Bu haber kez okundu.

AKP gündemi saptırıyor

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Koç, iktidar koltuğunu 3 yıldan beri dişe dokunur hiçbir iş yapmadan meşgul eden hükümete, milletimizin, 3 yılın hesabını sormaya başladığı şu süreçte, AKP'nin Anayasal tartışmalarla suni gündemler oluşturduğunu söyledi.
BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç "Milletimizin derdi, iş derdi, aş derdi ve can derdidir. AKP hükümetinin AB, ABD, IMF ile ilişkiler, ekonomi, eğitim, adalet, devlet yönetimi gibi birçok alanlardaki müflis politikaları sebebiyle, milletimizin iş ve aş derdine, bir de can derdi eklenmiştir" dedi. Koç "1 milyon aile reisi işsiz?güçsüz vaziyettedir. Milyonlarca gencimiz geleceğe umutsuz bakmaktadır, işsizlik ve parasızlık yüzünden hayal dahi kuramamaktadırlar.

~|~

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Koç, iktidar koltuğunu 3 yıldan beri dişe dokunur hiçbir iş yapmadan meşgul eden hükümete, milletimizin, 3 yılın hesabını sormaya başladığı şu süreçte, AKP'nin Anayasal tartışmalarla suni gündemler oluşturduğunu söyledi.
   BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç "Milletimizin derdi, iş derdi, aş derdi ve can derdidir. AKP hükümetinin AB, ABD, IMF ile ilişkiler, ekonomi, eğitim, adalet, devlet yönetimi gibi birçok alanlardaki müflis politikaları sebebiyle, milletimizin iş ve aş derdine, bir de can derdi eklenmiştir" dedi. Koç "1 milyon aile reisi işsiz?güçsüz vaziyettedir. Milyonlarca gencimiz geleceğe umutsuz bakmaktadır, işsizlik ve parasızlık yüzünden hayal dahi kuramamaktadırlar. Esnafın, sanayicinin, çiftçinin, dar gelirlinin derdi parasızlıktır. Zar zor ayakta kalabilen sanayici, esnaf, KOBİ ve sair üretici can çekişiyor, depodaki mallarını nakite çevirmek için zararına satıyor; AKP ise bu iflas ve zararına satışları görmek yerine, enflasyon düşüyor nümayişleri yapıyor. Buna enflasyon düşmesi denmez; piyasadaki para kıtlığı ve üretimdeki yüksek maliyet girdileri sebebiyle mamulün zararına satılması denir. Buna mezardaki sıfır veya eksi enflasyon denir. AKP vekilleri, Bafra ovasını, Çarşamba ovasını, Konya ovasını, Çukurova'yı, Harran'ı görmüyorlar mı, gözlemlemiyorlar mı? Çiftçi ektiğine pişmandır; çünkü mahsul, çiftçinin üretim maliyetini dahi karşılamamaktadır. Gübre, tohum, sulama ve mazottaki yüksek maliyet girdileriyle ekilip biçilen mahsullerin pazarı kalmamıştır, mahsul değerini bulmamaktadır, müşterinin cebi delik cepkeni deliktir; dolayısıyla mahsul, ya çürümeye terkedilmiştir, ya da yok pahasına elden çıkartılmaktadır. Devletin, senyoraj hakkını kullanıp emek ve üretim karşılığında para basması gereken alanda para basmaması yüzünden; bankalar, kredi kartı namıyla faiz yüklü plastik para basıyorlar. İşçi, memur, emekli, esnaf, çiftçi gibi dar gelirli vatandaş, ekmeğini ve peynirini dahi ancak bu kredi kartı denilen yüzde 120 faiz yüklü plastik para ile alabiliyor; 3 yıldan beri neredesiniz, kredi kartı mezarlığında can çekişen ve faiz batağında çırpınan yüzbinleri niye görmüyorsunuz? Yılların birikimiyle son raddeye gelen bu ekonomik çöküşün yanında milletimiz, son birkaç ay içinde can derdine düşmüştür. Terör şehir merkezlerine inmiş, bakanlık kapılarına dayanmıştır. Ülke can pazarına dönmek üzeredir. Milletimizin can ve mal emniyeti ciddi ve yakın tehdit altındadır. Hükümetin, terör karşısındaki çaresizliği, Diyarbakır'daki Aydınlar tiyatrosunda himmet dilenmesiyle ortaya çıkmıştır. Bütün bu kronikleşmiş problemler karşısında çaresi ve çıkış yolu bulunmayan ve 3 yıldan beri dişe dokunur bir adım atamayan AKP hükümeti, Anayasal tartışmalar açarak gündemi saptırmaktadır" şeklinde konuştu.
Vatandaş, tiyatro
değil, can ve mal
emniyeti istiyor
AKP'nin milletimizin gözünü boyamaya çalıştığını belirten BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç "Vatandaş sizden can emniyeti, mal emniyeti, namus emniyeti bekliyor. İş bekliyor, aş bekliyor. Borçların ödenmesini bekliyor. Üretimin artırılmasını, istihdam alanlarının açılmasını, insanca yaşamanın asgari şartlarının oluşturulmasını bekliyor. Bu en temel ve hayati işleri dahi halledemiyorsanız, ne diye koltukları meşgul ediyorsunuz? Ne yaptınız 3 yılda? AKP borazanlığı yapan bazı kartellerin ve yandaş rantçılarınızın dışında, kimin derdine derman oldunuz? Hangi vatandaşın yarasına merhem sürdünüz? Hangi çiftçinin yüzünü güldürdünüz? Hiç birinin. 1 ay sonra okullar açılacak, kış geliyor odun?kömür alınacak; vatandaşın ahvalini hiç hesaba koydunuz mu? Hayır? İşte bu sebeple milletimiz, 3 yıldan beri meşgul ettiğiniz koltukların hesabını bekliyor. Siz ise Anayasal paketlerle hokus?pokus yapmaya çalışıyor, milletimizin gözünü boyamaya kalkışıyorsunuz. Çözümün olmadığı yer her zaman kaosa gebedir, sosyal patlamalara gebedir, teröre gebedir; AKP bu gerçeği görmezlikten gelmektedir. Dolayısıyla AKP, suni gündemlerle milletimize, sadece vakit kaybettirmektedir, kan ve can kaybettirmektedir" şeklinde konuştu.
Hiçbirinin milli bir
çözümü ve yerli
bir duruşu yok
Milli projeleri ve yerli kalkınma modelleri bulunmayan hiçbir partinin bu problemler karşısında asla çözüm olamayacağının artık anlaşıldığını belirten BTP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Koç "Klasik söylemle en sağdan en sola doğru bakınız; BTP'den başka, tüketiciyi kalkındırarak üreticiyi desteleyecek milli projeleri olan yok. BTP'den gayrı, vergi ve zammı geniş halk kitlelerinin omuzlarından kaldıracak projeleri bulunan yok? Keşke olsa. Seçim beyannamesinde ülkeyi şahlandıracak projelerinin kaynaklarını birer birer açıklayan tek parti BTP'dir. BTP'den başka, Sosyal Devlet modeli ile toplumun tüm kesimlerini dengeli kalkındıracak ve sürekli büyümeyi sağlayacak Milli Ekonomi Modeli olan yok. BTP'den başka, devletin 350 milyar doları aşan borç yükünü ödeyecek kaynak ve formülü bulunan yok? Keşke olsa, keşke milletimize nefes aldıracak milli ve reel çözümleri bulunan bir parti olsa. Tek adres kaldı, BTP? BTP, IMF'ci değil, AB veya ABD bağımlısı sair mandacılardan değil; BTP milletimizin ta kendisi, çözümün tek adresi. Bu yüzden vatandaşlarımız 'Bu sefer BTP' demektedirler" şeklinde konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100