15 Kasım 2004 Pazartesi 00:00
Bayram ruhuna ihtiyacımız var
BTP Genel Başkan Yardımcısı Kepekçi, dargınlıkları, kızgınlıkları ortadan kaldıran bayram ruhuna her zamankinden çok bugün ihtiyaç duyduğumuzu söyledi

l Bayramı bayram yapan değerler

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi Ramazan Bayramıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Kepekçi, Ramazan Bayramının gelmesiyle, küçüklerin sevindirilip, büyüklerin memnun edildiğini belirterek, "Ramazan bayramında mezar ziyaretleri ile mevtalarımıza fatihalar gönderiliyor. Dargınlıklar ortadan kalkıyor, toplum kendi içinde birliğini beraberliğini pekiştiriyor. Bugün bayramın yaşattığı bu ruh haline dünden daha çok ihtiyacımız var. Bayramları istifadeli kılan, milletimizin sahip olduğu örftür, adettir, geleneklerdir" diye konuştu.

BTP Genel Başkan Yardımcısı Kepekçi, dargınlıkları, kızgınlıkları ortadan kaldıran bayram ruhuna her zamankinden çok bugün ihtiyaç duyduğumuzu söyledi

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi Ramazan B~|~ayramıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Kepekçi, Ramazan Bayramının gelmesiyle, küçüklerin sevindirilip, büyüklerin memnun edildiğini belirterek, "Ramazan bayramında mezar ziyaretleri ile mevtalarımıza fatihalar gönderiliyor. Dargınlıklar ortadan kalkıyor, toplum kendi içinde birliğini beraberliğini pekiştiriyor. Bugün bayramın yaşattığı bu ruh haline dünden daha çok ihtiyacımız var. Bayramları istifadeli kılan, milletimizin sahip olduğu örftür, adettir, geleneklerdir" diye konuştu.

AB sürecinde toplumumuzun bütün dinamiklerinin değişime ve dönüşüme tabi tutulduğuna dikkat çeken Kepekçi şöyle devam etti: "AB müktesebatı çerçevesinde, yalnız amel değil, itikad esaslarımız da tahrif edilmeye çalışılmaktadır. Bu süreç çok tehlikeli bir süreçtir. Toplumun milli bütünlüğünü temin eden gelenek, görenek, maneviyat, örf, adet değiştirildiği zaman bunun üzerine bina edilen "Millet" de sarsılacak, varlık ve yokluğu tartışılır hale gelecektir. Toplum birliğini dayanışmasını ve beraberliğini kaybedecektir."

Değerlerimizden

uzaklaşmanın faturası

BTP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Kepekçi, toplumda son günlerde sıkça yaşanan kapkaç ve hırsızlık olaylarına da değinerek şunları söyledi: "Son günlerde gündeme sıkça girmeye başlayan gasp, kapkaç, uyuşturucu furyası, sokak çocukları tesadüfen bu noktaya gelmemiştir. Suç ve suçluların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu olumsuzluklar milletten, milletin değerlerinden uzaklaşmanın ağır faturası olarak ülkemizin başımıza musallat olmuştur.

Sorunları kökünden çözmenin yolu millete ve değerlerine sahip çıkmaktır. Avrupa'ya, ABD'ye kuyruk olmayı politika haline getirenler bu sorunlara çözüm getiremezler. Ancak milletin zamanını heba ederler. Çözüm milletin kendi dinamiklerini siyaset haline getirmektir. Bağımsız Türkiye Partisi milletin değerlerini temel esas olarak kabul etmiş ve bunu siyaset haline getirmiştir. BTP, şövenist değil milliyetçi, fundamantalist değil dindar, mandacı değil bağımsızlıkçı bir kimliğe sahiptir. Yani milletin kendisidir. Her geçen gün arkasına aldığı çığ gibi büyüyen millet desteğiyle iktidara yürümektedir. Sorunların çözümleri bellidir ve BTP iktidarında mümkün olacaktır. Devletiyle milletiyle tek yürek, tek bilek olmuş kâinat devleti Türkiye'nin özlemiyle aziz milletimizin bayramını tebrik ediyorum."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.