16 Kasım 2007 Cuma 00:00
Batı'nın hedefi Türkiye'yi parçalamak
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Osmanlı Devleti'ni yıkmak için etnisiteyi körükleyen Batı devletlerinin, aynı oyunu günümüzde Kürtler'i kışkırtmak ve... ~|~
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Osmanlı Devleti'ni yıkmak için etnisiteyi körükleyen Batı devletlerinin, aynı oyunu günümüzde Kürtler'i kışkırtmak ve Türkiye'yi parçalamak amacıyla oynadığını söyledi

Iğdır'da Salon Bahu'da "Ermeni sorununda Batı'nın çifte standardı" konulu bir konferans düzenlendi. Konferans'ta konuşan Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, soykırım meselesinin ilk olarak 1948 yılında ortaya çıkarıldığını belirterek, bunun Türk milletini köşeye sıkıştırma hareketi olduğuna dikkat çekti. Yabancı devletlerin parlamentolarında alınan Türkiye'yi mahkum etme yönündeki kararlarının hiçbir tutarlı yanının olmadığını, tamamıyla siyasi karar olduğunu kaydeden Halaçoğlu, "Medeni ülkeler, demokrasiyle idare edilen ülkelerde yargı yasamanın, yasama da yargının işine karışamaz. Batılı ülkeler parlamentolarında soykırım kararı alarak Türkiye'yi yargılıyorlar. Oysa Türkiye yargılanacaksa Türkiye mahkemelerinde yargılanmalı, onlar parlamentolarında karar alarak hiçbir Türk'e bir tek soru sormadan onları mahkum ediyorlar. Böyle medeni ülke olmaz, böyle demokrasi olmaz" şeklinde konuştu.

Batı, Hıristiyan olmayan ülkelerde kargaşa oluşturup, insanları birbirine düşürüyor.
Batı'nın Hristiyan olmayan ülkeleri gerici olduğunu iddia ederek oralarda kargaşa oluşturup, insanları birbirine düşürdüğünü ifade eden Halaçoğlu, "İsrail'in Ortadoğu'da yaptıkları karşısında sessiz kalması, Türkler'e iftira ve yalan üzerine kurulan iddiaları gerekçe göstererek aldığı siyasi kararla olayın gerçek boyutunu ortaya koymaktadır. Ermeniler, 1915 olaylarında 1.5 milyon Ermeni'nin öldürüldüğünü iddia etmektedirler. O dönemde Osmanlı Devleti'nde Ermeniler'in sayısını en fazla gösteren Ermeni Patrikhanesi'dir. Onlar dahi 1.9 milyon civarında rakamlar ifade etmektedir. Bu durum rakamların ne kadar abartıldığını gözler önüne sermektedir. Tehcir sırasında hayatını kaybeden Ermeniler'in sayısı 206 bin civarındadır.

Unutmayalım ki, o yıllarda Balkanlar'dan ve Kafkaslar'daki zulümden kaçarak Anadolu'ya sığınmak zorunda kalan Türkler'in sayısı 8 milyonu geçiyor. Binlerce Türk bu zorunlu göçlerde hayatını kaybetmiştir. Sadece Van bölgesinde 100 bin Türk, Ermeniler tarafından şehit edilmiştir. Bu sıralarda Osmanlı ordusunda 711 bin asker şehit olmuştur. Osmanlı Devleti'ni yıkmak için etnisiteyi körükleyen Batı devletleri, aynı oyunu günümüzde Kürtler'i kışkırtmak ve Türkiye'yi parçalamak amacıyla oynamaktadır. Büyük lider Atatürk, özgüven içerisinde manda ve himayeyi kabul etmediği için başarılı olmuştur. Türk milletini bağımsızlığa götürmüştür. Atatürk, kendi plan ve düşüncelerine inanmıştı. Bizlerin de kendimize güvenerek olaylar karşısında milli duruşu sergilememiz gerekir" dedi.

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137