27 Ocak 2013 Pazar 11:50
Bizi Anadolu'dan çıkarmak istiyorlar

YENİ MESAJ / ESKİŞEHİR
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde Yeni Mesaj gazetesinin düzenlediği Milli Kahramanlarımızı Anma Programı çok yoğun bir katılımla yapıldı. Programa alanında isim yapmış akademisyenler, gazeteciler, araştırmacılar ve iş adamları katıldı. Prof. Dr. Haydar Baş'ın kapanış konuşmasını yaptığı programda Op. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Yeni Mesaj gazetesi başyazarı Muharrem Bayraktar, ilahiyatçı yazar Mehmet Emin Koç, emekli bankacı Yüksel Beşer, Prof. Dr. Ata Selcuk, Selim Kotil, Sabiha Karamustafa, Emre Polat, Müslim Karabacak, Prof. Dr. Ömer Saracoğlu, Sabri Terzi, Coşkun Gündüz, Avukat Lütfullah Önder, Hüseyin Akbal, İlhan Gültekin, Prof. Dr. Ünal Emiroglu, Prof. Dr. Ömer Eyercioglu, Dr. Abdullah Terzi, Enerji Uzmanı Fuat Şengul, Esma Rona, Saliha Kepekci, Hüseyin Zengin, Seçil Mumcuoglu, İsmail Çetin ve Zeki Garacoglu\'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda konuşmacı salonu coşkuyla dolduran Eskişehir halkına konuşma yaptılar. Programda mikrofona son olarak Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş geldi. BTP lideri konuşmasına başlamadan önce salonda bir alkış tufanı koptu.  Konuşmasına Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen Bey'e Kongre Merkezi Müdürü Ufuk Şener Beylere üniversitesi yönetimine ve öğretim üyelerine saygı ve hürmetlerini sunarak başlayan Prof. Dr. Haydar Baş çarpıcı açıklamalarda bulundu. Programın sonunda Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı İrfan Çetinkaya Prof. Dr. Haydar Baş\'a bir plaket verdi.

Hacı Bektaş'ı tanımak şarttır

“Anadolu yaylasını İslamlaştıran 1230'lu yıllarda Anadolu'ya gelen Hacı Bektaş-ı Veli'dir” diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: “ Hacı Bektaş'ı çok iyi tanımamız lazım. Eğer biz Hacı Bektaş'ı tanımadan Türk milletini tahlile veya tenkide tabi tutarsak çok yanılırız. Nitekim bugün O'nu tanımayanlar Türk milletine çok basit bir etnik grup mantığıyla bakarak vahim hatalar peşinde koşuyorlar.  Anadolu 1071'de Alparslan cennet mekânın Büyük Selçuklular dönemindeki seferiyle Türklere kapılarını açmıştır. 50 bin kişilik bir ordu Romen Diyojen'in ordusuyla karşılaşmıştır. Romen Diyojen'in ordusu tam 200 bin insan. Alparslan ordusunun 10 bin kişisi ise ağzı dualıydı. Yani meydanlarda hem kılıç, kalkan hem de gönüller konuşacak.  Bir bakıyorsunuz 200 bin kişilik ordu mağlup oluyor, Diyojen'e gösterilen itibar bu millet gibi tarih sahnesine gelmemiştir” sözünü söylemeye mecbur ediyor. Türk milleti tarihin en şerefli milletidir.”

Türkiye adını kim koydu?
Ecnebilerin Türk milleti üzerinde büyük hesapları olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mümkün müdür ki, bir insan bir etnik gruptan olacak ve kendisini inkâr edecek, başka bir grubun adıyla kendisini söylemesine müsaade edecek? Bugün bunu başaran Hacı Bektaş-ı Veli'dir”  Hacı Bektaş-ı Veli bu medeniyeti Anadolu yaylasında ikame ettikten sonra tarihin karanlıklarına gömülen milletler gibi ne yazık ki ecnebilerin milletimiz üzerinde hesabı var. Bizi Anadolu coğrafyasından çıkarmak istiyorlar. Allah milletimize tam düşeceği zaman kendi içinden olan insanları gönderiyor, Mustafa Kemal Atatürk'ü gönderiyor.  Fransız, İtalyan, İngiliz, Alman bir taraftan Osmanlı'nın başına bela olmuşken Mustafa Kemal Atatürk istiklal mücadelesini başlatıp, Türkiye cumhuriyeti devletini kurmak istiyor. Bugün Hac-ı Bektaş'ta olan Cemalettin Çelebi Hazretlerinin dergâhına gidiyor. Cemalettin Çelebi Hazretlerinin huzurunda tam 3 gün oturup konuşuyorlar.  Türkiye Cumhuriyeti ismini koyan Cemalettin Çelebi ile Mustafa Kemal Paşa'dır.”

Atatürk'ü yanlış tanıttılar
“Maalesef Kemalist dediğimiz insanlar da bize bir ateist Atatürk tanıtmaya çalıştılar, dindar denilen insanlar da dinsiz bir Atatürk tanıtmaya çalıştılar” diyen Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: “İşte Mustafa Kemal Atatürk bu manevi adımla birlikte istiklal mücadelesine karar veriyor ve öyle hareketlerde bulunuyor ki, “Çanakkale'de Allah'ın izni olmadan bu savaş kazanılmaz ve mutlaka Allah'ın lutfuyla, izniyle biz bu savaşı kazanacağız” diyor ve savaşı kazanıyor. Sevgili kardeşlerim Mustafa Kemal'in 7 yaşında Kuran'ı Kerim'i hatmettiğini biliyor musunuz? Yetmedi Mustafa Kemal'in 8 yaşında hafız olduğunu biliyor musunuz? Annesi Zübeyde Hanım çok dindar bir hanım. Bektaşi şeyhlerinden Rıfat Efendi Hazretlerinin müridesi. Mustafa Kemal Paşa yazın okul tatillerinde annesinin dergâhına gider Rıfat Efendi'nin dizinini dibinde halakayı zikirde Allah'ı zikrederdi.  Şimdi Mustafa Kemal dine karşı diyorlar. Yalancının Allah belasını versin.”

Prof. Dr. Haydar Baş Atatürk kitabı yazacak
“Şu ana kadar elinize gelmeyen kaynaklardan istifade ederek, Allah nasip ederse özel bir Mustafa Kemal kitabı yazacağım” müjdesini Eskişehir'de veren Prof. Dr. Haydar Baş, “Bu iftiralar yeni başlamadı. 18. yüzyılda başladı. Tam o zamandan işe başlayarak, o günün şartlarına kadar meseleyi taşıyacağız ve Mustafa Kemal Paşa'nın ne olduğunu Allah nasip ederse eserimizde çok mükemmel bir şekilde ortaya koyacağız” dedi. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: “Mustafa Kemal Paşa saltanatı kaldırmıştır çünkü İslam dininde saltanat yoktur.  Hilafeti ise kaldırmamıştır. Büyük Millet Meclisi'ne tevdi etti. Niçin onu kaldırmadı? Bu incelik İslam'ı bilmeyen birinin uygulayabileceği bir incelik değildir. Mustafa Kemal Paşa'nın inancı, halife demokratik yollarla, parmak kaldırarak seçilen bir şahıs değildir. Hilafet kurumu dini bir kurumdur. Peygamber Efendimizin makamıdır. Bunu Allah Resulü'nün tayin ettikleri ancak tayin edebilirler. Bu konuda Cenabı Hak bana bir yetki vermediği için ben halife olamam. Yarın sahibini bulsun, Türkiye yeniden ayağa kalksın diye hilafeti kaldırmamıştır. Büyük Ortadoğu Projesi'ne halife olacağım sevdasıyla ve vehmiyle yola çıkanlar siz avucunuzu yalayacaksınız. İyi bilesiniz ki, ecnebi de size şefaat etmeyecek, sizi öyle bir tepetaklak gönderecekler ki “kendim ettim kendin buldum” türküsünü söyleyeceksiniz.”

Atatürk'ten Müslüman'a hürmet
İlk Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Börekçi'yle Atatürk arasında yaşanan bir hatırayı da anlatan Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: “Rıfat Börekçi Efendi ilk Diyanet Başkanı'dır. Mustafa Kemal Paşa'yı ziyarete gider. Atatürk ayağa kalkar ve ona hürmet ve tazimde bulunur.  Aman efendim biz eziliyoruz, lütfen bu şekilde davranmayın. Sizin huzurunuzda asıl bizim tazimde bulunmamız diyen Diyanet Başkanına Atatürk: “ Hayır, Müslümanlığın icabındandır ki bir Müslüman din adamına saygı ve hürmet göstermek gerekir. Ben bunu yapıyorum “ diye cevap veriyor.”

Atatürk'ün özel hatırası
Gerçek Atatürk'ü bazı yaşanmış hatıralarla ortaya koyan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Sevgili kardeşlerim merhumun çok enteresan hatıraları var. Bir gün Fevzi Çakmak Paşa'yla birlikte bir tren yolculuğu yaparlarken vekillerden bir tanesi geliyor Mustafa Kemal Paşa'nın kulağına bir şeyler söylüyor. Atatürk Fevzi Paşa'yı alıyor trenin başka bir kompartımanına gidiyor. Bakıyor ki bir yüksek rütbeli bir subay namaz kılıyor.  Kompartımanın kapısını kapatıp, geri dönüyorlar. Atatürk vekili çağırıp onun yüzüne tükürüyor ve ardından bir sonraki seçimlerde onu aday yapmıyor” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.