10 Şubat 2015 Salı 00:07
Anamur’a Ehl-i Beyt güneşi doğdu

YENİ MESAJ / MERSİN

Gazetemiz tarafından düzenlenen “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” paneli Mersin’in Anamur ilçesinde gerçekleştirildi. İlgiyle izlenen panelde işadamı İsmail Çetin, iktisatçı Sani Ak ve araştırmacı Ramiz Akın birer konuşma yaptı. Yeni Mesaj Gazetesi Mersin Temsilcisi Duran Çetin, panelin açılış konuşmasında; tek kurtuluş yolumuzun Ehl-i Beyt olduğunu ayet ve hadislerle ortaya koyan, toplumumuzu gerçeklerle yüzleştiren, bizleri aydınlatan Prof. Dr. Haydar Baş’ı; Yeni Mesaj gazetesinden, Meltem TV'den ve Mesaj TV'den takip etmemizi tavsiye etti.

Velayetin başı İmam Ali, sonu İmam Mehdi’dir

Panelde ilk sözü alan Sayın Çetin oldu. "İslam’ın özü Ehl-i Beyt’tir. Ehl-i Beyt yolundan giden kurtulur” diyen Çetin, “İmam Ali Velayetin başıdır. İmam Mehdi sonudur. Baştan da sondan da Tevhidin merkezi Ehl-i Beyt’tir. Hüseyin Efendimiz İslam'ın ve Müslümanlığın geleceği adına canını feda etmiştir" ifadelerini kullandı. Katılımcıları Ehl-i Beyt'in manevi atmosferine çekmeye çalışan Çetin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ehl-i Beyt Kur'an'da Allah'ın kendilerini her türlü kirden arıttığını beyan ettiği tertemiz bir ailedir. Bu aile hususen, Peygamber Efendimiz, imam Ali, Fatıma annemiz, İmam Hasan ve Hüseyin'dir. Peygamberlik yolu Hz. Muhammed (a.s) ile sona ermiştir. İmam Ali Efendimiz ve O'nun evlatları ile kıyamete kadar devam edecek olan velayet yolu başlamıştır. Sünni mezhep imamlarımız olan İmam-ı Azam ve imam-ı Şafi efendilerimiz, imametin Ali efendimize ait olduğunu net bir şekilde ifade etmişlerdir."

Tevhidin Merkezinin Ehl-i Beyt olduğu gerçeğini ayet ve hadislerle Prof. Dr. Haydar Baş ortaya koymuştur diyen Çetin; "Ehl-i Beyt Tevhidin Merkezidir diyen Haydar Baş Bey’dir. Ayet ve hadislerle Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt olduğu gerçeğini ortaya koymuştur. Alevi ve Sünni, Ehl-i Beyt çatısı altında birdir, beraberdir diyen Prof. Haydar Baş ‘her iki dünya da Ehl-i Beyt etrafında akaidini ve İslam şartlarını yaşamalıdır’ demektedir" şeklinde konuştu.

Bid’at akımlar Ehl-i Beyt’i sevenleri sevmez

Ehl-i Beyt’e karşı türetilen bid'at akımlar konusunda konuşan Sani Ak ise, ayet ve hadislerle tek hidayet yolu olduğu sabit olan Ehl-i Beyt yoluna karşı ortaya çıkan bid'at akımların, Allah Resulü'nün Ehl-i Beyt’ine hakaret etmeyi hutbelerin bir rüknü haline getiren Emevi zihniyetinin devamı niteliğinde olduğunu söyledi.

Bu zihniyetin, Ehl-i Beyt’i sevmeyi bir suç kabul ederek, Ehl-i Beyt soyundan gelenleri ve Onları sevenleri katlettiklerini ifade eden Ak, Bu tür bid’at akımların, Ehl-i Beyt yolu mensuplarını iman dairesi dışına çıkararak onların canlarını almayı cihat sayan fetvalar verdiklerini belirtti.

MEM'de devlet babadır

Son konuşmacı Ramiz Akın da, Prof. Dr. Haydar Baş'a ait Milli Ekonomi Modelini izleyicilere ayrıntılı bir şekilde anlattı.
Akın, Prof. Dr. Haydar Baş’ın Rusya Duması’ndaki Milli Ekonomi Modeli sunumu ile kapitalizmi tarihe gömdüğünü ifade etti. Bu modelin milletimizle ve inancımızla iç içe uyumlu olduğuna işaret eden Akın, şunları söyledi: “Bu model üçayak üzerine oturur. Adil bölüşüm, tam istihdam ve sürekli büyüme. Bu modelde devlet babadır. Vatandaşından alan el değil, veren eldir. Herkese vatandaşlık maaşı bu modelin temel taşıdır. Vatandaşın ve devletin para ihtiyacının bugün olduğu gibi yabancılardan borç alarak değil, merkez bankamızda, alın terimizin karşılığı olarak basılacak Türk Lirası ile karşılanacak. Her girişimci vatandaş paraya faizsiz olarak rahatlıkla ulaşabilecektir. Bu modelde herkesin iş garantisi olacak. Vatandaşın harcama kabiliyeti arttırılacak. Piyasadaki döngüden dolayı hem devlet hem de vatandaş kazanacaktır. Bunun sonucu sürekli büyüme temin edilecektir. Sosyal devlet yapısına kavuşulacak. Vatandaşın eğitim, sağlık, barınma, ısınma ve evlenme gibi ihtiyaçları devlet garantisinde olacak. Bugün Rusya başta olmak üzere bu model insanlığın huzurunu sağlamaya başlamıştır. Milletimizin ayıkarak kaynakları yabancıya değil de, devlet-millet ortaklığı ile işletmeye açacak bu modeli iktidara taşıması gerekir.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137