06 Mayıs 2013 Pazartesi 06:00
Akil insanlar teröristi ıslah etsin!

RECEP BAHAR / SAKARYA  
Milli Kahramanlarımız Anma Programı\'nın 17\'ncisi Kurtuluş Mücadelemizin önemli illerinden Sakarya\'da gerçekleştirildi. Adapazarı Belediyesi Orhangazi Kültür Merkezi\'nde düzenlenen program yine görkemli geçti. Yaklaşık 15 konuşmacının hitap ettiği programda Grup Nefes yine muhteşem ve coşkulu bir konsere imza attı.
Bundan önceki 16 programa bilfiil onur konuğu olarak katılan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, rahatsızlığı nedeniyle gelemediği Sakarya\'daki programa telekonferans yöntemiyle katıldı ve yaklaşık 47 dakika süren Türkiye gündemini derinlemesine analiz eden bir konuşma yaptı. Salondaki vatandaşlarımız da Prof. Dr. Baş, adeta salonda kendilerine hitap ediyormuş gibi konuşmaya sık sık alkışlarla iştirak ederek karşılık verdi.   

Akil insanlar PKK\'yı ıslah etsin!
BTP Genel Başkanı, sözlerine programa konuşma yapanların isimlerini zikrederek başladı. \'Akil insanlar\' konusunda Başbakan Erdoğan\'ın sarfettiği \"Akil insanlar mürşitlerdir\" ifadesini değerlendiren Prof. Dr. Baş, bu konuda şunları söyledi: \"Bu insanlar kan dökenlerin yanına gidip ıslah olmalarını mı onlara tembih ediyor? Kan dökme, adam öldürme, yol kesme, kimsenin gözünün yaşını akıtma mı diyor yoksa Hacı Bektâş-ı Veli türbesinin türbedârı Arife Ana\'nın kapısını çalıp, ona mı nasihat ediyor? Bu arada Arife Anamıza çok teşekkür ediyorum. Bu akil insanlar grubu onun kapısına kadar gelmiş ve o da buyurmuş ki, \'Biz Cumhuriyeti kuran insanlarız. Atatürk bu cemevinde Cemalettin Efendi ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti\'nin kuruluşuna karar vermişlerdir. Siz buraya niye geldiniz?\' Sonra ben Arife Ana\'dan defalarca dinledim. Biz halkın içinden her tür insanla karşılaşıyoruz. Hiçbir vatandaşımızın diğeriyle bir problemi yok ki! Ben de aynı görüşteyim. Bugüne kadar hiçbir kardeşimiz Kürt olduğu için Türk\'ten, Türk olduğu için de Kürt\'ten azar işitmedi. Karşılıklı bir münazarada ya da kavgada bulunmadı. Devamlı işbirliği içinde oldular. Saygı, sevgi ve hürmetle birbirine davrandılar. Onun için \'akil insanlar\'ın acaba yönleri ters mi çizildi? İstikametlerini farklı yönlere mi çevirdiler? Ben bunun cevabını Sayın Başbakan\'ımdan istiyorum. Eğer irşad ehli ise bunları lütfen katillerin, masumların kanını akıtanların, gözyaşlarını döktüren insanların yanına gönderin, yani PKK\'yı ıslah etsinler. Mektep medrese görmüş, eğitimle beraber ticaretini, sanatını, adaletini kısaca her şeyini en mükemmel şekilde yaşayan insanlarımıza akıl vermeye kalkmasınlar. Onların aklı onlara yeter. İkaz ve irşad olunması gereken insanları ikaz ve irşad etsinler. Eğer bunu yaparlarsa çok samimi konuşuyorum, o zaman bu milletin hayır duasını alırlar.\"

Kandil\'in kapısını çalamazlar

Akil insanların Kandil\'in kapısını çalabileceklerini, PKK\'lı teröristlerle bir araya gelebileceklerini, onlara \'bir tek cümle, hatta bir tek kelime\' diyebileceklerini zannetmediğini ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, \"Bu cüret, bu cesaret onlarda yoktur\" şeklinde konuştu.   

Vatandaşımız gerçekleri görmeye başladı
Milli Ekonomi Modeli ile Türk milletine hizmet etmeye karar verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Baş, modelin Rusya başta olmak üzere çok sayıda ülke tarafından uygulandığını vurguladı. BTP Lideri, şöyle devam etti: \"Rusya Model\'deki birçok hususu uyguluyor ama ben istiyorum ki, bu modelden istifade edecek olan ilk millet benim milletim olsun. Er geç bu dünyanın gündemine gelecek. Çünkü dünyanın başka çıkış kapısı yok... Biz kendi siyasilerimize bunu anlatamıyoruz ama Duma\'daki konuşmadan sonra çok müthiş bir gelişme oldu. Halkımız, \'Haydar Hoca bize diyordu ama biz kulak ardı ediyorduk. Hoca\'nın dediklerinin hepsi doğru. Şimdi biz Hoca\'nın yanındayız. Haydar Hoca\'ya mutlaka taraf olacağız, onu destekleyeceğiz. Akın akın teşkilatlarımıza geliyorlar ve kayıtlarını yaptırıyorlar, bize hürmetlerini beyan ediyorlar.\"

Ekranlarda hodri meydan!
Bu işi bildiklerini ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, şöyle konuştu: \"Bunda hiç kuşkunuz olmasın. Ben \'Sayın Başbakan\'la karşı karşıya gelmek isterim.\' O Ticari İlimler Akademis\'ni bitirdi, bakalım ticari ilimlerden ne biliyor, o beni sınava tabi tutsun, ben de onu sınava tabi tutayım. Hadi hodri meydan! Yanına danışmanlarını alsın... Ama gelemezler çünkü onlar benim bu işi çok iyi bildiğimi biliyorlar. Hocam, \'bu senin dediklerini yapamazlar mı?\', yapamazlar zira onlar icazet alarak iktidara geldiler. Onlara destek olanlar, \'Ben senin gözünü çıkartırım. Ben sana bu imkânı bunun için vermedim\' der.\"
Türkiye\'nin 3 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağı olduğunu ifade eden Prof. Dr. Baş, kıyamet sabahına kadar bu kaynakların 10 kat Türk milleti bakabileceğini ifade ederek, \"Ancak sen elindeki altın, toryum, uranyum, demir, bakır vesaire madenleri Ecnebi şirketlere peşkeş çekersen, kendi yandaşlarını da onlara ortak edersen, milletimiz hiç bir zaman bunun kokusunu alamaz. Dumanından dahi istifade edemez. Sen 200 milyar dolar borçla Türkiye\'yi devraldın, şimdi bu 800 milyar dolar oldu. O zaman çok sayıda kamu kuruluşu devletin elindeydi. İşçilerimizin aldığı ortada. Bugün 774 TL olan asgari ücretle geçinmek mümkün mü? Biz o nedenle asgari ücret 4 bin TL olacak ve belli bir süre bunun bir bölümünü devletin finanse edeceğini söyledik.\"

Büyük İsrail kurdurulacak
Elimizde Milli Ekonomi Modeli tezi olduğunu, bu tezi bilen bir kadronun bulunduğunu ifade eden BTP Lideri Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: \"Bu kadro istediğimiz zaman bu tezi devreye koyar ve milleti açlıktan, sıkıntıdan kurtarabilir. Şimdi milletimiz şuna karar verecek: Biz artık bu işlerde doğruyu gördük ve şimdi Haydar Hoca ile beraberiz. Bu kararı verdiğimiz gün Türkiye güllük gülistanlık olacak. Eğer inadımıza devam edersek, Türkiye parçalanır. Şu anda akil insanlar kimi, niçin ikna ediyor? 20 yıldan bu yana söylüyorum. Güneydoğu\'da bir Kürt Devleti kurulacak asıl amaç Büyük İsrail devletidir. Fırat ve Dicle havzalarında kurulacak olan devletin adı Büyük İsrail devletidir. Ben Türk milletine \'Büyük İsrail\' devletini kurduracağım diye yola çıkmazlar. Apo, \'Mısak-i Milli hudutları genişleyecek\' dedi. Bunun manası şudur: Suriye\'den, İran\'dan, Irak\'tan topraklar alınacak, sanki Türkiye genişliyormuş imajıyla bölünecek. Buraya da Büyük İsrail bayrağı dikilecek. Senaryo budur. 
Ben bu ülkenin her insanıyla dostum. Beş vakit namazını kılan bu arkadaşlar bana geldiler. Onlara dedim ki: Bakın sizi İsrail kullanıyor, haberiniz yok! O dediğiniz bölgede İsrail, Büyük İsrail\'i kurmak istiyor. Bu bunların kutsal amacı... Size bir devlet kurma rolü verecekler, arkasından da o toprakları elinizden alıp, Büyük İsrail devletini kuracaklar. ABD, okyanusun ötesinden gelip sana hizmet edecek. Akıl kârı mı bu? \'Doğru diyorsun\' dediler. Ben Ahmet Türk ile oturup bu meseleyi hallederim. Ben bu milletin bir yürek, bir bilek olmasını temin ederim. Kimsenin kuşkusu olmasın. Hepimizin imanı, ezanı, peygamberi bir. Şanlıurfa\'da birlikte onlarla namaz kıldım. Namaz kıldığımız bu arkadaşlarla 10 dakika sohbet ettik, benim dediklerimi kabul etti. Neden Ahmet Türk benim dediğimi kabul etmesin? Ama siyaset olarak sen yolunu yapmadın, suyunu vermedin, iş bulmadın, karnını aç bıraktın, çocuğunu dağa çıkardın! Onun için Türk milletinin aklını başına alması lazım. Biz o kardeşlerimizle bir olacağız. Türkünü, Kürdünü, Arabını kardeş etmezsek, namerdiz. Biz bunu yaparız. Biz Hacı Bektâş\'ın soyundan geleniz. Bunlar ise milleti bölük pörçük ediyorlar. Kürt - Kürt kardeş, amca çocukları... Sen bunları nasıl ayırabilirsin? Türkiye\'nin en fazla muhtaç olduğu husus birliktir, beraberliktir, dirliktir. Bunu da hayata geçirecek yol Bağımsız Türkiye Partisi yolu ve ekibidir. Bundan sonra dedikoduya, fitneye aldanmayın. Bizimle birlikte olun, bu işi bitirelim. Eğer bizimle birlikte olmazsanız, ülkeyi bölersiniz, aç kalırsınız, sefillik içinde sürünürseniz. Allah muhafaza etsin!\" 

Sayın Başbakan ekonomiyi bilmiyor
Hükümetin paradan sıfırları atarak reform yaptığını sandığını ifade eden BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, \"Paradan sıfırların atılması reform olabilir mi? Sayın Başbakan simit hesabını çok iyi biliyor. Sıfırların TL\'de olduğu dönemde alınan simit sayısı ile sıfırların kaktığı dönemde alınan simit sayısı arasında fark var mı? Arkadaşlar dediler ki, aldığımız simit sayısı azaldı. Elbette azalır. Bunlar ekonomiyi bilmiyor. Sayın Başbakanın bilmediği tek şey, \'ekonomiyi bilmediğini bilmek\'... Allah inşallah bu basireti ona ihsan eder de, kısa zamanda Türk milleti bu badireden, açlıktan, kıtlıktan, yoksulluktan kurtulur\" şeklinde konuştu.

Putin: Milli Ekonomi Modeli\'ni hayata geçireceğiz
Her alanda kendi görüşlerini önce tasarladıklarını, ardından da hayatın içinde bunları tatbik  ettiklerini anlatan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: \"Yaptığımız  incelemeler sonucunda bir görüş, bir tez olarak Milli Ekonomi Modeli\'nin ortaya koyduk.  Bunu 7 iktisat kongresi ile beraber dünyanın önde gelen ilim adamlarının önlerine kondu. 
Her biri bu tezi didik didik etti. Baştan sona incelediler. Bütün bunları yaparken, 2005  yılında Rus bilim adamlarıyla yakın münasebetlerim oldu. Ali Viktor Minin, işyerime gelerek, \'Sizin yorulmanız gerek yok, yarın dünya gelip sizin dizinizin dibine oturacaktır. 
Buna mecburdur. Sosyalizmden biz çektik, şimdi kapitalizmden dünya çekiyor. Bu  sistemler er geç insanlığın gündeminden kalkacak. Ben sizi tanıdıktan bu tarafa sizin  yazdığınız sistemi okudum, düşündüm ve gördüm ki, dünyanın bunun dışında bir  kurtuluşu yok, İstese de, istemese de bütün insanlar ve devletler size gelecek. Size  muhtaçtır\' dedi. Rus bilim adamları 2005\'ten itibaren benimle irtibat kurdu. 27 Şubat 2013  tarihinde bizleri Rusya\'ya davet ettiler. Meşhur meclislerinde Duma\'da tezimizi onlara bir kez daha ifade ettik. Parti genel başkanları, iktisat profesörleri, bu alanda eğitim alan öğrenciler  Duma\'da bizi takip etti. Sayın Putin, Mecliste yaptığımız konuşmayı dinledikten sonra  Başdanışmanını göndererek, bize teşekkür etti ve \'Bir ülkenin kalkınabilmesi için olması gereken bütün özellikler bu modelde var. Biz bunu hayata geçireceğiz\' dedi.\"

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137