01 Eylül 2002 Pazar 00:00
BTP halk için çalışacak

Kayseri mitinginde konuşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, meydanlara yüz binleri toplayan, Türkiye'yi kainat devleti yapacak projeler ortaya koyan BTP'yi, ulusal medyanın görmezden gelişine dikkat çekerek, "Biz, patronların, IMF'nin, hortumcuların cebi için çalışmıyoruz, onun için bizi gizliyorlar" dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Elazığ'ın ardından Kayseri'de de bir miting düzenledi. Fuar Miting Alanı'nda gerçekleştirilen mitinge Kayserililer coşku içinde büyük ilgi gösterdi. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ve BTP kadrosunu bağrına basan onbinlerce Kayserilinin, "Bu vatan, bu millet seni bekliyor", "İşte lider işte başbakan", "Bu vatan bizimdir bizim kalacak" tezahüratları Erciyes'te yankılandı.

AB ile kan uyuşmazlığımız var
Kayseri'deki BTP mitinginde bir konuşma yapan Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş, AB'ye niçin karşı olduğunu anlattı. Ü~|~lkemizin içinde bulunduğu bunalımdan çıkması ve kalkınması için yapılacaklar hakkında bilgi verdi. Hamasi duygulardan dolayı AB'ye karış olmadıklarını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, AB'ye karşı oluş gerekçeleri hakkında şöyle dedi: "Bizim, Avrupa ile kan uyuşmazlığımız var. Medeniyet, kültür, tarih, inanç farkımız var. Onun için bizim Avrupa ile bir olmamız hiç ama hiç mümkün değildir. Biz, senelerden beri Avrupalı olacağız düşüncesiyle inancımızı, kültürümüzü törpüledik. Şu anda bizi şamaroğlanı gibi bir o tarafa, bir bu tarafa atıyorlar. Ne zaman ki 1990'da komünizm akamete uğradı; biz, Türk dünyası ile bir ve beraber oluruz diye hemen önümüze AB'yi koydular. Siyasi irademiz de açılan bu Türk dünyasına sırtını döndü. 'Avrupa, Avrupa' demeye başladılar, ama, kendileri dediler, kendileri dinlediler. Bütün bunları ayıktırmaya, Avrupa değil Türk Milleti demeye var mısınız?"

AB sevdasına son
AB'nin Avrupa Parlamentosu kararlarında yer aldığı şekliyle Güneydoğumuzu bölmek istediğini, İstanbul suriçinde bir Ortodoks din devleti hedeflediğini, Türk askerinin Kıbrıs'ın % 37'sini işgal etmiş gösterip çekilmesi gerektiği yönünde kararlar aldığını, Karadeniz'de Rum Pontus Devleti peşinde koştuğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Avrupa'nın derdi, Şark Meselesi adı altında bizi geldiğimiz yere göndermektir. Bizi Anadolu'da kabul etmiyorlar. Halbuki Türk Milleti bu coğrafyanın temelidir. Onu Anadolu'dan hiç kimse oynatamaz. Avrupa sevdasının mutlaka sona erdirilmesi lazım. Bu sevdayı sona erdirmek için BTP, milletimizin iradesiyle yola çıkmıştır" dedi.

Kim halkçı, kim Atatürkçü?
7'den 70'e halkımızın tamamını kapsayan bu iktisadî ve sosyal projelerini aktaran Prof. Dr. Haydar Baş, "Halçılık budur" diyerek şöyle devam etti: "Bir Derviş getirdiler. Adamı halkçı yaptılar. Süs kabağı gibi CHP'ye astılar. Sayın Derviş, bankacıların cebini doldurmadı mı? IMF'nin, Dünya Bankası'nın cebini Sayın Derviş doldurmadı mı? Bu ne biçim halkçılıktır. Şimdi söyleyin: Onlar mı halkçı, biz mi? Onlar mı Atatürkçü, biz mi? 'Köylü milletin efendisidir?' diyen Atatürk'ün yolunda onlar mı gidiyor, biz mi?"

Üç maymunu oynayan medya
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasında, meydanlara on binleri?yüz binleri toplayan; Türkiye'yi 4 yılda dünya lideri?kainat devleti yapacak projeler ortaya koyan BTP'yi, medyanın gözden etmemesine de dikkat çekti. Prof. Dr. Haydar Baş bu konuda şunları söyledi:

"Bizi hiç gündem etmiyorlar. Bu adamlar sanki bu milletten değil. Sanki bu millet meydanlarda değil. Biz, patronların, IMF'nin, banka hortumcularının cebi için çalışmıyoruz. Onun için bizi gizliyorlar. 3 Kasım'da 'hodri meydan' demeye, bunları mahçup etmeye var mısınız?"
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137