11 Eylül 2013 Çarşamba 00:07
'Biz bâtıla ram olmayız'
YENİ MESAJ/GAZİANTEP

Yeni Mesaj gazetesinin Gaziantep'te düzenlediği Milli Kahramanlarımızı Anma Programı'na katılan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş kendisine "Rusçu" diyenlere tokat gibi cevap verdi. "Haydar Hoca batıla ram olacak adam değildir" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Şimdi 'Haydar Hoca Rusçu oldu' diyorlar. Rusya benim dediğimi yapıyor. Benim dediklerimi hayatına geçiriyor. Rusya'yı ayağa kaldıran benim. Sen dinden çıktın, o dine giriyor! Haydar Hoca batıla ram olacak adam mı? 1995’te ABD geldi bana, onu elimin tersiyle ittim. Ben senin gibi –af edersiniz- dalkavuk muyum? Rusya, 2005 yılına kadar bizi tanımıyordu. Benimle Bakü Devlet Üniversitesi’nde dirsek teması yaptılar, ilim adamlarıyla ayaküstü tanıştık. Ama köklü bir tanışma değildi. Moskova’daki ilim adamlarına benim hakkımda ‘ekonomiyi iyi biliyor’ diye bilgiler verdiler. Benimle görüşüp bilgi almak istediler. Ben de kendilerine ‘benim ekonomi konusunda eserlerim olacak, Rusçaya bunları çevirip istifade ederseniz’ dedim. Rusya, 2005'ten beri bizi takip ediyor. Milli Ekonomi Modeli'ni (MEM) biz ilim adamlarıyla tartıştık. Dünyanın en güçlü iktisatçılarıyla bir araya geldik. Dünyanın bir numaralı iktisat matematikçisi Lebedev, "MEM'de öyle kodlar var ki, bunlar bugüne değil yarını da garanti altına alıyor" dedi. Gerçekten de öyle... Ekonomi tarihinde Haydar Hoca'dan başka iktisadı 'tüketime dönük' olarak ele alan bir Allah'ın kulu yok. Bir tane var: Allah'ın Peygamberi Hz. Yusuf. O'nun da modeli tüketime yönelikti. Bizi bununla Türkiye'yi şaha kaldırırız. Rusya bunu tespit etti. 2006'dan itibaren 3 yıllık kalkınma programına koydu, müthiş neticeler aldı. Rusya gidiyordu, şimdi olduğu gibi ABD'ye kafa tutacaktı? 5-6 sene evvel var mı böyle bir şey! Beş tane ilim adamı beni markaja aldılar, gitti geldiler. Dün akşam Liberal Demokrat Parti'nin iktisat danışmanı Lisiçkin İstanbul'da benimleydi. "Ne oldu?" diye sordum. "Çok farklı noktalara gidiyoruz" dedi. Rusya, 27 Şubat'ta bizi Duma'ya davet ederek, MEM'i dünyaya deklare etti. Beni devlet başkanlarının girdiği kapıdan Duma'ya aldılar. Senin başbakanın, cumhurbaşkanının Duma'ya gitsin, o kapıdan içeri alırlarsa namerdim. Giremez. Bu haset, kıskançlık ne? Misafir olarak o kapıdan iki adam girdi: Birisi Çin Devlet Başkanı, diğeri bu fakir.

'Birlik olursak başarırız'

"Biz el ele verirsek başaramayacağımız iş yok" diyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Hatırlarsanız ben "24 saatte bunu hallederim" demiştim. Bu bir matematik işidir. Bunu bilirsen yaparsın, bilemezsen yapamazsın. Şu elektriği biri kesse, 50 sene burada kalsan bu lambaları açamazsın. Aynen bunun gibidir. Bu hattı bağlayacaksın. Bu sistemi kuracaksın. Bu sistemi kurduğun zaman düğmeye bastığın zaman lambalar yanar. Ekonomi aynen bunun gibidir. Bunu bilirsen başarabilirsin. Ruslar bunu tespit etti" dedi. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "2013 yılının 27 Şubat'ında Rus Meclis'i Duma'da 5 saat süren bir kongre yapıldı. Komünist Partisi, Liberal Demokrat Parti, iktidar partisi Meclis başkanı, vekiller, genel başkanlar, iktisat danışmanları dinlediler. Ve en son biz Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı ve Meclis Başkan vekili Sayın Jirinovski'nin odasına gittik ve bir görüşme yaptık. Jirinovski, "biz sizinle işbirliği yapacağız" dedi. Ve Prof. Dr. Lisiçkin "Lütfen Sibirya'ya gidelim, burayı nasıl ayağa kaldıracağız. Bize proje üretin. Rusya'ya giderken Türk Dışişleri Bakanlığına haber veriyoruz, kimseyi göndermediler. İnsan bir ataşesini gönderir. Ben burada partim adına gidiyorum, ama neticede Türk milleti adına oraya gittim. Adamlar gelmedikleri gibi kimseye de haber vermiyorlar. Geliyorum oradan basında bir nokta yer yok arkadaşlar. Biz işte bu çileyi çekiyoruz, bu mücadeleyi veriyoruz. Yapıyorsun yapıyorsun adamlar duyurmak istemiyorlar. Sonra da iktidar olamaz diyorsunuz. Ya hu ben 350 bin oy aldım. 10'la çarpın 3.5 milyon, girdik Meclis'e. Ben Meclis'e girdiğimde onlar çıkmak mecburiyetinde. Yanlış anlamayın şimdi MHP Devlet Bahçeli ne yapıyor Meclis'te? Koltuk değnekliği yapıyor. CHP ne yapıyor? Hepsi göbekten ABD'ye bağlı. Bunlar bir gövdenin parçaları. Binaenaleyh bunların millete hizmet etmeleri mümkün değil. Gönderelim getirelim MHP'yi, şunu gönderelim getirelim CHP'yi dersen biri gider, biri gelir sen yine bu musibetten, çileden kurtulamazsın. Bu çilelere son vermek istiyorsanız o zaman çok çalışmamız gerekiyor."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137