19 Mart 2015 Perşembe 00:06
Asıl saldırı millete

YENİ MESAJ / İSTANBUL

İstanbul İcmal Gençlik Derneği, Güngören’de “Geleceğin Türkiye’si, Türkiye’nin Geleceği” konulu panel düzenledi. Panelde araştırmacı Abdulkadir Baş, Osman Bedir Bektaş, Ahmet Haydar Özdoğan ve Furkan Kaya birer konuşma yaptı.

“Geçmişte başlatılan ve bugün şiddetle yürütülen Atatürk'e yönelik saldırıların hedefi Gazi'nin şahsı değil, Gazi'nin şahsında milletin ta kendisidir” diyen araştırmacı Abdulkadir Baş, Atatürk'ün anne ve babasına bile ağza alınmayacak ifadelerle saldıran bugünün cübbeli ve feslilerinin, milli mücadele döneminde Türk milletini İngiliz ve Amerikan mandasına sokmaya çalışan iradeyle aynı safta olduklarını söyledi. 

Baş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yunan askerine ateş etmeyin onlar bizim dostumuzdur, sizin asıl düşmanınız Mustafa Kemal ve kadrosudur diyerek katline fetvalar üreten dönemin hacı ve hocası gözüken vatan hainleri bugün de yine aynı konumlara ne yazık ki gelebilmiştir.

Atatürk'ün ifadelerine baktığımızda İslam'a çok değer verdiğini, ülkemizin gerilemesini İslam'a giren bidat akımlara bağladığını ve bu bidatları yok ettiğimizde Türk milletinin hak ettiği konuma gelebileceğini ifade ettiğini açıkça görebiliyoruz. Gerçek Atatürk'ü bizlere tanıtan ve bizleri onun izinde hareket ettiren Üstadım Prof. Dr. Haydar Baş Hocama saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum.”

Kur’an’ı muhafaza eden Ehl-i Beyt’tir

Diğer konuşmacı Osman Bedri Bektaş da, “Resulullah'ın canlı Kur'an’ı olan Ehl-i Beyt'i, Resulullah'tan sonra Kur'an-ı korumuş muhafaza etmiş, yaşamış ve yaşatmıştır. Yüce Allah Kur'an’ı, Resulullah'ın pak nesline emanet etmiştir. O pak, tertemiz nesil olmasaydı, bugün bizlerin Hıristiyan veya Yahudilerden hiçbir farkımız olmayacaktı. Bunu açıkça görebilmeliyiz. Bizler Türk milleti olarak, dinimizi Ehl-i Beyt'in eliyle öğrenmiş, Onların aşkıyla bu dini gönüllerimize nakşetmiş ve nesillerimize emanet etmiş bir milletiz. Bu sebeptendir ki Hıristiyan batı coğrafyası geçmişte kılıçla, topla ve tüfekle sürekli olarak bize saldırmış fakat hiçbir şekilde başarılı olamamıştır. İşte Batı bugün Türk milletinin inancına, kültürüne ve öz benliğine saldırarak yenmeyi düşünmekte ve bu aziz millete karşı büyük bir mücadele vermektedir. 

Cenabı Hakk'a şükürler olsun ki, Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızla bu gerçekleri gördük ve Ehlibeyt gemisine bindik, şimdi ise vazifemiz dışarıdaki insanları bu gemiye bindirmektir. Hocamızın da ifadesiyle;  "Çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız ve yine çalışacağız bu milleti biz kurtaracağız" dedi.

Ülkemiz parçalanmaya sürükleniyor

Bir diğer konuşmacı da Ahmet Haydar Özdoğan’dı. AKP’nin icraatlarından bahseden Özdoğan, şöyle konuştu: “Nerden tutulsa tutarsızlık olarak ifade edeceğimiz AK partisi iktidarı son olarak ülkemizi parçalanmaya sürüklemektedir. Laz Kürt’e, Kürt Türk’e, Türk Çerkez’e, Şii Sünni’ye; yani kardeş kardeşe düşman edildi. Bu iç karartıcı karanlık tablodan kurtulmanın tek reçetesi dünyanın akıl danışmadan hareket etmediği Prof. Dr. Haydar Baş’ın modelidir. Fakirliğin suç olacağı, Müslüman kanının gözyaşının duracağı; güneşin farklı doğacağı günler için Haydar Hoca’nın yanında olmamız şarttır.”

MEM, Kur’an’dan besleniyor

Son olarak sözü Furkan Kaya aldı. “Bugün iktisat, sınırlı kaynaklarla sınırsız insan ihtiyaçlarını karşılama ilmi olarak tanımlanmaktadır” diyen Kaya, “İktisadın bu tanımından yola çıkarak inşa edilen ekonomi modelleri, gelişmekte olan ülkelerin kaynaklarını sömürmesinden başka bir çözüm sunamamıştır. Dünya’da savaşların başlamasına sebep olan bu iktisat modelleri hiçbir zaman Dünya geneline eşit paylaşım getiremeyecektir” ifadelerini kullandı. 

Kaya, konuşmasını şöyle bitirdi: “Fakat Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Ekonomi Modeli’nde üretimin her zaman tüketimden büyük olduğunu dile getirerek asıl odaklanılması gereken noktanın tüketim olduğuna vurgu yapmıştır. Bir binanın temelleri yanlış zemin üzerine oturtulursa yıkılması kaçınılmazdır. Ekonomi bu yönüyle bina inşa etmeye benzer. Bir tarafta sömürü mantığına dayanılarak ortaya konulmuş, temelinden yanlış olan iktisat modelleri, bir tarafta temellerini Kur’an ayetlerine dayandıran Milli Ekonomi Modeli…”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137