21 Şubat 2015 Cumartesi 00:03
Başkent’te ‘Ehl-i Beyt’ coşkusu

ALİ GÖKTUĞ AYHAN / ANKARA

Yeni Mesaj Gazetesinin Türkiye genelinde her hafta yüzlerce yerde yapılan “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” panellerinden biri de Ankara Ostim Yıldız Sanayii’nde gerçekleştirildi. Yıldız Sanayii Esnafı ve çalışanlarının panele ilgisi çok yoğun oldu. Sanayi esnafının ve işçilerinin büyük çoğunluğunun paneli izlemek için katılması dikkat çekti. Panelde açılış konuşmasını Yıldız Sanayii’nin önde gelen esnaflarından Recep Arıkan yaptı. Sayın Arıkan, “Böyle soğuk bir günde ve tüm yorgunluğunuza rağmen burayı tıka basa doldurdunuz. İnşallah bu akşam hepimiz Ehl-i Beyt’in nefesi ile ısınacağız. Hakk’ı ve hakikati öğreneceğiz. Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın önderliğini yaptığı bu çalışmaların ne kadar önemli olduğunu göreceğiz. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.  

 

Panelde konuşmacılar, eğitimci İbrahim Fatih, eğitimci Ahmet Burak Güven ve iktisatçı Ömer Kılıç’dı.

İlk olarak söz alan eğitimci İbrahim Fatih, Ehl-i Beyt ve O’na karşı çıkmış olan bâtıl akımlar ile Mustafa Kemal Atatürk hakkında önemli bilgiler verdi. Konuşmasında Ehl-i Beyt’in kim olduklarını ayet ve hadislerle beraber açıklayan Fatih şöyle devam etti: “Peygamberimiz (s.a.v.), Ehl-i Beytim Nuh’un gemisi gibidir, binen kurtulur, binmeyen boğulur buyuruyor. Biz onları çok iyi tanımalı ve rehber edinmeliyiz. İslam O mübarek insanlarla beraber yaşandı. Bizim dedelerimiz Horasan’da, Maveraünneir’de İslam’ı Ehl-i Beyt torunlarından öğrendi. En güzel şekli ile kavradı ve hayatına geçirdi. Ahmet Yesevi’ler, Hacı Bektaş-ı Veliler, Yunus Emre’ler hep bu nefesle beraber hayatlarını yaşadılar, örnek oldular, insanları İslam kulvarına taşıdılar. 

Ancak ne yazık ki, haklarında çok sayıda ayet bulunan, binlerce hadis-i şerif olan Ehl-i Beyt, tarih boyu hep gizlenmeye, yok sayılmaya çalışıldı. Onların karşısında bâtıl akımlar türedi. O mübarek soyu inkâra kalkıştılar. Ve bu akımlar insanların dünyasını da ahiretini de mahvettiler.

Artık bizler bu bâtıl, batı adına, İngiliz adına iş gören akımı görmek ve tedbirli olmak zorundayız. Bunlar Mustafa Kemal’e de iftira attılar. Çok ağır sözlerle itham ettiler. Ancak Muhterem Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın gayretiyle beraber ortaya çıkan Osmanlı arşiv belgeleri gösterdi ki, Mustafa Kemal Atatürk ‘Seyyid’dir. Bu belgelerin ortaya çıkması bunları o kadar rahatsız etti ki, şu an ne yapacaklarını şaşırdılar. Yıllardan bu yana kurdukları oyun bozuldu.”

 

12 yıldır kültürümüz törpüleniyor

Eğitimci Ahmet Burak Güven, AKP’nin icraatlarını anlattığı sunumunda çok önemli konulara temas etti. Güven belgelerini de izleyenlere göstererek yaptığı konuşmasında, son 12 yıldır inancımızın, kültürümüzün nasıl törpülendiğini, benliğimizin nasıl adım adım yok edildiğini ortaya koydu.

Ahmet Burak Güven şunları söyledi: “Dini söylemlerin arkasına sığınarak iktidara gelenlerin yaptığı tahrifat o derece büyük ki, İslam ile alakası olmayan birçok şeyi insanımıza normal bir şeymiş gibi benimsettiler. Misyonerlerin sokaklarda çalışmasına gerek kalmayacak şekilde çocuklarımıza okullarda bedava dağıttıkları din kültürü kitaplarında, Peygamberimiz (s.a.v.)’i devre dışı bırakarak, kelime-i tevhidin ‘Muhammedun Rasulullah’ kısmını çıkardılar. 

Sayın misafirlerimiz, bu kadar çaba tabii ki meyvelerini verdi. Ülkemizde binlerce kilise evi açıldı, hiç Hıristiyan olmayan yerlerde açılan bu evler, artık dinini değiştirmiş gençlerimizin uğrak yeri oldu. Gençlerimizin boynundan haçlar çıkmaya başladı. Ancak, bu faaliyetlere ilk günden bu yana tavır alan, yazı yazan, konferanslar düzenleyen, TV programları yapan, kadrosuyla beraber karış karış vatanı dolaşıp insanımıza doğruyu anlatan Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın gayretleri ile milletimiz ayıkmaktadır. Bugün Yıldız Sanayii’nde gördüğümüz bu manzara, sizlerin yoğun ilgisi ve dikkatli takibiniz bunun ispatıdır. Hepinizi saygı ve hürmetlerimle selamlıyorum.

 

Bizi bir papazın Kapitalizmine mahkûm ettiler

Son konuşmacı iktisatçı Ömer Kılıç ise Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in Milli Ekonomi Modelini (MEM) anlattı. İçinde bulunduğumuz ekonomik ortama kısaca temas eden ve MEM’i anlatan Ömer Kılıç şunları söyledi: “Asgari ücretin, devletin resmi kurumunun açıkladığı ‘açlık sınırı’nın yarısı kadar olduğu bir ülkedeyiz. Arkadaşlar, aramızda işverenlerimiz olduğu gibi çok sayıda işçi kardeşimiz de var. Sizler sanayi de çalışan insanlar olarak bu sıkıntıyı en yoğun yaşayan kesimlerdensiniz. İşveren kazanamazsa nasıl işçisine dolgun maaş verebilir. İşçi iyi ücret alamazsa nasıl rahat bir hayat sürebilir. Bizi bir papazın ilham kaynağı olduğu, batı kültürünün yansıması olan kapitalizme mahkûm edenler sizlere istediğiniz imkânları asla sunamazlar. 

Bu işin anahtarı Prof. Dr. Haydar Baş’tadır. Dünyada 150’nin üzerinde ülke O’nun modelini yani MEM’i uygulamaya koydu. Rusya bu modeli kanunlaştırdı. Görüyorsunuz, bugün dünyanın bir numaralı ülkesi Rusya, lideri Putin’dir. O bu noktaya Sayın Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli ile geldi ve her geçen gün gücüne güç katıyor.”

Programın bitiminde Yıldız Sanayii esnafı ve işçileri tebriklerini ve teşekkürlerini ileterek, son derece memnun kaldıklarını belirttiler.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.