09 Şubat 2015 Pazartesi 00:07
‘Ben ilmin şehriyim kapısı Ali’dir’
YENİ MESAJ / NİĞDE
Niğde’nin Edikli ve Konaklı kasabalarında gazetemizin organizatörlüğünde “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” paneli düzenlendi. İlgiyle takip edilen panelde ilk konuşmayı araştırmacı Mahmut Erdem yaptı. Erdem, “Peygamberimiz ‘ben ilmin şehriyim, kapısı Ali’dir. Ben Allah’tan öğrendiğim her şeyi ona öğrettim. Ondan sorabilirsiniz’ buyurmuştur” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hz. Ali kimdir? O, Ehl-i Beyt’tendir. O, hamse-i abay-ı resuldür. Peygamberimizin abasının altındaki beş kişidir. Bunlar seçilmiştir. Ahzap suresi 33. ayetine göre onun Ehl-i Beyt’i tertemizdir. Şura suresi 23. ayette de “Ey habibim de ki! Peygamberliğime dair sizden hiç bir şey istemiyorum. Ancak Ehl-i Beyt’imi sevmenizi istiyorum” buyruluyor. İmam-ı Şafi diyor ki! Bu ayete göre Ehl-i Beyt’i sevmek farzdır.”

Prof. Dr. Haydar Baş 5 saat Rus meclisinde konuştu

Eğitimci Faruk Belge ise Milli Ekonomi Modeli’ni anlattı. “Bu model bir ilimdir. Ekonomi ilmidir” diyen Belge, “İnsanlar ihtirasları yüzünden adil dağılımı önlüyor. Özellikle çiftçi eziliyor. 2001 yılında Kemal Derviş gelerek ekonomide bir değişiklik yaptı. Kapitalist sistem vahşi kapitalist sistem haline getirildi. Açılım ve özelleştirme adı altında piyasadan para çekildi. Paraya mı ihtiyacın var? Gidin bankadan çekin denildi. Millet bankanın tuzağına düşürüldü. Ceplerimize üç beş tane kredi kartı yerleştirildi. Biz bu kartlara aldanıp bedava gibi her şeyi alıyoruz. Özelleştirme sayesinde de devletin bütün geliri elinden çıkmış durumda” ifadelerini kullandı. Belge şöyle konuştu: “Prof. Dr. Haydar Baş diyor ki! Ben bir sistem çıkardım. Bu sistem kongrelerle bütün dünyaya duyuruldu. Bu model Türkiye’yi kâinat devleti yapma projesidir. Türkiye’nin görmezden geldiği Milli Ekonomi Modeli bugün 150’yi aşkın ülkede kısmen, Rusya’da ise tamamen uygulanıyor. Sayın Baş, bundan iki sene önce Rusya’nın meclisi Duma’da 5 saat konuşma yaptı. Ardından Milli Ekonomi Modeli kanunlaştı. Rusya şimdi dünyanın süper gücü oldu.” 

Hacı Bektaşi Veli birleştirdi Avrupa ise bölmek istiyor

Araştırmacı Hasan Biten de AKP’nin icraatlarını anlattı. “Bütün devletlerin hayali üniter yapıdır. Hatta Amerika’nın bile hayali budur” diyen Biten, ABD yıllarca süren savaşları sonlandırmak için eyalet sistemini seçmiştir. Bizde 36 etnik grup var. Devleti eyaletlere bölmeye başladık mı gerisi gelir. Eyalet sistemi bölünmenin bir ön hazırlığıdır” dedi. 

Biten konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hacı Bektaşi Veli bizi birleştirdi. Avrupa bizi bölüp parçalamak istiyor. Güney doğumuzda fiili bir devlet var. Başkanlık sistemi bunun bir kılıfı. Bir ülkenin ele geçirilmesinin üçayağı vardır. Bir, ekonomik ayağı ki her şeyimizi özelleştirerek elimizden aldılar. Siyasi ayağı ki şu anda yöneticilerimizi onlar kontrol ediyor ve yönlendiriyor. Birde dini ayağı vardır. O ayakta ise insanımız Hıristiyanlığa özendiriliyor. Misyonerlik serbest bırakıldı. Kilise evler açıldı. İslam dininde Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin diye birçok ayet var. Bunlar adeta onların tam bir takipçisi oldular. Dinlerarası diyalogda 12 yıl beraber yürüdüler sonra bizi kandırdılar deyip ayrılmış gibi yaptılar. Ama hala dinlerarası diyalog, Yahudi Hristiyan dostluğuna devam. Nasıl bir mağduriyet ise bu iktidar her seçim bir mağduriyet buluyor. Bu sefer de Paralel Yapı çıktı. Kimse bizi uyarmadı diyor. Hâlbuki Prof. Dr. Haydar Baş 2001’de bir kahvaltıda Sayın Erdoğan’ı uyarmıştı.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100