01 Ocak 2014 Çarşamba 00:07
Ben onur belgemi Prof. Dr. Baş’tan aldım
BAYRAM COŞKUN - BURSA

Gazetemiz tarafından geçtiğimiz hafta sonu Bursa’da düzenlenen Milli Kahramanlarımızı Anma Programı’nda Hacı Bektaş-ı Veli Dergahı Vakfı Başkanı ve Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Timurcan Ulusoy dikkat çekici bir konuşma yaptı. İktidarda olanların her şey olduklarını ama bir türlü Atatürkçü olamadıklarını söyleyen Timurcan Ulusoy şunları söyledi: “Değerli dostlar Atatürk’ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin çatısı altında üst kademelere çıkmış bazı insanlara bakıyoruz ki Mursici oldular, Barzanici oldular, Apocu oldular, Kürdistancı oldular, El Nusracı oldular ve akabinde Şiwan Perverci oldular ama ne yazık ki Atatürkçü olmadıklarını görüyoruz. Değerli dostlar  Atatürkçü olmak, “Ne Mutlu Türküm” diyebilmek bir onurdur bir şereftir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında da Mustafa Kemal Atatürk ve ceddim Ahmet Cemalettin Çelebi’nin çok büyük katkıları olmuştur. Biz bu yolda ikrar verdik, ikrarımızı sürdüreceğiz, cumhuriyetimizi korumak için mücadele vereceğiz.”

İpin ucu dış güçlerin elinde

Türkiye’de ipin ucunun şu an dış güçlerde olduğunu söyleyen Timurcan Ulusoy şu çarpıcı sözleri söyledi: “Bir dede güzellemesi vardır. Dedenin biri ihtiyarmış, genç bir kamberi varmış, dede kamberine demişki; ‘oğlum ben ihtiyarım, belki cemaatlarda toplumlarda konuşmalarım sırasında hata yapabilirim, bana muhabbetimi hatırlat düzelteyim’ dermiş. Dede ipin ucunu ayağına bağlıyor, bir ucunu da halının altından kambere uzatıyor. Dede iyi de konuşsa kamber ipi çekiyor, kötü konuşsa da kamber ipi çekiyor. Dede muhabbeti karıştırınca adamın biri diyor ki, ‘dedem ne yaptın muhabbeti karıştırdın’, sorma oğul diyor, ‘ipin ucunu puşta verdim ondan’ diyor. Şuanda ipin ucu dış güçlerde ve bunlara Türkiye’de işbirlikçilik yapan insanlardadır. İnşallah bu ipin ucunu bunlardan kurtaracağız değerli canlar.”

‘Prof. Dr. Baş’a destek vermeliyiz’

Hacı Bektaş’-ı Veli Hazretleri’nin “eline, diline, beline sahip ol” sözünü hatırlatan BTP Genel Başkan Yardımcısı Ulusoy, bu sözün hem tasavvufi hem de milli bir yönü olduğunu söyledi. Timurcan Ulusoy şöyle konuştu: “Biz bu sözün hep tasavvufi yönünü anlattık. Bu sözün bir de milli yönü vardır. “Eline, bayrağına, toprağına, vatanına sahip çık” demiştir Hacı Bektaş’-ı Veli. “Diline, öz Türkçe’ne sahip çık” demiştir. “Beline, soyuna sopuna gelecek nesillerine sahip çık” demiştir. Değerli dostlar ben geleceğimizi parlak görmüyorum. Topraklarımız satıldı, özelleştirme adı altında kamu kuruluşlarımız yurt dışına satıldı. Binlerce dönüm toprağımız satıldı. Ülkemizde madenlerimiz satıldı. Dolayısıyla ben geleceğimizi parlak göremiyorum. Onun için de vatansever, yurtsever, halkçı, Ehl-i Beyt yolunda mücadele yapan değerli insan Prof. Dr. Haydar Baş’ın sayesinde manevi değerlerimizi koruyacağımıza, ülkemize sahip çıkacağımıza canı gönülden inanıyorum. Ona destek vermenizi de hepinizden rica ediyorum.”

Başbakan Erdoğan’ın ABD’de Yahudi lobisinden onur belgesi alan 11 kişiden biri olduğunu dile getiren Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan yardımcısı Timurcan Ulusoy, “Değerli canlar, ABD’de Yahudi lobisi 11 kişiye onur belgesi vermiştir. Bu 11 kişiden 1’i Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ben bir Alevi dedesi olarak, Ehl-i Beyt yolunda mücadele eden bir Alevi çocuğu olarak, Osmanlı’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan ecdadın bir torunu olarak onur belgemi Ehl-i Beyt yolunda mücadele yapan Sayın Prof. Dr. Haydar Baş’tan aldım. Bu onur belgemi yakama taktım, Ehl-i Beyt sevgimi kalbime yerleştirdim, Milli Ekonomi Modeli’ni de beynime yazdım. Bunu yaşatacağız, büyüteceğiz. Sonuna kadar da partime, ecdadıma ve Prof. Dr. Haydar Baş Beyefendiye layık olmaya çalışacağım” dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137