02 Kasım 2014 Pazar 00:02
BTP gençliği Cumhuriyet’in yılmaz bekçisi
BTP İstanbul Gençlik Kolları tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda organize edilen Cumhuriyet Şöleni'nde konuşma yapan gençler izleyenleri adeta büyüledi. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli Tezi’nden tutun da İman ve İnsan Davası, Milli Devlet Sosyal Devlet ve İmanın Merkezi Ehl-i Beyt Tezi’ne kadar hemen hepsini akademik düzeyde savunduklarına şahit olduk. Prof. Dr Haydar Baş’ın “Ey Genç sen özlediğim beklediğim emelsin/ Şu çökük harabeyi kaldıracak tek elsin” dediği gençlik, tüm dünya insanlığına birlik, beraberlik ve medeniyet dersi veriyordu. İşte, BTP'li gençlerin konuşmaları:

İslam Züfikar’la yükselmiştir
Allah İslam'ı Zülfikar üzerine yükseltmiştir, İslam'ı İmam Ali'nin eliyle ve onun nesli ile korumuştur. Hendek'te Peygamber Efendimiz tehlikeye girdiğinde, yüce Allah İmam Ali ile bu tehlikeyi berteraf etmişti. Daha sonra Müslümanların imanı  tehlikeye girdiğinde
İmam Hüseyin ile bu tehlike berteraf edilmiştir. Yıllar sonra Türk milletinin canı, malı, namusu tehlikeye girdiğinde İmam Ali'nin soyundan gelen Mustafa Kemal ile bu tehlikeyi berteraf etmiştir. Bugün de müslümanın canı, malı, namusu tehlike altındadır. Ancak Allah bugün de Ehl-i Beyt’in nefesi ile konuşan Prof.Dr. Haydar Baş ile bizi koruyacaktır.

Türk Milleti, halkların ortak adıdır
Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in millet tanımına dikkat çekmek istiyorum. Kürt halkı, Laz Halkı, Çerkez halkı, isterseniz daha da sayabilirsiniz. İşte Anadolu’da yaşayan bütün bu halkların toplamı Türk milletidir diyerek, bu birliği sürdürmenin hayati önemini her zaman biz Türk gençliğine anlattı. Atatürk’ün de belirttiği gibi Ne Mutlu Türk olana değil, Ne Mutlu Türküm Diyene!
Benim adım Mehmet Emin, pek çok kardeşimin adı gibi, Peygamberimiz’in adı gibi. Bakın isimlerimize Türkiye’nin her yerinde Mehmet bulursunuz, çünkü her bir Mehmet küçük Muhammed, çünkü her bir Mehmet Türk Muhammed. Neslimiz bir olup fitnenin ve bütün haçlı dünyasının önünde bu gönülle durdu... Şimdi biz de Kürt’ü, Türk’ü, Alevi’si, Sünni’si demeden Büyük Ortadoğu Projesi denen büyük İsrail projesinin önünde böyle duracağız.

İnsan haklarına saygı sözde var
"İnsan haklarına saygılı devletlerde vatandaşlar kanun önünde eşittir.  İnsan haklarına saygı deyince hükümetin ne anladığını Soma’da hayatını kaybeden yüzlerce vatandaşımızda, onların yakınlarının uğradığı tekmeli sözlü muamelelerde, Mecidiyeköy’de yaşanan asansör kazasına çıkan takipsizlik kararında, oğlu ölen annenin mitinglerde yuhalatılmasında ve örneği arttırılabilecek birçok olayda gördük. Zamanında merhum Mustafa Kemal paşanın egemenliği kayıtsız şartsız millete hediye ettiği bir devlet yapısını tekrar canlandırarak nice cumhuriyet bayramlarını milletimizle beraber layıkıyla, coşkuyla kutlamamızı sağlayacak niteliklerin hepsini haiz olan lider, çağımızın bilge lideri sayın Prof. Dr. Haydar BAŞ Bey’dir."

Kutsal vatanı koruma görevi bizim
"Türkiye artık Atatürk’ü özgür düşünce ışığında yeniden değerlendirmenin ve onun geleceğe ışık tutan düşünce dünyasından yararlanmanın yollarını aramaktadır. Bizler Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın sunduğu araştırmalarla Atatürk’ün dini yönünü ve İslam konusundaki görüş, düşünce ve inancını anlamaya-anlatmaya çalıştık. Rabbim onun ve silah arkadaşlarının emaneti olan bu kutsal vatanı korumayı bizlere nasip etsin." 

Sağolun Kahraman Türk Futbolcuları
"1. Dünya Savaşı yılları'nda Futbolcular cephe ile yeşil sahalar arasında gidip geldi. Çanakkale Cephesi’nde Galatasaray’ın 23, Fenerbahçe’nin 5 ve Beşiktaş’ın da 2 futbolcusu şehit düştü.1. Dünya Savaşı sırasında ise Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Ankaragücü’nün toplam 70 futbolcusu, çeşitli cephelerde şehit düştü. Ankara, İzmir, Bursa, Trabzon gibi kentlerde bulunan kulüplerde oynayan futbolcuların da savaşa katıldığı biliniyor, ancak kayıt tutulmadığı için isimleri ve sayıları tespit edilemiyor. 1915'te üç lise tek mezun veremedi çünkü bütün öğrencileri şehitti. Çanakkale ve İstiklal Savaşı'na katılan çok sayıda çocuk vatan savunmasında kahramanlık örnekleri sergiledi. Öyle ki bütün öğrencileri şehit düşen Trabzon, Konya, Kayseri, İzmir ve Galatasaray liseleri Çanakkale Savaşı'nda 3 dönem mezun vermedi. Bütün öğrencileri orada şehit oldu. Yoklama kâğıtlarına "Geri Dönmediler" yazıldı. Futbolda birçok ülke "Dünya şampiyonu" oldu ama hiçbir ülkenin futbolu bizimki gibi "Kahraman" olamadı. Sağ olun kahraman Türk futbolcuları!"

Bugün dünden farksız
Türkiye Cumhuriyeti 91. yılını kutlarken, bugün de dünden farksız.. Türkiye belki de tarihinin en karanlık günlerini yaşıyor. Bir yanda ekranlarda cirit atarak AB'nin, ABD'nin büyüklüğünden bahseden sözüm ona aydınlar, diğer yanda bölünmeyi rahatça dillendirebilen şer odakları..
Ama merak etmeyin dün nasıl asker Atatürk kuvayı milliye ile birlikte bu ülkeden yabancı asker çizmelerini def ettiyse bugün de bu ahval ve şerait içinde Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmayı amaç edinen biri var. O isim geleceği yıllar öncesinden haber veren çözüm adamı, ilim adamı, kaleme aldığı milli ekonomi modeliyle dünyaya yön veren lider Genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş.
Dün Ehlibeyt torunu asker Atatürk bütün oyunları bozmuştu.Bugün yine bu kirli müflis haçlı oyununu ve roldaşlarının oyununu Ehlibeyt sevdalısı Prof. Dr. Haydar Baş milli ekonomi modeli ve tevhidin merkezi ehlibeyt anlayışıyla bütün oyunları bozarak tarihe girmiştir.
Sayın misafirler bakınız Atatürk Cumhuriyet için neler söyledi; Türk milletinin karakterine ve adetleri en uygun olan irade Cumhuriyettir.Cumhuriyet; fikren, ilden, ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli  muhafaza ister." Sayın misafirler işte bugün biz değerli hocamız Prof. Dr.haydar baş beyin yıllardır ilmek ilmek orerek hayata kazandırdığı binlerce gencin bugünkü temsilcileri olarak diyoruz ki: Ustadan önderliğinde fikri, ilmi ve bedeni kuvvetli yüksek seciyeli bağımsız Türkiye sevdalısı gençler arak cumhuriyetin misafirler iyisini ve son nefesini kadar da muhafaza edeceğiz.

Birliğe muhtacız
Birlik ve beraberlik şuuruna tam da istiklal mücadelesindeki kadar muhtacız. Emperyalist devletlerin Ortadoğudaki ve asıl amaç olarak Türkiye üzerindeki emelleri ne yazık ki çok tehlikeli aşamalara gelmiştir. Toplumu ayrıştıran ve Müslüman katline cevaz veren hocaların, “istiklal harbi zayiattır” diyen sözde üstatların, bu milletin maneviyatıyla oynayan kanaat önderlerinin varlığı hakikati değiştiremeyecektir. Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın da ifade ettiği gibi bu millet bir ve beraberdir.
Genç Kardeşlerim! Bizler Ulu Önder’in deyimiyle ‘’Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleriyiz" Atamızın ‘’Bu eseri onlara bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak’’ sözleri ile işaret ettiği ve Cumhuriyet’i emanet ettiği gençleriz bizler. Anadolu'da düşman ordusunu elindeki satırıyla karşılayan ninelerin; cepheye yüzündeki duvağı çözüp koşan gelinlerin torunları olan bu gençlik; her sayfası eşsiz kahramanlık örnekleriyle dolu olan milli mücadele yıllarını asla unutmayacak; ülkesini, milletinin bölünmez bütünlüğünü savunacak, Atatürk ilke ve inkılâplarını koruyacaktır. 

      Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, çok kapsamlı ve bizzat yaşanmış tarihi bilgileri ihtiva etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yıllardır süren ve gelecekte de sürecek olan iç ve dış tehlikelere, tehditlere, saldırılara ve plânlara karşı Türk gençliği daima hazırlıklı olmak, çağın gerektirdiği bilgilerle donanımlı olmak, Türk İstiklâli ve Türkiye Cumhuriyetini koruma azim ve şuurunda olmalıdır. 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137