09 Ocak 2013 Çarşamba 11:36
BOP Türkiye'yi tehdit ediyor

YENİ MESAJ / BURSA
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Zeki Garaçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, hükümetle PKK arasında gerçekleşen görüşme trafiğini değerlendirdi. “Son günlerde en çok konuşulan konu hükümetin Abdullah Öcalan ile görüşmesi meselesidir. Abdullah Öcalan; binlerce insanın katilidir ve Türkiye Cumhuriyeti devleti mahkemeleri tarafından idama mahkûm edilmiştir. AKP hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, idama mahkûm bir terörist önünde diz çöktürmüş, himmet bekler pozisyona düşürmüştür” diyen Zeki Garaçoğlu, şu değerlendirmede bulundu: “AKP hükümeti tarafından görüşmelerin gerekçesi terörü bitirmek şeklinde açıklanmaktadır. Reelde ise teröre karşı devletin itibarı bitirilmiş olduğunu görmekteyiz. Kürt sorunu kavramı ülkemiz üzerinde hesabı olan ecnebi cepheler tarafından oluşturulmuştur.  Aynı cepheler Kürt sorunu kavramını canlı tutma adına terörü desteklediler. Terörü, amaca ulaşma argümanı olarak kullanmaktadırlar.”

Hedef, Türkiye'nin bölünmesi

“Kürt sorunu şeklinde zahirde zikredilen meselenin asıl hedefi hiç kuşkusuz Türkiye'yi bölmektir” diyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Garaçoğlu, “Bu hain projenin arkasında ABD ve AB ülkelerinin birçoğunu görmekteyiz. Bir başka acı gerçek de terörü destekleyen bu ecnebi ülkelerle dost müttefik ve stratejik ortak olan AKP hükümeti tarafından yönetilen bir Türkiye fotoğrafı ile karşı karşıya olmamızdır. Yine AKP hükümeti, federatif bir yapıyı getirecek anayasa çalışmalarında çok aceleci ve istekli olduğu görülmektedir. Bu acelecilik ve isteklilik hiç kuşkusuz bölgedeki hesaplarla ilgili olduğu herkesin malumudur.  Mesele terörü bitirme meselesi değildir. Mesele ülke üzerinde hesabı olan ülkelerin bölgedeki hedefleridir. Bu hedef gerçekleşmeden terör bitmeyecektir. Terörün bitmesi ülke üzerinde hesabı olanların ellerini ülkemiz üzerinden çektirmekle mümkün olacaktır” dedi.

BOP Türkiye'yi tehdit ediyor
BTP Genel Başkan Yardımcısı Zeki Garaçoğlu açıklamasında Türkiye'nin BOP'un hedefindeki bir ülke olduğunu ifade etti. Garaçoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü: “BOP, 22 İslam ülkesinin parçalanması, kaynaklarının ele geçirilmesi projesidir. Güneydoğu'muzdaki bu hareketlilik bu projenin uygulanmasıdır. Bir başka acı gerçek de ülkemiz Başbakanı Tayyip Erdoğan'ın maalesef BOP eş başkanı olmasıdır. Güneydoğu bölgemizi mevcut hale getiren, taşeron güçlere her türlü desteği veren ABD ve AB üyesi bazı devletlerdir. Zaman zaman bu devletler şikâyet babında AKP hükümeti tarafından da zikredilmektedir. İşin en ilginç olanı ise ülkesini bölme planları yapan bu ülkelerle beraber hareket eden bir AKP hükümeti ile karşı karşıya oluşumuzdur. Üstelik AKP hükümeti; ABD'nin stratejik ortağıdır ve AB'yi de kurtuluş kapısı olarak görmektedir. AKP hükümeti içinde bulunduğu karmaşık ilişkilerden dolayı fark ediyor mu bilinmez ancak yapılanlar AKP hükümetinin küresel güçlerin değirmenine su taşıdığını göstermektedir. Küresel güçlerin de hedefi Türkiye Cumhuriyeti devletini bölmek, parçalamak ve yutmaktır.”      

Kim dost, kim düşman mutlaka tanımlanmalı
BTP Genel Başkan Yardımcısı Zeki Garaçoğlu, ilk önce dost ve düşman tanımlarının yapılması gerektiğini dile getirerek, şunları söyledi: “Genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'ın ifadesi ile topraklarımızda gözü olmayan ülkelerle bir ve beraber olunması gerekir. Sonrasında temel çözüm yöre halkına sahip çıkmak, kucaklamak ve ihtiyaçlarını görmektir. Bağımsız Türkiye Partisi olarak sosyal devlet projelerimiz hiç kuşkusuz devlet millet beraberliğini, birlikteliğini oluşturmada olmazsa olmaz projelerdir. Vatandaşlık maaşı, ev hanımı maaşı, çocuk maaşı, doğum ikramiyesi, asgari ücretin 3 bin TL olması, madenlerin devlet - millet ortaklığı ile işletilmesi vb. birçok proje devlet millet birlikteliğini oluşturmada temel unsurlar olacaktır. Küresel dünya kendi emisyonunu kaynaklara bağlı kalmaksızın sınırsız şekilde kullanmaktadır. İşgal edilecek ülkelerde ve ülkemizde bu parasal güçle bütün argümanlar devreye konmaktadır. Genel fotoğrafa bakıldığında; siyaset, medya, sivil toplum kuruluşları, ticaret ve adeta her köşe başı ele geçirilmiş pozisyonda görünmektedir. Ülkemizin manzarası maalesef bu duruma getirilmiştir. Türkiye kendi emisyonunu kullanamamakta maddi yönden tamamen hem devlet hem de millet olarak çıkmaza sürüklenmiştir. Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Güneydoğu'da daha fazlası ile yukarıdaki argümanlar devreye sokulmuş hızlı bir şekilde bölge ayrışmaya götürülmektedir. AKP hükümeti milletin gerçekleri görmemesini sağlayacak, gidişat konusunda etkisiz eleman görüntüsü vermektedir. Küresel dünyanın para politikasına karşı tezi olmayan hiçbir siyasi hareket oynanan bu büyük oyunu bozması mümkün değildir. Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli ile Sosyal Devlet - Milli Devlet tezleri bütün bu oyunları bozacak eserlerdir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti BTP iktidarında Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet - Milli Devlet tezlerinin uygulanması ile küresel dünyanın istilasından kurtularak gerçek devlet- millet bütünlüğü ve zenginliği ile dünyanın en güçlü devleti ve milleti olacaktır.”  

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.