07 Aralık 2004 Salı 00:00
AKP, Türkiye'yi Rum'un ve papazın eline teslim etti

BTP MYK üyesi Koç, AKP hükümetinin ABD ve AB'ye bağımlı müflis dış politikasının Türkiye'yi bir papazın ve Rum'un insafına terk ettiğini belirtti

l Bu tam zillet politikasıdır

Bağımsız Türkiye Partisi MYK üyesi Mehmet Emin Koç, AKP'nin omurgasız duruşunun, insanlığın en büyük medeniyetlerinden birinin mirasçısı olan aziz milletimize, Türk tarihinde eşine rastlanmadık bir zilleti yaşattığını söyledi. Koç "AB konusunda gelinen noktaya bakın; AKP'nin ne idüğü belirsiz AB sevdası, Türkiye'yi Rum'un kucağına itti, ekümenik iştahlı papazın insafına terketti. AB ve ABD, sözbirliği etmişcesine, Kıbrıs'ın sahibinin Rumlar olduğunu ilan etmeden, Rumları tanımadan müzakere tarihi hayali kurmayın, diyor. Suriçi İstanbul'da Fener Patriği'ne "Vatikan din devletine benzer bir din devleti kurmak olan" ekümeniklik hakkı tanımadan müzakere tarihi için iştah kabartmayın, diyorlar. Hem AB hem de ABD açık açık bunu söylüyor; buna aykırı davranışları ve söylemleri, size zamanı gelince gösteririz dercesine not düştüklerini hatırlatıyorlar. AKP kurmayları ise, özürler beyan ediyorlar; aman efendim yanlış anlaşıldık, ne derseniz biz varız diyorlar. Bu, tam bir zillet politikasıdır" şeklinde konuştu. ~|~ Bağımsız Türkiye Partisi MYK üyesi Mehmet Emin Koç, AKP'nin omurgasız duruşunun, insanlığın en büyük medeniyetlerinden birinin mirasçısı olan aziz milletimize, Türk tarihinde eşine rastlanmadık bir zilleti yaşattığını söyledi. Koç "AB konusunda gelinen noktaya bakın; AKP'nin ne idüğü belirsiz AB sevdası, Türkiye'yi Rum'un kucağına itti, ekümenik iştahlı papazın insafına terketti. AB ve ABD, sözbirliği etmişcesine, Kıbrıs'ın sahibinin Rumlar olduğunu ilan etmeden, Rumları tanımadan müzakere tarihi hayali kurmayın, diyor. Suriçi İstanbul'da Fener Patriği'ne "Vatikan din devletine benzer bir din devleti kurmak olan" ekümeniklik hakkı tanımadan müzakere tarihi için iştah kabartmayın, diyorlar. Hem AB hem de ABD açık açık bunu söylüyor; buna aykırı davranışları ve söylemleri, size zamanı gelince gösteririz dercesine not düştüklerini hatırlatıyorlar. AKP kurmayları ise, özürler beyan ediyorlar; aman efendim yanlış anlaşıldık, ne derseniz biz varız diyorlar. Bu, tam bir zillet politikasıdır" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin çıkış yolunun bulunduğunu belirten BTP MYK üyesi Koç, "Hiç kimse AB zilletine, batırdığı ekonomiyi ve kabarttığı borç yükümüzü bahane ederek, ne yapalım başka çıkış yolu yok, aykırı düşersek ekonomimiz tam çöker fobisiyle milletimizi korkutmasın. Hiç kimse, borçla ve ekonomik iflasla korkutarak tarihin en şanlı milletini papazın ve Rumun kucağına itmesin. Hiç kimse Haçlı oyunu oynayarak milletimizi zillete sürüklemesin. Borçları ödemenin de yolları var, ekonomimizi kalkındırmanın da yolları var; BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, yıllardan beri bu kurtuluş yollarını ve çözüm formüllerini anlatıyor. Hem bu aziz millet, izzet ve bağımsızlığı uğruna canlarını feda etmiş, varıyla?yoğuyla seferber olmuştur da tarihte böylesi bir zilleti yaşamamıştır. Çünkü,zilletle izzet bulunmaz" dedi.

Türkiye izole ediliyor

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye'yi ziyaretine de değinen BTP MYK üyesi Koç "AKP kurmayları, inşaallah İran ziyaretinde olduğu gibi, Amerikan misyon elemanları pozisyonunda Putin'e mesaj vermeye kalkışmazlar. İran'da bu Amerikancı tavrı sergilediler, Amerikan ağzı kullandılar; neticede olgunlaşmış ticari anlaşmalarımızdan bir tanesini dahi imzalayamadan elleri boş döndüler. Şimdi de Bakan Abdullah Gül, aynı Amerikan ağzını kullanmaya devam ederek bölgemizin silahlardan arındırılmasını mırıldanmaktadır. AKP'nin bu söylemi, Irak'ın işgalinden sonra bir başka vahim gidişatın habercisidir. Çünkü ABD, maalesef bir yandan AB ve azınlık tezgahında bölünüp parçalanmaya tabi tutulan Türkiye'nin ahvalinden istifade etmeye kalkışırken, diğer yandan da bölgemizdeki devletlerle karşı karşıya getirerek izole etmektedir. AKP hükümeti, bütün bu olup bitenlere rağmen, kendi bölgemizde ve topraklarımızda gözü olan işgalcilerle işbirlikçilikten vazgeçmiyor. AKP bu omurgasız duruşundan derhal vazgeçmelidir" dedi.

Türkiye'nin tarihi, kültürel, ekonomik ve medeniyet potansiyelini artık devreye koyması gerektiğine dikkat çeken BTP MYK üyesi Koç, "BTP'nin ısrarla savunduğu ve projelendirdiği gibi, Türkiye, kendi bölgesinde ve topraklarında gözü olmayan devletlerle yeni işbirliği alanları oluşturmalı, alternatif birlikteliklerin altyapı hazırlıklarını başlatmalıdır. Dünya, Haçlı AB'den ve işgalci ABD'den ibaret değildir. Türkiye'nin böylesi onurlu bir duruşu, er veya geç ABD'yi ve AB'yi de insanlık çizgisine çekecektir" şeklinde konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137