02 Ocak 2012 Pazartesi 00:00
ARAP BAHARI kapımıza dayandı
"Arap Baharı, Türkiye'nin kapısına dayandı" diyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Erimhan, "35 kişinin öldüğü olay, 2012'yi ayrışmanın temellerinin atıldığı yıl olarak selamlamıştır. Bu gündemden kurtulmanın tek yolu yabancıların arabasından inmektir" dedi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Hukukçu Ahmet Erimhan'dan çarpıcı bir açıklama geldi. Söz konusu açıklamasında, "2011 yılının bittiği son 3 günde Uludere'de meydana gelen elim olay, 2012'de Türkiye'ye nasıl bir tezgâh kurulacağının ve ülke gündeminin nasıl şekillendirileceğinin ipuçlarını vermektedir" diyen Erimhan, "Anlaşılıyor ki başta Anayasa tartışmaları olmak üzere milletimizin ayrıştırıldığı sürece "devlet halkını bombalıyor" manşetleri malzeme olacak ve bölünmenin adı konulacaktır. O açıdan 35 kişinin ölümü basit olmadığı gibi, bu olaydan çıkarılacak sonuçlar da basit olmayacaktır" dedi. BTP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan şöyle konuştu: "35 kişinin öldüğü olayın yabancı basında yer alış şekli son derece önemlidir. Hükümet yabancı kaynaklar da Esad'laşmak ile suçlanmıştır. Yapılan onca ikaza kulak tıkayarak Suriye'de ki olaylara İsrail'in gözlüğünden bakan hükümet şimdi Esad'ı suçlayan iddialar ile karşı karşıyadır. Başkalarına nizâmât vermeye kalkan Başbakan ve Dışişleri Bakanı şimdi nasıl bir yanılma içinde olduğunu anlayacaklardır. Başbakan henüz farkına varmadı ama "hiçbir devlet halkını bombalamaz" derken, aslında Beşar Esad'ı aklamış olmakta ama bu kez de kendisini karalamaktadır. "Tanklarla yürüyen muhalefet nasıl bir muhalefettir" temel sorusunu sormadan "Esad halkını bombalıyor bu zalimliktir" diyen Başbakan, şimdi aynı sonuçla karşı karşıyadır. Esadlaşma süreci Erdoğanlaşma olarak algılanmaktadır.

Suriye politikası çöktü
"Başbakan'ın "hiçbir devlet halkını bombalamaz" mesajı ile birlikte hükümetin Suriye politikası çökmüş ama Türkiye'nin önüne de ağır bir fatura çıkmıştır" diyen Erimhan şunları söyledi: "Çelişkiler yumağı hükümet başkalarının gözüne girme yarışı nedeni ile halkını bombalayan devlet görüntüsü vermiştir. Şu saatten sonra Suriye'de yaşananları Türkiye'de görmek sürpriz olmayacaktır. Yazık ki bunun alt yapısını hükümet oluşturmuştur. Faturasını ise Kürt ve Türk vatandaşlarımız hep birlikte olmak üzere Millet olarak ödeyeceğiz. Senaryosunu bizim yazmadığımız bir oyun ile karşı karşıyayız. Hata, yanlışlık, dikkatsizlik, oyuna gelme, ihmal ya da kasıt ya da ölenler kaçakçı, ya da sayıları çok fazla terörist gibi algılanması normal? Bunlar sonucu değiştirecek gibi gözükmüyor. Kurt kuzuyu yemeyi kafaya koymuştur. Ağzınızla kuş da tutsanız hedef bellidir. Mesele ülkenin camdan bir fanus haline getirilmiş olmasıdır. 10 yıldan bu yana ülkede birliği artıracak hiçbir adım atılmazken ayrılık körüklenmiştir. Uluslararası düzene direnecek kurumlar tu kaka edilmiş, yöneticileri vasıtası ile yanlışa sürüklenerek ya da öyle gösterilerek sonuçta tasfiye edilmişlerdir. 1000 yıllık gelenek bozulmuş kurumlar, sistem, iktidar, muhalefet, aydın, matbuat büyük oranda teslim alınmıştır.

Hükümet şimdi ne yapacak?
Arap Baharı'nın Türkiye'nin kapısına dayandığını söyleyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erimhan şunları söyledi: "Şimdi doğruyu söyleseniz bile nafiledir. Çünkü hükümeti yanlışa sürükleyenler önünüze tüm sıcaklığı ile yaptığınız icraatları koyacaklardır. Arap Baharı'nın sonuna kadar destekleyicisi hükümet o bahar sınırlarımızdan içeri girince "hayır bu bahar değil, kış'tır" diyebilecek midir? Bunu söylemeye gerçekte niyeti var mıdır onu da bilemiyoruz ama sonuç Ülkemizin 2012'ye Arap Baharı'nın mücavir alanında girdiği gerçeğidir. 35 kişinin öldüğü olay, 2012'yi bir ayrışma ve bu ayrışmanın Anayasal temellerinin atıldığı yıl olarak selamlamıştır. Bu gündemden kurtulmanın tek yolu yabancıların ve millete yabancı ekonomik ve sosyal politikaların yüklendiği arabadan inmekten geçmektedir. Yabancı dostluğunun iktidar sağlayacağı zaman ve alan tükenmiştir. Şimdi dönem sizi kendi ellerinizle boğdurma aşamasıdır? Yabancılarla kurulan dostluk ve bu dostluklardan devşirilen iktidar dönemi tükenmiştir. Geriye kalan tek şey ve çözüm Milli Ekonomi, Milli Kültür ve Milli Siyasettir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137