03 Aralık 2014 Çarşamba 00:03
Amacımız sesimizi herkese ulaştırmak

Yeni Mesaj Gazetesi tarafından düzenlenen “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehli Beyt” konulu panel serisinin bir ayağı da Çorum’da düzenlendi. Gazetemizin yazarlarından Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, gazeteci yazar Dr. İbrahim Mumcuoğlu, hukukçu yazar Av. Yücel Parlak ve hukukçu yazar Av. Mustafa Pak’ın konuşmacı olarak katıldığı programda panelin sunuculuğunu Emekli Albay Ahmet Kurt yaptı.

Panelde ilk konuşmayı yapan Dr. İbrahim Mumcuoğlu, “Ehl-i Beyt’e Karşı Türetilen Bid’at Akımlar ve Nakşibendîlik” sunumu ile panele katılan vatandaşları; tarih boyunca Ehl-i Beyt sevdalılarına yapılan haksızlıklar, işkenceler, zulümler ve dine sokulan fitneler hakkında bilgilendirdi. Nakşibendîliğin, İngilizlerin Müslümanlar üzerindeki oyunlarından sadece biri olduğunu vurgulayan Mumcuoğlu, Nakşilik ekolündeki sessiz zikir metodunun İslam’da yeri olmadığını söyledi. Mumcuoğlu konuşmasının devamında Gazi Mustafa Kemal’in günümüz insanlarına çok yanlış tanıtıldığını ve Atatürk’ün şeceresinin Osmanlı arşiv belgeleriyle ispatlı olarak anne ve babasının seyid soyundan olduğunun belgelerini gösterdi. 

Hukukçu yazar Av. Mustafa Pak ise konuşmasında; birlik ve kardeşlik konusunu anlattı, Türk milletinin Ehli-i Beyt imamları kanalıyla İslam’la buluştuğunu ifade eden pak, Anadolu coğrafyasının Hacı Bektaşi Veli ve kadrosu tarafından İslamlaştırıldığını, Anadolu’da Türklerle birlikte onlarca etnik yapının İslamlaşarak Türkleştiğini, Anadolu’daki halkın Müslüman Türk kimliği altında tek millet yapıldığını vurguladı. 

Hukukçu Yazar Yücel Parlak Ehl-i Beyt ‘i anlattığı konuşmasında;  Veda Haccı ve Gadir-i Hum’da Allah’ın emriyle imametin Hz Ali ye verilişini ve burada 120 bin sahabenin ona biat ettiğini söyledi. Ehl-i Beyt hakkında Kur’an’da geçen ayetlerin ve hadislerin anlatıldığı konuşmada Ehl-i Beyt’in Nuh’un gemisi olduğunu, Müslümanların ancak Ehl-i Beyt’e sarılarak kurtulabileceğini, Ehl-i Beyt-i sevmenin farz olduğunu ifade etti. Ayrıca konuşmasında Müslüman’ın kanını dökenin, kanının dökülmesine katkıda bulunanın ebedi cehennemlik olduğunu ifadeyle bu konudaki ayet ve hadisleri nakletti.

Medeniyetler İttifakı İslam’a karşı bir projedir

Panelin son konuşmasını yapan yazarımız Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi; Büyük Ortadoğu Projesi ve Medeniyetler İttifakının İslam dünyasına karşı geliştirilen birer proje olduğunu söyledi. Kepekçi şöyle konuştu: “Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın kadrosu karış karış Anadolu’nun her tarafını gezerek bu programları icra ediyor. Ülkemizin ve içinde bulunduğumuz coğrafyanın sıkıntılarının aşılması için sizlerle düşüncelerini paylaşmak ve hem kendimiz hem de geleceğimiz için bir çıkış yolu aramak üzere seferber olduk. Aslında adres belli. Hepimizin sevdiği, baş tacı ettiği Ehl-i Beyt gemisidir. Allah o gemiden bizi ayırmasın.” 

Kepekçi ayrıca AKP’nin, Ehl-i Beyt’i insanlara bilinçli olarak yanlış bir şekilde anlatmasını sert bir dille eleştirdi. AKP’nin “Allah katında yegâne din İslam’dır” ayetini bir tarafa koyduğunu söyleyen Kepekçi, Okul sıralarında çocuklarımıza din dersinde İncil ve Tevrat’tan öğütler anlatılmasının da yanlış olduğunu belirtti. Çocuklarımızın dini eğitiminde Kur’an’ın ve Ehl-i Beyt’in öğretilmesinin yeteceğini sözlerine ekleyen Kepekçi, dinlerin harmanlanmasının da yanlış olduğunun altını çizdi. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.