20 Ekim 2002 Pazar 00:00
Bir kentrilyonluk kaynak

BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, emsalsiz projelerini hayata geçirmek için yılda 45/50 katrilyonluk kaynağa ihtiyacı olmalarına rağmen bir kentrilyonluk kaynak bulduklarını söyledi. Prof. Dr. Haydar Baş, Zonguldak'taki konferansta bu kaynakları TRT 1'deki ilk propaganda konuşmasında açıklayacağını belirtti

Bir taraftan miting, diğer taraftan, emsalsiz devrim niteliğindeki projelerini halka ulaştıracak gönüllü binleri, onbinleri bilgilendirme konferanslarını sürdüren BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, Zonguldak'ta da bir konferans verdi. Karabük mitinginden dolayı geç kaldığı halde konferans verilecek mekandan ayrılmayan binlerce Zonguldaklı, Prof. Dr. Haydar Baş'ı görülmedik bir coşku ile kapıda karşıladı. Camlı Köşk Salonu, BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ın salona intikal etmesinden, konferans bitimine kadar yine görülmedik bir canlılığa sahne oldu, "Üstad başbakan", "Bu va~|~tan bu millet seni bekliyor" sloganlarıyla inim inim inledi.

Enflasyonun çözümü BTP'de
Suya hasret toprak misali bir kavuşmayı andıran Zonguldak konferansında Prof. Dr. Haydar Baş, işe enflasyondan başladı. Türkiye'de maliyet enflasyonu olmasına rağmen talep enflasyonu reçetesi uygulanmaya devam edildiğini, kan olmadığı halde vücuttan kan çekilmesi gibi piyasadan para çekilmeye devam edildiğini, böylece ekonominin ölüme mahkum edildiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Halbuki Türkiye'deki enflasyon talep değil maliyet enflasyonudur. Maliye, sigorta vergilerini, hammadde?enerji girdilerini düşürmek, kredi faizlerini sıfırlamak lazım ki pahalılığın önüne geçilebilsin.

İşte BTP bunu yapacak" dedi.

100 milyarın altında geliri olana vergi yok
Sadece enflasyon değil, tarım, hayvancılık, sanayi, KOBİ, esnaf, şoför, nakliyeci başta olmak üzere toplumun tüm üretici, ticaret erbabı kesimi ile ev hanımları, öğrenciler, emekliler, memurlar, işçiler, köylüler, özürlüler, şehit aileleri, topraksızlar, parasızlıktan evlenemeyenler, evsizler, kimsesiz yaşlılar, hastane kapısında çile çekenler, mahkumlar başta olmak üzere de bütün tüketici sosyal kesimlere yönelik projelerini açıklayan Prof. Dr. Haydar Baş, iktidara geldiklerinde 100 milyarın altında geliri olandan bir tek kuruş vergi almayacaklarını, buna rağmen bugün toplanan vergiden kat be kat fazla vergi toplayarak Türkiye'yi kâinat devleti yapacak projelerini hayata geçireceklerini söyledi. Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle konuştu: "Vergi konusunda çok yeni bir sistem geliştirdim. 100 milyarın altında geliri olandan bir tek kuruş vergi almayacağım. Çünkü bunlar talep sınıfıdır. Bunlardan vergi almıyoruz. Böylece talep sınıfı güçlenince daha fazla tüketecek. Üreten de bu tüketimi karşılamak için daha fazla üretecek ve satacak. Bir satarken beş satacak. Bir verirken beş kat vergi ödeyecek. Üreten de tüketen de halinden memnun olacak. Tüketen zaten üretene imkan tanıdığı için görevini yapmış olacak.Bu sistemle şu ana kadar yılda 50 katrilyon vergi alırken bu, istesek de istemesek de 100 katrilyona çıkacak, istemesek de çıkacak."

Atatürk'ü mutlu etmenin yolu
"Sosyal devlet demek vatandaşın bütün ihtiyaçlarının garantörü olan, cevap veren devlet demektir. Vatandaşının sırtından geçinen, onu sülük gibi emerek yok eden devlet değildir. Onu besleyen, onu büyüten devletin adıdır, sosyal devlet" şeklinde nitelediği ve Atatürk'ün 1923 ila 1938 yılları arasında temelini attığı sosyal devleti hayata geçireceklerini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, işçiye, köylüye, çiftçiye, memura, yani halka hiç bir faydası olmayan Kemal Derviş'in Atatürk'ün kurduğu CHP'nin başına taç edildiğine işaret ederek, "Atatürkçü insan halkçı insandır. İşçiyi, çiftçiyi, köylüyü tutan, müstahsilin yanında olan insandır. O ise zenginin, para babalarının yanındadır. Atatürk'ün kurduğu halk partisi zedelenmiştir. Onun için halkçı olmak istiyorsak, halkı, esnafı, çiftçiyi düşünen BTP müntesibi olmamız lazımdır. Zira BTP merhum Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda, onun koyduğu ilke ve istikamette giden tek halkçı partidir. Gerçek halk partisine oy vermek istiyorsanız, Oğuz boylarından Haydar Hocaya oy vereceksiniz ki Atatürk'ü mutlu edesiniz" dedi.

Tayyip için verilecek oylar Yılmaz'a gidecek
Prof. Dr. Haydar Baş, Tayyip'e diye Ak Partiye verilecek oyların da ANAP'a yarayacağını savunduğu konuşmasında şunları söyledi: "Tayyip beye 40 milyon da rey versek onu Meclis'e sokabilir miyiz? Hayır. Meclis'e giremeyeni başbakan yapabilir misiniz? Hayır. Demek ki bizim verdiğimiz oylar Tayyip bey kardeşimize gitmeyecek. Ak Parti içinde, şu ana kadar milleti inim inim inleten 155 ANAP'lı var. Tayyip beye verilen oy ANAP'a verilmiş gibidir. Mesut Yılmaz, 'Niçin Tayyip'i denemek istemiyorlar' derken, aslında, '155 adamım seçilsin. Tekrar beni başbakan yapsınlar' demek istiyor. Onun için Tayyip bey kardeşimize oy vermek isteyenlerin de BTP'ye oy vermeleri lazımdır."

Kaynaklar TRT 1'de açıklanacak
Türkiye'de ekonomiye kazanılacak çok kaynak olmasına rağmen bizimkilerin Zonguldak'taki akarları terkettikleri gibi bu akarları terkettiğini, kömür ocaklarının yanında elektrik santrali kurup enerjiyi ucuza mal edip vatandaşa ucuza vermek varken Rusya'dan 5 misli fazlasına pahalıya doğalgaz alınma yoluna gidildiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, projelerini çaldıkları gibi kaynaklarının da çalınarak halkı aldatmalarının önüne geçmek için kaynaklarını TRT 1'de yayınlanacak propaganda konuşmasında açıklayacağını belirtti. Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi:

"Projelerimi hepsi çaldılar. Şimdi de hepsi kaynaklarımı bekliyor. 'Açıklayın, alsınlar, uygulasınlar', denilebilir. Ama işin esasını bilmiyorlar. Sizi kandıracaklar, yanıltacaklar. BTP iktidara gelmedi mi de bir beş sene daha inim inim inleyeceksiniz. Onun için BTP'yi iktidara getirmeniz için kaynakları televizyon konuşmalarıma bırakıyorum. TRT 1 de herkes beni dinlesin. Birinci konuşmamda kaynakların tamamını ortaya koyacağım. Projelerimizin yıllık ihtiyacı 45?50 katrilyon TL arasıdır. Ben ise 1 kentrilyon TL kaynak buldum. Çok basit misal. Türkiye iç ve dış borçlara 55 katrilyon faiz veriyor. 2003 bütçesinde devlet 55 katrilyon faiz ödeyecek. Biz dış ve iç borçları 6 ayda ödeyecek olursak yılda 55 katrilyon kazanacağız. Bu faizden kurtulursak annelerimizi emekli eder miyim? Çocuklarımı evlendirebilir miyim? Bunun tek şartı beraber yürümek ve BTP'yi tek başına iktidar etmektir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100