04 Şubat 2014 Salı 00:08
BTP kadroları dünyanın gözbebeği

ORHAN DEDE / ANKARA

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) tüm Türkiye çapındaki adaylarını Ankara Swiss Otel’de yapılan toplantıda tanıttı. 81 il ve 958 ilçe ve ilaveten belde belediye başkan adaylarının katıldığı toplantıda Ankaralı vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. Bağımsız Türkiye Partisi kurmaylarının da kısa konuşmalar yaptığı tanıtım toplantısının kapanış konuşmasını Prof. Dr. Haydar Baş yaptı. Toplumun her kesiminden katılımın olduğu toplantıda Ehl-i Beyt sevdalısı vatandaşların fazlalığı dikkatlerden kaçmadı. Programın yapıldığı salona sığmayan vatandaşlar koridorlarda ve otelin diğer bölümlerinde programı takip etti.

BTP sevdalıları alanlara sığmıyor

Alkışlar ve sloganlar eşliğinde coşkulu vatandaşlara konuşmasına, “Bağımsız Türkiye Partisi’nin il ve ilçe belediye başkan adayları hoş geldiniz şerefler verdiniz” sözleriyle başlayan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Artık meydanlar, mekânlar bizi almıyor. Bu yüce milletimizin teveccühüdür. Bir vilayetten 10 tane kabine çıkaracak kadromuz var. Bağımsız Türkiye Partisi bu noktadadır” dedi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: “Şimdi ne diyecekler? ‘Güzel ama kardeşim kazanamaz ki.’ Arkamızda 20 milyon oy olsun aynı sözü söyleyecekler. Neden? Çünkü eleştirecekleri bir yer yok. Tezimiz ve Bağımsız Türkiye Partisi’nin bütün kadroları dünyanın gözbebeğidir. Ne kusur bulabilirler ki? Sığındıkları tek şey ‘kazanamazlar ki…’ Hadi oradan. Milletimiz sana bir sille atsın, göreceksin. Biz esasen milletimizin gönlünde her zaman var olmuş hem fikri, hem manevi hem de siyasi bir kadroyuz. A’sından Z’sine kadar bütün arkadaşlarımız seçilmiş ve sevilmiş insanlardır. Çünkü onlar vatanı, milletini, devletini ve askerini bir bilek, bir yürek yapmak isteyen kadronun adıdır.”

Tek başına kalsam bile Ehl-i Beyt’ten vazgeçmem

Tek başına kalsa bile Ehl-i Beyt’i savunmaktan, anlatmaktan asla vazgeçmeyeceğini söyleyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Hocam diyorlar, ‘Sen öyle konuları ele aldın ki, on binlerce mensubu olan bir teşkilatın asla kendine güvenip savunamayacağı meseleleri ele aldın.’ Peki, nedir bunlar diye sordum. ‘Ehl-i Beyt meselesi’ dediler. Ehl-i Beyt meselesini savunmak için on binlerce kadronuz mu olması lazım diye sordum. ‘Hocam bugüne kadar öyle oldu’ dediler. Ben Allah’ın izniyle tek başıma kalsam bile bu işin altından kalkarım” diye konuştu.

Ehl-i Beyt’e uymak Allah’ın emridir

Konuşmasında Ehl-i Beyt konusuna önemli bir yer ayıran Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Allah’ın Müslümanlara uymayı emrettiği ailenin adı Ehl-i Beyt’tir” diye konuştu. Prof. Dr. Baş sözlerini şöyle sürdürdü: “Ehl-i Beyt Allah’ın Kuran’ı Kerim’de bizlere uymamızı emrettiği, uyacaksınız dediği ailenin adıdır. Ben bunları kafamdan söylemiyorum. Delillerini ortaya koyuyorum. Onun için bugüne kadar bize karşı çıkamadılar. Çok böyle didindiler, sağa sola ırgadılar. Ama baktılar ki, gelecek şamar çok daha büyük olacak vazgeçtiler, erkekseler çıksınlar… Niye böyle diyorum? Çünkü bizim kaşımıza çıkarlarsa milletimizin onların Müslüman değil, münafık olduğunu anlayacaklarından korkuyorlar. Nasıl konuşacaklar ki? Kapı gibi ayetler, Hz. Peygamberin mübarek hadisleri var. Hepsi senetli sepetli, hiçbir tanesi yalan değil. Bu konuda biz 13 tane, 12 bin sayfalık kitap yazdık. Hadi gelsinler, milletimizin huzurunda, hatta bütün dünyanın huzurunda Ehl-i Beyt’i konuşalım. Ben hayret ediyorum, nasıl bir cambazlık ki, Allah’ın medhüsena ettiği, seviniz diye emrettiği bu ailenin üstü örtüldü ve Ondan olanlara, Onları sevenlerin adına kâfir dediler? Allah bunları ıslah etsin.”

Ehl-i Beyt’i sevmek en büyük ibadettir

Konuşmasında Ehl-i Beyt konusunda ayet ve hadislerden örnekler vererek devam eden Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: Tathir Ayeti’nde Cenabı Hakk, “Yüce Allah ancak ve ancak siz Ehl-i Beyt’ten her türlü pisliği gidermek ve siz tertemiz yapmak ister.” Peki, dünyada tertemiz olan aile kim? Ehl-i Beyt. Kim diyor? Allah diyor. Şimdi sen kalkıp Allah’ın tertemiz dediği aileye hata bulacaksın, hadi oradan kafasız, beyinsiz seni… Ehl-i Sünnet ulemasını bu konuda ne diyor diye araştırdım. Nakşi dünyasının meşhur bir adamı var. İsmi İmamı Rabbani… Biz ismini ağzımıza almaya, yanlış biz söz söylemeye hayâ ederken bir eserinde ne göreyim, Hz. Fatıma’nın Fedek olayında fevri düşündüğünü, beşeri düşündüğünü ve bu konuda zaafı olduğunu iddia etmez mi. Allah ne diyor? Ehl-i Beyt tertemizdir. Şimdi bu tertemiz ölçüsüne bu adamın dedikleri uyuyor mu? Yetmedi, “Deki ben bu peygamberliğimi tebliğe karşılık sizden yakınlarıma sevgiden başka hiçbir ücret istemiyorum.” (Şura Suresi 23) Yani hepimizin vazifesi ne? Ehl-i Beyt’i sevmek. Peki, Ehl-i Beyt’i seven bir insana bu sözleri söylemek yakışır mı? Cenabı Hakk (cc) Ehl-i Beyt ailesine sevgi ve muhabbet beslemeyi hepimize nasip eylesin. Bu da en büyük ibadettir.”

BTP kadroları Nuh’un gemisindedir

Bağımsız Türkiye Partisi kadrolarının Nuh’un gemisinde olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, “Hz. Musa’ya Cenabı Hak buyuruyor ki, ‘Ya Musa benim için ne yaptın?’ Namaz kıldım. Ya Musa o senin Müslüman olduğuna delildir. Ya Rabbi oruç tuttum. ‘Ya Musa onunla sen nefsini tezkiye ettin, temizledin.’ Ya Rabbi zekât verdim. ‘Ya Musa onunla malını temizledin.’ Tabi Hz. Musa duruyor. Allah, ‘Ya Musa benim için beni seven bir kulumu, Ehl-i Beyt’imi sevdin mi, sevmedin mi?’ Anladım ki diyor, Allah için en büyük ibadet Allah’ı seveni sevmektir. Kimdir o? Ehl-i Beyt. Ve de Allah’ın sevmediğine buğzetmektir. Hz. Fahri Alem Efendimiz, “Ehl-i Beyt Nuh’un gemisi gibidir. Bu gemiye binmeyen helak olur” buyurmaktadır. Bağımsız Türkiye Partisi kadroları ve sizleri sevenler Nuh’un gemisindedir, bunu böyle bilesiniz” dedi.

Biz Hacı Bektaş’ın nesliyiz

Anadolu’yu Müslüman edenin Hacı Bektaş-ı Veli olduğunu söyleyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: “Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu’daki çoğu hırsız, yolsuz ve katil olan adamları tek tek ele alıyor. Onları önce Müslüman ediyor. Daha sonra onların nefislerini tezkiye ediyor, terbiye ediyor. Onların hepsi birer mürşidi kâmil oluyor. Anadolu’yu irşad eden, Müslüman eden işte Hacı Bektaş-ı Veli’nin bu dervişleridir. Kimler bunlar? Yezdaniler, Keldaniler, Rumlar, Süryaniler, Ermeniler, Türkler, Kürtler, Lazlar, Çerkezler, Boşnaklar ne ararsanız hepsi içinde. Hepsini Müslüman ediyor. İslam medeniyetiyle, İslam kültürüyle, İslam maneviyatıyla, İslam diniyle yoğuruyor, yoğuruyor bu 36 etnik grubun adına Müslüman Türk kimliğini vuruyor. Hacı Bektaş’ın nesliyiz biz, bunu hepimiz iyi bilelim. Kürt hak istiyor, oğlum sen de Müslüman Türk’sün, ben de Müslüman Türk’üm aramızda fark yok. Niye? Anadolu’da 36 etnik kimlik var. Hepsini neyle yoğurmuş Hacı Bektaş? İslam medeniyetiyle, İslam kültürüyle, İslam’ın maneviyatıyla ve İslam diniyle yoğurdu, attı fırına ortaya Müslüman Türk milleti kimliği çıktı.”  

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137