09 Nisan 2015 Perşembe 00:08
Bağımsız Türkiye’nin kadrosu

YENİ MESAJ/ANKARA

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri sürecinde yoğun bir müracaat ile karşılaşan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) önceki gün 81 ili kapsayan 550 milletvekili adayını Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) bildirdi. 

BTP’ye yüzde 30’u bayan olmak üzere milletvekili adayı olmak için 2170 kişi başvurdu. Parti, tüm illerden ve seçim bölgelerinden müracaat aldı. Aday değerlendirmeye ilişkin yapılan işlemler konusunda bilgi veren BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, “Teşkilatlarla birlikte listeleri hazırladık. Teşkilatın temayülleri doğrultusunda sıralama yaptık” dedi.

Mükemmel kadro

BTP’nin yüzde 52’si üniversite, yüzde 48’i orta ve lise tahsilli adaylardan oluşuyor. Bayan aday sayısı 106...  Bir başka ifadeyle adayların yaklaşık yüzde 20’si bayan... BTP’nin değişik meslek gruplarından (akademisyenler, mühendis, avukat, doktor, iş adamı, emekli, işçi, sendikacı, eğitimci) çok sayıda adayı bulunuyor. Buna göre BTP’nin adaylarından 11’i avukat, 11’i doktor, 38’i mühendis, 50’si iş adamı... Bunun yanı sıra çok sayıda mimar, eğitimci, gazeteci, emekli asker partinin aday listesinde yer buldu. 

Genel Başkan Prof. Dr. Baş, İstanbul’dan aday

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, teşkilatın önerisi üzerine ve kendisinin de rızası alınarak İstanbul 3. Bölge 1. sıradan aday oldu. Genel Başkan Yardımcısı, Anayasa Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Ali Ünal Emiroğlu İstanbul 2. Bölge 1. sıra; Genel Başkan Yardımcısı, Makine Mühendisi Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu Gaziantep 1. sıra; Genel Başkan Yardımcısı, Orman Mühendisi Ömer Saraçoğlu Hatay 1. sıra; Genel Başkan Yardımcısı Atom Mühendisi Prof. Dr. Ata Selçuk Ankara 1. Bölge 1. sıradan aday oldu. 

Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi Ankara 2. Bölge 1. sıra, Genel Başkan Yardımcısı M. Fuat Şengül İstanbul 1. Bölge 1. sıra, Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Başkanı Seçil Mumcuoğlu Aydın 1. sıra adayı oldu. 

Vatandaş çok iyi düşünmeli

BTP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada 7 Haziran 2015 seçimleri için vatandaşlarımızın çok iyi düşünmesi gerektiğine işaret edilerek, şu başlıklar öne çıkarıldı: “Ülke bir anda elimizden çıkabilir. Seçmenlerin hassasiyetle davranmaları şart, bu şansı iyi kullanalım. Bu şans bir daha ele geçmez. Dünyada tek ekonomi tezi sahibi olan lider, Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Rusya ve BRICS ülkeleri bu tezi uygulamaya başladı. Dünyanın ekonomik, siyasi dengeleri onların lehine kuruluyor. Uluslararası 9 adet MEM Kongresi yapıldı. Katılımcı akademisyenlerden bazılarının görüşleri şunlardır: 

Prof. Dr. Lebedev (Dünyaca Ünlü İktisat Matematikçisi): Bu tezde gizli kodlar var. Her incelemede yeni şeyler öğreniyorum. Dünyanın bu teze ihtiyacı var. 

Prof. Dr. Korotkov (Putin’in danışmanı ve sözcüsü): Sosyal adaleti, adil paylaşımı, sosyal hakları sunacak, harcama yapan kesime tüketim imkanı tanıyacak bu modeli Rusya olarak uygulayacağız.

Prof. Dr. Lisiçkin (Rus Parlamenter ve İktisatçı): Sayın Baş, beraber Sibirya’ya geçelim, lütfen burası hakkında bize projeler üretin, size ihtiyacımız var. MEM tamamen çözümdür, bu tezin Rus Parlamentosu DUMA’da görüşülmesi tarihi bir olaydır.

BTP, Milli Ekonomi Modelini (MEM) parti programına almış tek siyasi harekettir. Ancak dünyaya mal olmuş, uygulama alanı bulmuş, Rusya ve BRİCS ülkelerinde milli paraların kullanımı düşüncesi hayata geçmiş olmasına rağmen, medya ve siyasiler bilinçli bir karartma uygulamakta ve MEM’i, Prof. Dr. Haydar Baş’ı örtmektedir. Halkımız bunu iyi bilsin.” 

İttifak arayışları oldu 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Merkezi, 7 Haziran Genel Seçimleri öncesinde ittifak arayışları olduğuna işaret ederek, bu konudaki gelişmeleri şu ifadelerle kamuoyunun bilgisine aktardı: 

“* Özellikle Alevi-Bektaşi tabandan gelen beraber olun talepleri, bir yılı aşkın zamandır ısrarla seslendirildi. 1500 panelistle, haftada 250-300 panel olmak üzere bir seneye yakın sahadayız. Köyde, kasabada, kentte herkes Alevi-Sünni ayrımcılığı ve gerginliği üzerindeki oyunu ancak beraberlikle engelleyebiliriz, dediler. Bu milletin birlik ve beraberliği için ve tabandan gelen istek üzerine gittik, Sayın Kılıçdaroğlu ile görüştük. Önce olumlu kanaatlerini belirttiler. İki gün beklettiler, sonra olmuyor, dediler.

* Aylardan beri Twitter hesabı üzerinden Haydar Baş ile beraber olmalıyız mesajı verdiler.

* “Alevi-Bektaşi kanaat önderleri ve insanlar ve de biz beraber olalım” dememize rağmen, Sayın Kılıçdaroğlu, böyle bir olumsuz yolu tercih etti. Sayın Kılıçdaroğlu’nu da anlamış değiliz. Alevi vatandaşlarımızın ve CHP tabanının yoğun talebine de sırtını döndü. 

* Kimlerin tesirinde kalarak, müspet giderken menfiye döndü, anlamış değiliz. MYK’dan tüm yetkiyi aldığı halde böyle bir karar verdiğini, Alevi vatandaşlarımızın ve tabanın bilmesi lazım diye düşünüyoruz.

* Biz vatandaşlarımızın sözcülüğünü siyaseten yapıyoruz. Bunu açıklamak zorundayız. 

* Alevi vatandaşlarımızın yeri burasıdır, Bağımsız Türkiye saflarıdır. Son yıllarda Alevi-Sünni çatışması ve ayrımı üzerinden siyaset üretenler var. Seçim süreci ile de bu gerginlik tırmandırılıyor. Burada Genel Başkanımızın Alevi-Sünni kardeşliği ve Ehl-i Beyt merkezli çalışmaları gözler önündedir.

* Sayın Kılıçdaroğlu, Genel Başkanımıza ait projeleri seslendirdi. Noter tasdikli taahhütnamelerde bulundu. Halbuki bunu ilk uygulayan 2007’de noter tasdikli taahhütnameleri halka arz eden Genel Başkanımız olmuştur.

* Birden ne olduysa, oldu. Tabanın makul ve yoğun talepleri görmezlikten gelindi. Tabii ki bunun siyasi sonuçlarına kendileri ve partileri katlanmak zorunda kalacaklar.

* Alevi vatandaşlarımıza özellikle bu hususu duyuruyorum. Onların yeri BTP saflarıdır, Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in yanıdır.

* 550 vekil adayımızla milletimizin huzuruna çıkıyoruz. Donanımlı bir kadromuz var.

* Çözümü, ekonomi tezi olan tek siyasi hareketiz. Milliyiz, yerliyiz, çözümün adresiyiz.

* Milletimiz bu şansı iyi değerlendirsin, diyoruz.” 

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Aday Listesi İçin Aşağıdaki Linki Tıklayabilirsiniz: 

 http://www.btp.org.tr/_uploads/ADAY_LISTE_2015.pdf

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.