01 Mayıs 2013 Çarşamba 07:00
Biz varken bölemezler
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Yeni Mesaj gazetesi tarafından 16’ncısı İstanbul’da tertip edilen Milli Kahramanlarımızı Anma Programı’nda  İstanbul’da Bostancı Gösteri Merkezi’ni tıklım tıklım dolduran vatandaşlarımıza hitap etti.  Konuşmasına Hünkâr Hacı Bektâş-ı Veli’nin Anadolu’yu nasıl İslamlaştırdığını ve  Türkleştirdiğini anlatarak başlayan Prof. Dr. Baş, Hünkâr’ın Anadolu’da bir medeniyet inşa ettiğini, bunun sonucunda Anadolu’da bulunan bütün etnik ve dini grupların “Biz Müslüman Türk’üz” demeye başladığını vurguladı. BTP Lideri, “Müslüman - Türk, Hacı Bekt⺒ın teknesinde yoğrulan bizleriz. Şimdi o gün yoğrulan, pişmiş aş haline geleni kim parçalayabilir ki, kim lime lime yapabilir ki? Şu nasipsizlerin haline bak. Kalkmış, ‘Ben milliyetçiliği ayaklarımın altına alıyorum’ diyor. Sen kendi kafanı eziyorsun” dedi. Prof. Dr. Baş, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Hacıbektaş’ta bir program yapacaklarını ve burada Hünkâr Hacı Bektâş-ı Veli’yi anlatacağını ifade etti. 
Biz varken, bu milleti kimse ayıramaz
Bugün Anadolu’da fitne tohumlarını ekenlerin bu milleti bölük pörçük yapıp ayırmaya çalıştığını dile getiren BTP Genel Başkanı, şöyle devam etti: “Acaba kim Türk olduğu için, kim Kürt olduğu için, kim Arap olduğu için, kim Laz olduğu için hakir görülmüş, birbirlerine olan husumetlerinden dolayı bir tane kavga yapmıştır? Var mı böyle bir şey? Yok... Şimdi bu akil kişiler kimleri barıştıracak? Bunların derdi ne Allah aşkına? Sanki milletin arasında bir kavga, bir gürültü var? Biz bir bilek, bir yürek olduk. 1200’lü yıllardan bu tarafa hiç bir güç, hiç bir kuvvet bunu ayıramadı, ayıramaz. Bizim adımıza Müslüman Türk, Türk oğlu Türk denir. Burada konuşanlardan birisi gençlik Kolları Başkanımız, ‘Benim babam Türkçe bilmez ama Türk oğlu Türk’üm, dedi. Türkçe öğretmeni bir kızım, ‘Ben de Lazım. Annem arkadaşlarıyla Lazca konuşur. Ben de Türkçe öğretmeniyim’ dedi. İşte yanımda Laz Mehmet... Ahmet Hamdi Kepekçi, Arap... Fuat Şengül, Boşnak... Bu da Kürt... Ben de Oğuz Türk’lerinden Baş Türk... İşte bu unsurları bir araya getiren Hacı Bektâş, Müslüman - Türk medeniyetinin temellerini attı. Kıyamet sabahına kadar bu millet böyle gidecektir.”   
İnsanlık tarihinin en eski iki milleti olduğuna işaret eden Prof. Dr. Baş, bunun birinin Çin, diğerinin ise Türk milleti olduğunu söyleyerek, “Şimdi bizi gözden kaçırmak isteyenler, Çin’in tarafına mı geçtiler? Lütfen bize hesap versinler. Acaba bunların aslı Çin mi? Biz bunları Müslüman biliyorduk, yoksa ‘biz Müslüman değiliz, Çinli olduk mu’ diyorlar. Diyelim ki, bunlar sehven konuştu ve nadim oldular. Biz de onları kabul ettik.”  
İmla kaçıklarını düzelteceğiz!
Bütün bunların üzerinde oturduğumuz, birçok medeniyeti yoğrulduğu ya da yıkıldığı Anadolu coğrafyasının elimizden alınmak istenmesinden kaynaklandığını dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, şu çarpıcı tespitlerde bulundu: “Bu yeri elimizden almak istiyorlar. Avrupalıya, Amerikalıya git sor, ‘Anadolu bizimdir’ der. Hatta Çin’e git, o bile göz koyar. Biz size burasını verir miyiz? Şimdi imla kaçığı olan cümleler vardır. Şimdi onları ikna ettiler, zannettiler ki ‘biz Türkleri ikna ettik.’ Onlar imla kaçığı... Düzelteceğiz onları... Virgülünü de koyacağız, noktasını da... Onları da kaybetmeyeceğiz çünkü biz Hacı Bekt⺒ın torunlarıyız. O kimleri adam etmiş, biz niçin bunları adam etmeyelim.”
Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ile birlikte asıl hedefin Anadolu coğrafyası olduğuna dikkatleri çeken Prof Dr. Baş, şöyle devam etti: “BOP’ta 22 İslam ülkesinin ismi geçmiş olsa da, onların üzerinde durduğu coğrafya şu anda oturduğumuz coğrafyadır. Peki, başarabilecekler mi? Sizler ve bizler var olduğumuz müddetçe bunların başarması asla mümkün değildir. Çünkü hepimiz Ehl-i Beyt’in üstünlüğüne inanmış, hepimizi ‘bir bilek, bir yürek’ yapacak bir teze gönül verdik, baş koyduk. O bakımdan her an birbirimize doğruyu, hakikatleri hatırlatmamız lazım.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.