ‘4 hak din vardır’ dedi. bir süre sonra başka bir yerde de aynı şeyleri söyledi. Biz ondan sonra yollarımızı onlarla ayırdık. Şimdi bakıyorum Başbakan Sayın Fethullah Hoca’yı eleştiriyor. Ben O’nu eleştirdiğim zaman ‘haydar hoca taassup yaptı, meşrepçilik yaptı’ diyen sizdiniz. Ogün benim dediklerimiz şimdi kendileri söylüyorlar. 70 bin kilise evini bu iktidar açtı. Nedir bu? Diyalog çalışması. Şu Trabzon’da tam 17 tane kilise evi açıldı. Akçaabat’ta 17 tane Hıristiyan var mı? Yok. Köyümüze, beldemize, ilçemize kadar bunları kim yaptı? Ak Parti iktidarı yaptı. Dindersi kitaplarında Kelime-i Tevhid’in ikinci bölümü olan ‘Muhammedun Resulullah’ ibaresini çıkardılar. Nüfus cüzdanından “dini İslam’dır” ibaresi çıkarıldı. Bu hükümet Urfa ve Antalya’da içinde kilise, havra ve cami olan dinler bahçesini besmeleyle açtı. Bu hükümet döneminde zina suç olmaktan çıkarıldı. Yine bu hükümet döneminde domuz kasaplık hayvanlar arasına girdi. Bu dinlerarası diyalog değil mi? O fikirde diyalogcu, sen ise uygulamada dialogcusun. Sen bunları kanunlaştırdın, o ise bunları diliyle ifade etti. 

Müslümanlara kan kusturdular

Mitingdeki konuşmasında Arap Baharı’nın Batılı ülkelerin Müslümanlara kan kusturduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, “Irak, Pakistan ve Suriye’nin durumunu görüyorsunuz. Şimdi kalkmış Kırım’ı dava ediyorlar. Kırım bunların eline geçse kan gölüne dönecekti. Putin orada adaleti getiriyor. Putin’in hocası Akçaabat’ta. Putin yanlış yapamaz. Haydar Hoca Rusyacı olmadı, Rusya Haydar hocacı oldu, haberin olsun. Bütün dünya Haydar Hocacı olmaya mecburdur. Ben ne bildiğimiz ve ne bilmediğimi bilen bir insanım. Ben böbürlenmek için değil, Allah için konuşuyorum.”

Benim kadrom gibisi dünyada yok

Türkiye’nin tüm sorunları çözecek ve kısa zamanda kalkındıracak projelere sahip olduklarını ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: “Türkiye’yi bana bir yıl teslim edin ikinci yıl AB’yi geçmezsek namerdim. Üç yıl sonra ABD’yi geçmezsek namerdim. Benim kadrom dünyada yok. İlk çıktığım zaman ne demiştiniz? Yahu bu hocanın kadrosu yok, vardı ama tanımıyordunuz. Şimdi bana Muharrem Bayraktar gibi bir adam gösterin. Var mı? Vallahi yok.” Benim kadromda tembel adam yok. Tembel adam Haydar Hoca’yla çalışamaz.” 

‘Akçaabat halkını çok seviyorum’

Mitingdeki konuşmasında meydanı dolduran Akçaabat halkına “Çok samimi konuşuyorum, ben sizleri seviyorum” diye seslenen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, “Ben Akçaabatlıyım yahu. Benim rahmetlik dedem burada, ninem burada, amcam burada, dayım burada. Ben buradan çıkmam. Eninde sonunda biz buluşacağız. Var mısınız buluşmaya” diye konuştu. Ömrü boyunca haram yemediğine vurgu yapan Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: “Bu ağızdan hayat boyu bir lokma haram geçtiyse namerdim. Ben hayatını tertemiz yaşayan, sadece bu bölgede değil tüm Türkiye’de parasının, malının zekâtını en fazla veren tek adamım” dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.