26 Haziran 2014 Perşembe 00:07
Ayete ve sünnete ters düşen her görüş batıldır
ORHAN DEDE / İSTANBUL
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Meltem Medya Grup kanallarında kurmay kadrosuyla birlikte katıldığı programda çarpıcı açıklamalar yaptı. “Bizi üzen şey biz derdimizi görüşümüzü Türk milletine anlatamadık” diyen Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: “Bunun da asıl nedeni ülkemizde bugüne kadar hâkim olarak görülen İslam zihniyetidir. Bu zihniyetin İslam’la uzaktan yakından alakası yoktur. Gelsinler her yerde, her televizyonda nerede isterlerse istesinler, biz bunları noktasına virgülüne kadar anlatalım. Sakalın, cübbenin, şalvarın adına Müslümanlık dediler, Müslümanlığın manasını yok ettiler. Hain bunlar yahu. Bunlar kim, İslam kim, kurban kestim bunları İslam’a. Sünnet diyorsun, ‘misvakla dişlerini fırçalamak sünnet’ diyorlar. Koskocaman İslam’ın uygulanışıdır sünnet. İslam’ın uygulanmasının adı, sünnettir. Sünnetin adı da farzdır. Sen kimsin yahu? Ama Hocam, misvak kullanmak sünnet değil mi? O milyarda birdir. Sen milyarı inkâr ediyorsun sonra da ‘misvak sünnettir’ diyorsun. E ben o sünneti misvakla yapmam, fırçayla yaparım. Efendim o daha efdaldir, ayrı konu. Mesele burada dişlerini temizlemendir. Ağzını bir defa yıkamazsın, misvakı bir defa sürdün, temizlendin öyle mi?”

Bu büyük bir vahşet

Müslümanları yanlışa yönlendiren fitnecilere tepki gösteren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle konuştu: “Zamanında camiyi tutmuşlar, sokakları tutmuşlar, ‘Hoca kim? diyorsun filancıyı gösteriyorlar. Müslüman kim? diye soruyorsun yine filancıyı gösteriyorlar. Okudun, amel ettin, nereye bakacaksın? Kuran-ı Kerim’e ve Cenabı Peygamber Efendimizin sünnetine, hadislerine. Var mı burada? Yok. Nereden çıkartıyorsun bunu? Soruyorum bana Kuran’dan Sünnilik hakkında delil olarak bir ayet gösterin. Bir tane iki tane istemiyorum. Sen bir ayet gösteremiyorsun hak oluyorsun, Şiilik hakkında yani İmamı Ali ve Ehl-i Beyt’i anmak, sevmek ve tutmak hakkında onlarca ayet var, bu batıl oluyor! Bu kadar büyük vahşet olabilir mi?” 

İngilizler hem mezhep hem de bir tarikat kurdu

İngilizlerin İslam coğrafyasından Vahhabilik diye bir mezhep ve bir de tarikat kurduklarına dikkatleri çeken BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş sözlerini söyle sürdürdü: “Arkadaşlar böyle bir toplumda ön kabuller vardır. İlim yok, mantık yok, medeniyet yok, kültür yok ve hatta yanlış anlamayın din bile yok. Ne dini var? Kafasında uydurduğu din, ona yutturulan din var. Bakın İngilizler bir mezhep icat etti, bir tane de tarikat icat etti. Bu tarikatı Emre Polat ve Mehmet Emin Koç kardeşlerim yeni yazdıkları bir kitapta delilleriyle ortaya koydular. Hodri meydan okusunlar, ortaya çıksınlar. Biri de Vahhabilik, Abdülvahhap ile İngilizler bir mezhep kurdular. Bu iki yolla İslam dünyasını kana buladılar.” 

İslam’ın anayasası Kur’an ve Peygamber’dir

“Ayete, sünnete ve hadise ters düşen her görüş batıldır” diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: “Öyle bir vahşet var, öyle bir gaflet var ki, bir tanesi hainlik yapıyor ve fetva veriyor, ‘Osmanlı bu Şiileri toptan kesseydi’ diyor. Haydi, hodri meydan gel, ben sana Şiiliğin hak olduğunu ayet ve hadislerle ispat edeceğim, var mısın? Allah (cc) Nisa suresinde ‘Kim bir mümini kasten öldürürse, onun cezası, içinde ebediyen kalacağı cehennemdir’ buyuruyor, bitmiştir. Kuran’ın beyanına ters düşüyorsun. Bu ayete ters düşeni Allah affeder mi? Ama Fatih’in Kanunnamesi diyorlar, Ayetin hükmü ortadayken Fatih kim oluyor? Ayete, sünnete, hadislere ters düşen her görüş batıldır. Efendim icma var, ama ayete ters düşmeyecek, Peygambere ters düşmeyecek. Düştüğü zaman bu biter. Anayasaya ters kanun, olabilir mi? İslam’ın anayasası Kuran ve Peygamber’dir. Sen diyorsun ki ben kanun çıkartıyorum, oğlum böyle bir kanun olmaz. Hukuk mantığı bunun temelini araştırır. Senin dediğin bu konu anayasanın şu maddesine göre yanlış, bitti. Yani çıkan kanunun hukuki olması için anayasaya uyması lazımdır.” 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137